Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    În my dacia, am observat că recomandarea uleiului variază în funcție de numărul de kilometrii înregistrați. La început mi-a arătat 5w40 și mai tarziul elf 5w30.
    Daca se pune problema asa, incep sa cred ca recomandarea e in functie de stocurile de ulei

    Dupa numai o zi, la logarea pe My Dacia, surpriza: Constructorul recomanda Elf 10W40
    Last edited by agp626; 29 April 2016, 08:53. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Oferta revizie Sandero Acces, 20k, pret estimat 420lei la care se adauga si o tromboneala cu ITP.
      Ce ziceti, sa bag la pachet si ITP - ul?
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Mi se pare mult 420 lei, in conditiile in care nu ai filtru de polen. Ca idee, eu am efectuat ITP-ul la reprezentanta Dacia si am platit 85 lei.

        Comment


        • Si eu am dat 420 lei la revizia de 20.000 km (cu toate piesele lor) si am MCV II Laureate, deci si filtru de polen.

          Comment


          • Oti are Acces fără filtru de polen
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Rezervarea a fost facuta telefonic, e-mailul s-a pierdut de sarbatori. Dupa bolboroseala de la telefon nu stiu daca a scazut filtrul. ITP -ul este 69lei, dar nu stiu daca este corect sa o faca tot ei. Dupa scandalul VW -gate, zic si eu, nu este mai bine la o cunostinta care o verifica ca la carte si daca iese nasol sa ma duc peste ei dupa revizie?
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Este mai mult decât ok prețul pentru ITP. Eu cred că merită făcută prima revizie la ei, mai ales dacă reușești să pui și filtrul de polen în banii ăștia, treaba lor cum.

                Comment


                • Originally posted by sunshine View Post
                  mai ales dacă reușești să pui și filtrul de polen în banii ăștia, treaba lor cum.
                  S-a scris mai sus ca Oti nu are filtru de polen, intrucat are Acces.


                  Oti, daca cunosti pe cineva care are service ITP si ai incredere in el, fa ITP-ul la aceasta cunostinta.

                  Comment


                  • Am facut si eu programare pentru revizia de un an la Serus, devizul estimativ 559,13 cu TVA. Revin cu devizul final sapatamana viitoare dupa revizie.

                    Comment


                    • Vad ca acum la L2 au pus bieleta antibasculare ca la Renault sau cel putin e total schimbata inclusiv pozitia fata de L1.Poate e mai durabila cine stie !!!
                      Cati litri de ulei au pus ?
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Aici este pozitionat filtrul de ulei la 1.2. Daca n-ai rampa e cam incomod de schimbat.Mereu ii pomenesc pe inginerii Renault de pozitia ideala aleasa pentru filtru , atunci cand imi fac schimbul de ulei.
                        Attached Files
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Oti, garnitura conducta apa ai cerut tu sa fie schimbata?

                          Comment


                          • Garnitura aia este calcaiul lui Achile sau cuiu lu'Pepelea. Este de fapt garnitura buson ulei. M-a mancat undeva sa spun ca sunt de acord sa o schimbe, nu a gasit in dyalogis garnitura separata si au pus ce au gasit. Oricum gaseau ei ceva sa se incadreze in suma de 340lei. Asta ma supara cel mai mult , tarifele sunt f flexibile, parca sunt firmele care astupa gropile.
                            Daca ii superi merg oficial pe maxim, daca esti om cu ei sunt f maleabili, totul se aranjeaza.
                            Au pus tot bidonul, cand ajung la tara am sa scot 0.4L cu o seringa si furtunas.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Mersi!

                              Originally posted by Oti View Post
                              Au pus tot bidonul, cand ajung la tara am sa scot 0.4L cu o seringa si furtunas.
                              Ai stat langa ei? Din poze observ ca da, iar eu, in locul tau, le ziceam sa se opreasca la 3,7 litri. Sau sa scoata ce este in plus peste acesti litri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google