Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Masina mea e fabricata in 2013, septembrie. Am sunat la VC si nu apare in sistem cum ca s-ar incadra in vreuna din aceste probleme.

    Comment


    • #92
      Pana sa ne lamureasca Dacia, ne lamureste tOrquemada, ca de obicei

      Comment


      • #93
        Sunt doar vreo 700 și ceva pe un 1an de zile, clar aibag-urile takata sunt miezul problemei.

        Sunat la VC, dat VIN - primit rezultat, eu nu pot face asta pentru alții.
        Attached Files
        Last edited by t0rquemada; 9 February 2017, 01:03.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #94
          Tu te încadrezi la rechemare?

          Comment


          • #95
            Pana sa ne lamureasca Dacia, ne lamureste tOrquemada, ca de obicei
            Nu inteleg diferenta.

            Comment


            • #96
              Diferenta este ca tOrquemada stie mai multe decat stiu cei de la Dacia.

              Comment


              • #97
                Nu asta era sensul intrebarii.
                Probabil ca rechemarea se va intinde pe vreo 12 luni, daca un bloc de lumini il schimba in 14 zile.
                Last edited by mr.K; 9 February 2017, 10:25.

                Comment


                • #98
                  Am sunat la V.C. loganul din martie 2016 nu face obiectul rechemarii in service pt. nici una din problemele semnalate.

                  Comment


                  • #99
                    După unii o campanie de rechemări durează 12 luni, nimic mai fals, Campania ține până când toate mașinile vizate ajung la service

                    De ex pentru bieletele de direcție:

                    Destination of removed parts
                    – In accordance with warranty directives.
                    Accounts procedure
                    – In accordance with warranty directives.
                    OTS code: 0xxx (0 = Zero)
                    – Closure date: Unlimited.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • După unii o campanie de rechemări durează 12 luni, nimic mai fals, Campania ține până când toate mașinile vizate ajung la service
                      – Closure date: Unlimited.
                      Faptic, in maxim 12 luni, masinile care au fost la revizie recent, vor ajunge din nou la service si se va semnala ca trebuie verificata masina.

                      Unlimited o fi pentru aia care nu vor sa mai vada reteaua Dacia la ochi.
                      Last edited by mr.K; 9 February 2017, 14:25.

                      Comment


                      • Oare?

                        Dacă proprietarul pleacă din țară cu sau fără mașină și nu poate face rezivia la 12 luni ci la 13(cu anunțare în prealabil) îl lăsăm pe lângă ots ?
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Nu te-am contrazis.
                          Oricum, esential e sa se faca verificarea cat mai repede, nu cat e valabil OTS-ul.

                          Comment


                          • Păi e clar:
                            -ești avertizat de Dacia via email, telefon sau scrisoare (datele de contact să fie corecte)
                            sau
                            -la prima vizită în service ți se aplică OTS-ul
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • sau
                              -la prima vizita în service ti se aplica OTS-ul
                              Adica indiferent daca am fost anuntat/chemat sau nu, daca ma duc la revizie imi verifica masina daca se incadreaza in lotul respectiv?

                              Comment


                              • da. cand baga datele masinii in sistemul informatic, afla imediat daca masina clientului face obiectul unei rechemari sau nu.

                                Originally posted by mr.K View Post
                                TRW -lowcost. Renault sa se gandeasca la ce a comandat si in ce buget.
                                aceleasi low-cot se pun pe audi, bentley, chrysler, ford, volvo, mazda...renault nici nu-i pe lista principalilor clienti

                                Originally posted by 827sam View Post
                                Seba, dar cand incaseaza cascavalul gros, ai vrea sa fii in pielea lor ?
                                sa nu-mi spui ca tu esti maica tereza sau vreo societate de binefacere

                                stii care-i marja de profit in automotive si ce presiune se pune pe producatori sa lase din pret la acelasi produs, an de an? timp de 14-15 ani, pana acum 18 luni am mancat audituri automotive dimineata, la pranz si seara. banii insa nu-s cum se vede din afara. in telecom castigi mai multi bani, ca producator de echipamente, doar ca nu se vede asa evident pe strada. si nici volumele nu-s mari, ca in industria auto. nu mai spun de echipamente medicale, sau aparatura de masura si control, acolo sunt banii gramada. la un rahat de senzor producatorul direct castiga cativa centi pe bucata, la cost de productie de 10-20$/bucata, iar daca vrei sa cumperi piesa de la producatorul de masini, sub 50$ n-o gasesti. unele piese sunt facute chiar pe minus, ca sa primesti un alt proiect...o mana spala pe alta. singurul care castiga bine e producatorul de masini, nu furnizorul de subansamble ia grosul banilor.
                                Last edited by Seba; 9 February 2017, 15:33. Reason: Automerged Doublepost
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google