Reparatii Caroserie APAN Braila-Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reparatii Caroserie APAN Braila-Galati

    Ati avut experiente cu cei de la APAN pe Dig intre Braila-Galati pe partea de daune la caroserie ? adica au lucrat cum trebuie ? s-a umblat pe unde nu trebuie ? adica sa constatati ca s-au inlocuit piese pe la motor la partea din fata cu toate ca n-ati avut nici un incident in zona aceea ?

    Cei care ati avut incidente si s-au reparat la APAN pot sa-si spuna parerea aici .



    Va multumesc !
    Last edited by IancuMIC; 17 December 2014, 22:28. Reason: ordine
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

  • #2
    Salutare,

    Eu am fost in 2 randuri la ei, o data am fost la vopsit deoarece cineva mi-a zgariat seara capota si 2 portiere iar a doua oara am schimbat bara din spate....ce sa zic, a fost ok, oamenii par de treaba, nu am facut nimic pe banii mei deoarece eram asigurat dar preturile sunt un pic cam maricele fata de alte service-uri. Eu oricum am luat masina de la ei si am tot istoricul acolo.

    Comment


    • #3
      Din pacate NU se mai face treaba buna la APAN la partea de vopsitorie.
      Regret sa spun asta, eu aveam incredere in ei dar la ultimele doua interventii la masina mea au lucrat execrabil: toamna trecuta s-a vopsit o aripa spate (CASCO) - au gazat chederul usii, fata interioara de la usa spate, lateralul banchetei si aparatoarea de plastic de la ABS, in pasajul rotii iar vopseaua prezenta impuritati, bule si neregularitati. Au remediat cat de cat dar tot nesatisfacator.
      Anul acesta s-a intervenit (pe garantie) sub chederele acelea drepte de la baza geamurilor (puncte de rugina)...s-a lucrat de asemenea sub orice critica: gazari cheder, scaun pasager...nu s-a slefuit vopseaua cu probleme...etc...a reaparut glabeneala (urmeaza roseata) la 3 (TREI) zile dupa ce am ridicat masina "reparata". JALNIC.
      Extrem de deranjanta a fost si atitudinea celor de la vopsitorie: "hai dom-le ca ca noua nu mai iese!"...oricum trebuie refacuta lucrarea dar nu mi-am gasit timp sa las iar 2-3 zile masina la ei.
      Pacat de profesionalismul celui de la sectia de caroserie, care a dezechipat masina extrem de corect, cu atentie si grija.
      Imi pare rau ca le fac astfel de reclama dar...asta e. La celelalte sectii nu am ce sa le reprosez (fac revizii la ei din 2005) dar la vopsea...belea.
      Am impresia ca de cand vopsesc Jaguar si benveu (la care sunt extrem de atenti) lasa vopsirea Daciilor pe mana celor mai slab preagatiti angajati, poate ca "la Dacie merge si asa".

      Comment


      • #4
        Mai era un Apan ce-i drept mult mai mic si pe Jos. Buzaului langa Spitalul Judetean , dar a dat faliment , oare de ce ?? de buni ce erau , sau poate ca aveau preturi prea mici si I-au gonit lumea ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #5
          Veniti la cei de pe centura Galati. Am inteles ca lucreaza foarte bine. Lasatii pe aia de pe dig cu Jaguarele si Bmwurile in pace. O sa se lecuiasca si o sa vada ca ponderea banilor tot de la posesori Dacia vine.
          Daca nu isi respecta clientii vor ajunge ca Nalba.

          Comment


          • #6
            Ai inteles tu ca lucreaza bine . Bun dar ai fost la ei cu vreo reparatie ceva ? sa ne dai un feedback ? asa am auzit si eu de multe service-uri ca sunt ok ca lucreaza bine , si cand am ajuns acolo jale.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #7
              in braila stie cineva vreun service ce face treaba buna pe partea de tinichigerie vopsitorie?
              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
              vand lampa adaptabila la torpedo

              Comment


              • #8
                Incearca la Apan pe dig , eu in trecut la ei mi-am reparat masina stricata in spate de unul in trafic si au facut o treaba buna spre foarte buna.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google