Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aveam o ciobitura si daca tot a intrat in service am deschis cateva dosare pe casco si au rezolvat ce zgaraieturi aveam plus parbriz.
    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

    Comment


    • sa vezi ce frumos o sa-ti sara prima de casco la anul, ca sa nu mai deschizi complet aiurea dosare pe casco pentru simple ciobituri
      inca n-ati inteles ca asigurarea casco nu e pentru julituri; majoritatea folosesc polita aia pentru tot felul de tampenii si se plang ca asiguratorii sunt de rahat, ca au prima dupa 5 ani la fel de sus ca atunci cand masina era noua
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Bine c-ai inteles tu ,omul face ce vrea cu polita/banii lui , la fel si cu reviziile , fiecare e liber sa se duca unde pofteste dupa posibilitati.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Și pentru ce este casco? Să cotizezi o groaza la ei și la un moment dat, când vrei să schimbi asiguratorul nu îți va mai repara vechile probleme. Oricum, în caz de daună totală, după 5 -6 ani, or sa iți dea mai puțini bani, decât ai cotizat în perioada asta.

          Comment


          • Nu sare nicio polita in aer,contractul de casco a fost incheiat pe 3 ani masina fiind in leasing prefer sa merg cu masina curata si intreaga decat jupuita si zgaraiata de toti doreii in parcare si toate crengutele de prin drumurile neamenajate pe unde mai trebuie sa merg.
            Eu am folosit casco la maxim,am vopsit integral masini...la dacie 300 euro pe an cat e casco chiar nu imi bat capul pentru cativa euro in plus.Dar voi pastrati politele sa nu cumva sa platiti in plus...
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • Mai usor cu trollingul
              ...
              Despre revizii si tot ce tine de acestea, va rog.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Am folosit de 4 ori polița casco la Allianz in 2 ani, după primul an a crescut cu 150 Ron, al doilea an mi-au făcut prima de 945 euro, am renunțat frumușel la ei și m-am dus la Omniasig la 245 euro. După 2 ani de plată casco la Allianz am ieșit pe plus. Fiecare face cum dorește, dar la RCA, nu ai accidente si prima tot nu scade, așa e si la casco, îți scade valoarea mașinii si plătești aceeași suma sau ușor mai mica, dar in sinea ta ești mulțumit.

                Comment


                • Gata nenea Iancu, inca una si m-am dus D

                  Pai d-aia e tara asta cum e, polita casco e facuta sa te acopere de niste daune pe care nu le poti evita si sa ramai pieton, pentru d-astia ca voi care calculati totul pe plus s-a introdus fransiza, in unele cazuri de 300 euro, sa nu mai faci orice rahat pe casco.

                  "jupuita si zgaraiata de toti doreii in parcare si toate crengutele de prin drumurile neamenajate pe unde mai trebuie sa merg"
                  daca te incurca restul populatiei ai putea sa te muti in Ouagadougou, mai scapam de-un indice negativ la calculatie
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • am promis ca revin cu poza dupa hartia de la revizie
                    388,56 total, este pozat cu telefonul
                    Attached Files

                    Comment


                    • Revizii Logan II

                      Servetele absorbante 200 buc????162 ron?
                      Last edited by FloNick; 12 March 2016, 08:40.

                      Comment


                      • I-a facturat doar 1 buc, e greu sa citești sau scoți din context doar ceea ce vrei.

                        Comment


                        • Hai ca a facturat decit 2, nu tot pachetul de 200 buc.

                          Comment


                          • Ulei Elf 5W40 4 litri - 85 lei in reprezentanta Dacia.
                            Vad bine sau inca dorm ?

                            Comment


                            • Mai ieftin ca in magazinele online

                              Comment


                              • Treaba cu uleiul am vazut si eu
                                Parca mult prea ieftin

                                In co editiile in care eu am dat 205 ron pe butonul de 4 L
                                Plus 1 L
                                Last edited by stoicanu; 12 March 2016, 12:19. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google