Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Poate or fi cele fabricate in 2016, la Sandero nu am sesizat probleme la franare.

    Comment


    • #17
      Nu ai probleme acum, dar poate sa fie o neconformitate descoperita cu prilejul unor accidente sau revizii serioase. Poate este nevoie sa lege cu o sarma ceva pe acolo, sa nu atinga in anumite conditii de folosire si sa faca "buba".
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • #18
        Eu zic ca e foarte vag comunicatul ala! In primul rand asa cum am scris mai sus UU1 este identificatorul tarii si al fabricantului si inseamna Renault-Dacia/Romania. Fara sa se precizeze o anumita perioada de fabricatie a modelelor chemate! Asta iseamna ca sunt chemate toate Logan/Sandero 2 din 2012-2017?

        Comment


        • #19
          Am vazut ca mai este un tipar de genul YYY.....XXX....
          Pot diferii combinatiile de acest gen? La mine spre exemplu, daca numar caracterele seriei am un "X" in plus fata de cele care apar pe documentele postate mai sus.

          Comment


          • #20
            Terminați cu prostiile.

            Dacă mașina voastră e vizată veți primi plic cu invitație în service.

            Și ca idee UU1 X SD ABCD 12345678
            UU1 = Mioveni
            X= 4(Logan), 5(Sandero), 7(MCV)
            SD= serie Dacia (SR = Serie Renault)
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #21
              Daca v-ati mutat la alt adresa, o sa primeasca altii plicul.

              De aia s-a inventat internetul, un mail ajunge aproape instant.
              Inca mai primesc pe mail toate bullshit-urile (vorba lui draknea), cand e o treaba ce trebuie rezolvata rapid, ei trimit plicuri...

              ce inseamna OTS?
              Ceva nasol cu denumire pompoasa si speciala.
              Last edited by mr.K; 3 February 2017, 12:10.

              Comment


              • #22
                Originally posted by t0rquemada View Post
                Terminați cu prostiile.

                Dacă mașina voastră e vizată veți primi plic cu invitație în service.

                Și ca idee UU1 X SD ABCD 12345678
                UU1 = Mioveni
                X= 4(Logan), 5(Sandero), 7(MCV)
                SD= serie Dacia (SR = Serie Renault)
                La mine seria este asa:
                UU1 0 SD AA00 0000000

                Unde: 0 sunt cifre, literele fiind cele adevarate din talon. Deci am doar 7 cifre la sfarsit dupa exemplul cu ABCD.

                Comment


                • #23
                  Adică UU17SD AA44 sau AA45, adică TCe euro5 K8MA

                  Dacă la semnarea contractului nu ai completat un email, Dacia trebuie să-ți scoată adesa de email din globu de cristal, după mintea unora.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    contra: tot plicuri am primit si eu, desi au in sistem adresa mea de mail la 3 contracte (nu s-a schimbat) si la 3 plangeri (de pe aceeasi adresa din contracte). plicurile au fost cu rahaturi promotionale, felicitari, nu rechemari, iar plangerile au vizat service-ul, nu masina.
                    pro: si adresa de mail se poate schimba, la fel ca adresa de domiciliu. in ambele cazuri, tu, ca proprietar, ar trebui sa notifici fabrica, nu ei sa intrebe, alo, v-ati mutat cumva? se presupune ca o adresa de mail se sparge, uiti parola, sau n-o folosesti, pe cadn adresa din buletin o schimbi mai rar. daca masina e vizata pt rechemare, teoretic tre' sa-ti trimita recomandata cu confirmare de primire, la email asta inca nu merge. daca se intampal ceva cu masina, ei te-au informat, nu n-ai citit mailul, patesti ceva si vrei sa-i tragi la raspundere ca au trimis mail in loc de scrisoare
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #25
                      Bun, aveti cu totii dreptate.
                      Adresele fizice se schimba, mailurile nu sunt/se sparg/se schimba.

                      Atunci ramane ca Renault/Dacia sa faca o oarece publicitate rechemarilor.
                      Chiar daca nu da bine la imagine.
                      Asa, dupa capul meu, ca dupa capul unora, am vazut ca Dacia nu are nicio obligatie, decat sa-ti incaseze banii.

                      teoretic tre' sa-ti trimita recomandata cu confirmare de primire
                      Da. Doar ca asta costa mai multi bani fabrica.
                      Last edited by mr.K; 3 February 2017, 13:17.

                      Comment


                      • #26
                        Pe mine m-au sunat sa ma intrebe cat de multumit am fost si sunt de dacia, deci au nr meu de telefon. Am primit mailuri cu promotii si alte bullshit, deci au si mailul meu. Pana acum n-am primit nimic cu privire la rechemare in service si am seria UU1xxx

                        Comment


                        • #27
                          Ti-a furat plicul de la posta vreo pensionara de pe scara.
                          Alta intrebare!

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by mr.K View Post
                            ...Da. Doar ca asta costa mai multi bani fabrica.
                            asta ti-o asumi, ca producator si oricum banii aia sunt deja in pretul produsului. ca faci frigidere, adidasi, avioane, daca te respecti, iti rezolvi problemele.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              Terminați cu prostiile.

                              Și ca idee UU1 X SD ABCD 12345678
                              La uni VIN are opspe cifre la aia normali are doar sapspe !

                              Comment


                              • #30
                                Tocmai am vorbit la reprezentanta si mi s-a comunicat faptul ca daca, prin seriile supuse verificării voi fi "castigator", o sa ma notifice / anunte imediat sa ma prezint la cel mai apropiat service/reprezentata DACIA pentru constatare sau nu a problemelor aparute, astfel incat toate seriile comunicate in service (cele 724 air-bag si 754 etrier) sa fie inchise ca procedura prin control si avizare tehnica catre Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google