Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca...

    Comment


    • Zici ca ai facut revizia gratis, asa te impaunezi.
      Scrie negru pe alb colectie filtru habitaclu pe factura.
      Oricum, mai ai pana ajungi la 210 lei revizia cu Mobil1 0w40+filtre de origine, manopera moca la service-ul magazinului.
      Last edited by mr.K; 24 May 2016, 14:41.

      Comment


      • Mister K....ce dor imi era de mata(a nu se intelege sinonimul de la mama din olteneste)

        Comment


        • Oricum aia se scrie cu cratima.

          Comment


          • [QUOTE=mr.K;1715344
            Oricum, mai ai pana ajungi la 210 lei revizia cu Mobil1 0w40+filtre de origine, manopera moca la service-ul magazinului.[/QUOTE]

            Revizie efectuata la reprezentanta, la o masina in garantie?

            Comment


            • Vrei sa dea reprezentata faliment? Cum naiba ar supravetui aia daca nu jecmanesc toti clientii?
              Plus ca reprezentanta nici nu stie ce e ala Mobil1, aia-s ca niste zombie care repeta ca Dacia recomanda Dacia Oil si Renault recomanda Elf.
              In fine garantia e buna ca umbrela pentru eventuale probleme.
              Dar chiar si asa sunt sigur ca majoritatea asteptati sa se termine garantia ca sa o terminati cu reprezentantele. Sau daca mai dati pe la reprezentanta, sa o faceti in alte conditii, nu cu piese bagate pe gat de ei.

              Comment


              • Eu am avut ceva probleme care au fost remediate pe garantie (unele rezolvate cu insistenta si amenintari, insa rezolvate), asa ca din punctul meu de vedere garantia nu a fost/este o "umbrela".

                Comment


                • Merita garanția, dacă și reviziile obligatorii ar avea un pret unitar și accesibil si-ar păstra o parte din clienți și după expirare.

                  Comment


                  • Ce clienti sa pastreze , nici vorba , un amic cu Logan 2 1.2 16v pentru un schimb de bujii au cerut 190 de lei ?!?(piese + manopera).
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      ...majoritatea asteptati sa se termine garantia ca sa o terminati cu reprezentantele. Sau daca mai dati pe la reprezentanta, sa o faceti in alte conditii, nu cu piese bagate pe gat de ei.
                      Cine iti baga piese pe gat? Eu am facut toate reviziile in reprezentanta, cu piesele mele, piese de origine, si am dat pe manopera 120lei.

                      Apropo! Din ce an e masina aia de ii faci revizia cu 200 lei? E mai tanara decat mine?

                      Sorry!!! Acum am vazut! Merge pe kerosen.
                      Last edited by MihaiiahiM; 24 May 2016, 22:32. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by prometheus View Post
                        Ce clienti sa pastreze , nici vorba , un amic cu Logan 2 1.2 16v pentru un schimb de bujii au cerut 190 de lei ?!?(piese + manopera).
                        E în regula, la ei bujiile oricum sunt mai scumpe și 1h manopera. Cat dai pe chei, și alt acareturi tot la aceleași costuri finale ajungi și dacă ești atehnic, poți sa mai rupi și fisele și apoi mai mult pagubesti.

                        Comment


                        • Cu tot cu chei ajungi mai jos decât acel preț dat de ei și cu putina documentare nu are cum sa nu-ti reușească operațiunea, fără alte costuri "suplimentare".
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Originally posted by igor06 View Post
                            Am primit astazi o estimare de pret pentru revizia de 3 ani: 650 RON.
                            Petul mi se pare destul de ridicat si o sa procedez ca si anul trecut cand am adus eu piesele.
                            Am facut si eu ieri revizia. Manopera m-a costat 133 RON.
                            Pret piese: 207 RON
                            Manopera: 133 RON

                            Comment


                            • 340 ron, un pret foarte bun , bravo

                              Comment


                              • Originally posted by prometheus View Post
                                Ce clienti sa pastreze , nici vorba , un amic cu Logan 2 1.2 16v pentru un schimb de bujii au cerut 190 de lei ?!?(piese + manopera).
                                Doar cheia dinamometrică e minim 150RON, fără prelungitor și tubulară
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google