Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica unii zic ca scade consumul cu 0,5-1,0 L daca masina se misca cum vreau eu poate sa stea la 10,2-10,6 cum ii place ei
    Fac un compromis pentru ea, sa rup si eu gura targului cu ceva
    Last edited by armadylo; 12 November 2009, 00:31.
    sigpic

    Comment


    • Fara dubii se merita remaparea. 1.4MPI trage foarte bine in sensul ca se simte diferenta. Consumul in regim normal era pe la 7.8 si sunt sigur ca mai scadea, dar n-aveam stare .

      Comment


      • Consumul de carburant nu scade din cauza softului la motoare aspirate (Logan 1.4i si 1.6i). Observatiile legate de scaderea consumului la aceste motoare dupa chiptuning sunt strict legate de cum se merge cu masina, mai degraba de folosirea unei trepte superioare pe un interval de timp mai mare decat inainte de tuning.

        Pentru sumele care se vehiculeaza in acest moment la resoftare 1.4i, orice utilizator de Logan modificat va spune ca nu aveti ce pierde.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • eu de abia astept sa o remapez !! am un 1.4 mpi , nu e cine stie ce remaprarea la 1.4 dar sunt ceva caluti in plus... ceea ce pe mine ma incanta!!
          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

          Comment


          • Cu siguranta nu vor fi in minus.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • oare ?

              Originally posted by Doc View Post
              Prefer sa nu ma laud cu ce aparate am sau ce softuri de modificat folosesc pentru ca nu intereseaza pe nimeni cat am dat eu pe ele sau cat de bune sunt in raport cu altele. De asemenea prefer sa vad realizarile mele venind direct de la clientii multumiti care scriu aici sau pe alte forumuri despre modificarile aduse.

              Asa ca mai bine raspund doar acolo unde este nevoie, fara sa atac pe nimeni si incerc o fac pe intelesul tuturor. Oricum multumesc pentru apreciere, conteaza foarte multe pentru mine.
              Oare de ce la mine Tacane avansul dupa ce am facut remapare cu softul tau la Craiova ,in Iunie, poate s-o fi virusat pe net cand se transmite ??!!

              Comment


              • E ca la vechea dacie cand se marea avansul si tacanea pentru ca ii dadea benzina pe "nemestecate", adica ECU, cu noul soft baga benzina in plus pentru aia "shasa cai" si arderea este incompleta, mai trebuie si aer sau o gaura mai mare in jigleor

                Comment


                • In Brasov este cineva care se ocupa de remapat? Ca sa nu mai zic M-Ciuc...

                  Comment


                  • O sa ajung eu in Brasov de Craciun.

                    Originally posted by naurel View Post
                    Oare de ce la mine Tacane avansul dupa ce am facut remapare cu softul tau la Craiova ,in Iunie, poate s-o fi virusat pe net cand se transmite ??!!
                    Sau mai degraba a marit avansul pea mult.
                    Last edited by $$ilvviu; 14 December 2009, 22:52. Reason: Automerged Doublepost
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • Originally posted by naurel View Post
                      Oare de ce la mine Tacane avansul dupa ce am facut remapare cu softul tau la Craiova ,in Iunie, poate s-o fi virusat pe net cand se transmite ??!!
                      Nu stiu daca tacane sau nu la tine avansul, insa stiu ca daca un client sesizeaza o problema dupa tuning o anunta imediat celui care s-a ocupat de masina lui.
                      Si daca zici ca ai modificat in Craiova masina cu softul meu, cine ti-a scris softul? Este cumva dealerul nostru sau vreun softist cu galleto care se lauda cu softurile noastre? Intreb si eu, ca daca ai fost la dealer putem verifica imediat ce probleme ai si corecta unde este nevoie in mod gratuit, insa daca ai apelat la a doua varianta nu cred ca trebuie sa mi te adresezi mie pentru suport tehnic. Daca vrei totusi sa rezolvi problema ia legatura cu dealerul din Craiova si contra cost iti va resofta inca o data masina.
                      Last edited by Doc; 15 December 2009, 00:29.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • sal am cumparat sh loganul asta, si am vazut ca il pot duce pana in 6500 de ture, asta inseamna ca e remapat nu?
                        si inca o intrebare iti poti da seama dupa culoarea uleiului cand trebuie schimbat? ca nu stiu cand a fost schimbat ultima oara,si as vrea sa stiu daca se inegreste ca la dacia 1310,sau are alta culoare

                        Comment


                        • Foloseste cu incredere functia de Search(Cautare) si mai mult ca sigur o sa gasesti toate informatiile necesare aici pe forum
                          http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                          Comment


                          • @omu_negru: nu, nu este resoftata sau cel putin nu cred.. La 16 v limitarea este la 6500 rpm din fabrica. Doar la 8v limitarea este la 6000. Daca puteai sa o duci la 7000 era sigur resoftata.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • dupa remapare 16volti tot la 6500 ramane

                              Comment


                              • Esti sigur. I-a vezi ca sunt o gramada de Logane care au limitarea scoasa de tot sau pusa la 7000. A alea sunt faimoasele empetrei nu 16 volti .
                                Ca raspuns clar: la 16 volti faptul ca o poti duce la 6500 nu inseamna ca ai remapare.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google