Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbat Filtru aer la 18.200 km .. filtrul dat jos de pe masina era cel de origine si se prezenta ok ... filtru nou QMP pret 17 lei ...manopera 0 lei
    sigpic

    Comment


    • Revizie la 2 ani si 8 luni (9750 km) de la ultima revizie. Uleiul si filtrul de ulei, aratau inca bine, semn ca ar mai fi dus macar 1-2000 km, desi la 13200 si 14200 km (reviziile anterioare la 1 an de zile), uleiul si filtrul de ulei arata destul de uzat. Placutele la 37000 km, nu necesita sa fie schimbate, inca mai rezista. Ma declar multumit, de pretul obtinut, poate as fi preferat sa fi fost mai mic la filtru de polen, in rest sunt apropiate de preturile de pe piata libera. Uleiul este destul de ieftin si data fabricatiei este 26.03.2016. Au turnat 3,7 L in motor, sper sa nu mai fie surprize cu garnitura la capacul de la culbutori si sa fie necesara înlocuirea.
      Attached Files

      Comment


      • Aceeasi revizie cat ar fi costat cu aproximatie in Bucuresti?

        Comment


        • 550 ron, cam asa merg preturile prin Bucuresti. Tinand cont ca merg des la tara la tata, bunici, unchi, pentru mine costurile de transport sunt aceleasi.

          Comment


          • Originally posted by FloNick View Post
            Aceeasi revizie cat ar fi costat cu aproximatie in Bucuresti?
            Chiar 600 lei pe la unele reprezentante.

            Comment


            • Eu am facut astazi revizia de 1 an la Logan 2, 1.2, 16V, an 2015, 12.000 km, in Bucuresti. Am cumparat piesele originale de la un magazin (nu reprezentante si dealeri Dacia unde preturile sunt duble - cine vrea sa stie magazinul sa-mi dea mesaj pe privat) si manopera la service agreat Dacia (mesaj in privat pentru nume) si in total am platit 360 lei. A durat 1 ora, garantia a ramas valabila, s-a pus stampila si semnatura+toate datele necesare in cartea masinii.
              Last edited by andreir23; 3 June 2016, 16:02.

              Comment


              • Stai linistit,au notat ei undeva ca ai venit cu filtrele.n punga!
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • 1. daca stampila e pusa nu mai conteaza, restul e cancan, n-au ce sa faca
                  2. persoana de la magazinul de unde am luat filtrele 'lucreaza' cu seful de service de acolo, este un fel de pact
                  3. cine nu are ce face cu banii si se duce sa dea 5-6 mil la un rahat de revizie n-are decat

                  Comment


                  • Acum se tine evidenta electronic, fiecare pasare pe limba ei piere, apropo cat te-au costat piesele?

                    Comment


                    • 255 lei au fost piesele

                      Comment


                      • andreir23
                        Ai un PM. Mersi!

                        Comment


                        • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                          Am schimbat ce scrie in fisa ca se schimba la 40000km:
                          ulei, am pus elf
                          filtru ulei
                          saiba buson ulei
                          filtru aer
                          cartus filtru motorina
                          filtru habitaclu
                          +verificarea autoturism (costa si asta ceva)

                          Total ~460 lei. Pe langa am mai dat pe placute ~150 lei

                          Ce pot sa va spun este ca in Franta piesele (in reprezentanta) sunt ceva mai ieftine decat in Romania.
                          La ce reprezentanta ai fost in pitesti?

                          Comment


                          • Toate reviziile le-am facut la AMAT S.A. Baietii sunt profesionisti.
                            sigpic

                            Comment


                            • Vad ca au mai scazut preturile, erau cam piperati.

                              Comment


                              • Bună seara. Credeți ca mai tin plăcuțele vara asta?sau s Ama duc sa le schimb? Masina are 25000 km. Atașez poze mai jos. Mulțumesc
                                Image DSC 0431 hosted in Plici!

                                Image DSC 0427 hosted in Plici!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google