Reparatie Capota Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reparatie Capota Spate

    Salutare,am si eu o problema,cu o zi in urma am lovit o alta masina in parcare cand am dat cu spatele ,iar capota(spate) mi-a fost indoita chiar in partea de sus si cineva mi-a spus ca nu stie sigur daca mai poate fi reparata(nu am mers la un service pana deocamdata),acuma m-ar interesa sa aflu de la voi daca poate fi indreptata si cat ar costa toata treaba,multumesc.
    Attached Files

  • #2
    Orice indoitura pe muchie nu mai poate fi reparata ca sa arate ca la inceput, fara chit.
    O sa te coste si revopsirea capotei.
    La un service decent, te costa ~ 300 de lei.

    Comment


    • #3
      sanse minime de reparatie. ma tem ca ai sa primesti doar raspunsuri "cu parare de rau..." pentru ca indoitura e tocmai pe muchie.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #4
        De reparat se poate repara, dar se va baga ceva chit acolo. Sunt niste ciucane care se insurubeaza pe indoitura si se trage, dar sa nu te astepti sa fie imuna la rugina acolo. Pe interior posibil sa iti sara vopseaua si e greu de vopsit acolo. Nu cred ca se merita reparata. Mai bine cauti undeva o capota, vopsita si gata
        Last edited by Urmelinho; 8 September 2014, 10:08.

        Comment


        • #5
          Eu as cauta o capota din aia la dezmembrari, pe la asigurari. Majoritatea masinilor sunt lovite la bot, portbagajul e de multe ori intact.

          Comment


          • #6
            Incearca prin metoda P.D.R. Bafta!

            Comment


            • #7
              Meseriasii PDR sunt extrem de rari in Romania. PDR-ul nu e panaceu pentru tabla, nu orice indoitura merge indreptata, conteaza unde e pozitionata.
              O indoitura complexa are o anumita manopera...faci calculul si vezi ce iese.

              Comment


              • #8
                cel mai bine cumperi una de la dezmembrari, nu poate fi foarte scumpa.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • #9
                  intr-adevar, se vede urat, dar daca nu e afectata vopseaua, mai bine o lasi in pace.
                  sau o faci pe casco.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • #10
                    indoitura se poate repara ...cu un aparat potrivit :
                    -1: trebuie eliminata vopseaua pana la tabla
                    -2: trebuie tinichigiu sa o traga cu aparatul respective (cel din poza)

                    daca tinichigiu e profii nu va mai folosi decat un pic de kit sa finiseze si pe urma grund si apoi vopsea
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Se poate repara in doua feluri:
                      1. Cauti una la culoare din dezmembrari
                      2. Imi dai PM si-ti recomand un service ieftin si capabil
                      MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google