Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica vreo 3 autobuze ))
    Las' ca fac io cu 1.6 mpi stock, sa vezi cum stau la curu lui lipit (al masinii ma).

    Comment


    • N-ai bre ce sa faci cu 1.6 stock. 1.4 fara catalizator, roti pe 15 usoare, soft, a fost devansat binisor.
      Tu cu soft, doar nu crezi ca ai 87 de ponei. Se pare ca nici fara catalizator si usurica (inclusiv scaune) nu se poate face un 1.6 stock.

      Comment


      • Deci stau la curu lui, pariu? )))
        Eu cu soft am 75 cp pur sange, nu martoage (si-mi pun si filtru sport pt intimidare).

        Comment


        • pe cand o deplasare octaviane? da tre sa iti cautam un 1.6 stock,si alea is cam rare
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • daca un 1.4(resoftat) are aprox. 1100kg iar un 1.6(stock 87cp)la sa zicem 1170, scorul ar trebuii sa fie egal. Daca Nu inseamna ca un 1.4 nu castiga cei 7 cai din resoftare ) ci mult mai putin trinnckk

            Comment


            • Am gasit unul in Ar, sa speram ca pe sapt viitoare facem ceva frumos, sa iasa in evidenta remaparea.
              De asemenea voi arata si importanta filtrului sport (cu galerie) pt asemenea treburi.

              Comment


              • De ce un 1.6 ar fi mai greu cu 70 de kg?

                Comment


                • in functie de unele dotari(cea mai usoara fiind preference 1.6) intre un 1.4 coaja si un laureate1.6 sau poate mai sus.. ar fi ceva diferenta de greutate

                  cam 2 saci de ciment )))
                  Last edited by floriche; 15 May 2010, 16:02.

                  Comment


                  • De ce am compara 2 masini cu greutate diferita, spunand apoi ca de fapt motorul resoftat e asemeni unuia de 1.6 neresoftat? Care-i logica? Ca scopul il stim

                    Comment


                    • pai logica este ca se spunea cu cateva postari in urma ca un 1.4 resoftat vs.1.6 stock 400m diferenta infima.. 4-5 m

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian___31 View Post
                        Am gasit unul in Ar, sa speram ca pe sapt viitoare facem ceva frumos, sa iasa in evidenta remaparea.
                        De asemenea voi arata si importanta filtrului sport (cu galerie) pt asemenea treburi.
                        Sa inteleg ca dupa ce i-mi fac resoftare pot sa ma "pun" cu un 16V ba chiar sa il si las vreo 4-5 m in urma? Eu nu prea cred.
                        Octavian pai poti sa-i scoti si scaunele, roata de rezerva, pune-i numai 2 litri de benzina, nu manca 12 h inainte si ia un laxativ... poate mai castigi vreo 2-3 metri avans!

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          De ce am compara 2 masini cu greutate diferita, spunand apoi ca de fapt motorul resoftat e asemeni unuia de 1.6 neresoftat? Care-i logica? Ca scopul il stim
                          Dar cine compara masini cu greutate diferita?
                          Cred ca a mea e mai grea, ca am si woofer.
                          In rest (fiind aceleasi dotari) teoretic 5 kg in plus la 1.6 (date probabil de motor, da' nu cred). Dar promit ca bag vreo 7 litri in plus de benzina.

                          Vasile, stai calm. Asa fac cu 1.6-le tau

                          PPS: sa cititi si la ''liniute etc'' ca am ceva de spus acolo.

                          Comment


                          • Probabil, daca ai avea cu ce... Sanatate!

                            Comment


                            • Mai Vasile, daca tu ai avea vreun Ferrari as spune, dar tot Logan ai, si empei.
                              Stai calm si nu mai prescrie retete de invingator (probabil ca le-ai testat fara rezultat).
                              Eu tot Logan am, deci am cu ce.
                              Daca te crezi asa de tare, vin-o sa-ti rup carca, undeva pe la mijlocu traseului.

                              PS: ma lasi cum ai spus in reteta pierzatoare - sa scot scaunele si alte cele.
                              Cine pierde plateste la castigator deplasarea (si o bere sau cafea, ma rog).
                              Last edited by Octavian; 15 May 2010, 23:07.

                              Comment


                              • Nu testez eu maestre nimic, eu cu masina ma duc la servici si la peste, cam atat. Eu unul nu am impresia ca 1.6-le abia se misca, nu mai vorbesc daca il si incarc... nu stiu cat de optimist poti sa fii si sa te crezi "racer" cu 1.4, chiar si remapat la DOC! Da-i linistit sandala ca nu vin eu la Arad sa compar 2 ligheane (macar unul are cai aproape reali) si daca ajungi in Galati te invit sa bem macar costul unei remapari, sa vezi ca-i mai bine . Stima si o seara buna!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google