Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mergi la Meridian Nord Pipera si oamenii de acolo te rezolva.Sunt foarte Ok.

    Comment


    • Originally posted by SCORPION21 View Post
      Prima revizie la 10.000 KM la Meridian Nord Pipera.
      Ai vrut tu sa o faci la 10000 km sau ai implinit un an?

      Comment


      • Da...nu cred ca o sa ajung special in Bucuresti pt asta.In plus sa conduci in orasul ala e o adevarata binecuvantare.

        Comment


        • Originally posted by claudius_log View Post
          Ai vrut tu sa o faci la 10000 km sau ai implinit un an?
          Am vrut eu sa o fac la 10.000 km. Fac un an abia in decembrie.O sa-i fac revizia (schimb filtre +ulei din 10.000 in 10.000).

          Comment


          • Aha, am inteles... Cat te-au costat consumabilele?

            Comment


            • Am pus ce am folosit cu o pagina în urma.Dacă urmezi link-urile găsești și prețul produselor.

              Comment


              • Am vazut, dar sunt consumabilele OEM Renault? Ca parea din link ca sunt compatibile. N-au zis nimic la service?

                Comment


                • Da, sunt OE Renault. Aceleasi piese le-am pus si eu la 1.5 dCI 90 CP.

                  Comment


                  • Toate au fost Ok nu am cumpărat facaturi. Nu au zis nimic ca am venit cu filtrele și uleiul meu.

                    Comment


                    • Pe 5 aug. sunt programat la revizie. Am hotărât asta și ca urmare a sfaturilor forumiștilor de aici. Prețul este rezonabil și din acest punct de vedere am să revin cu informații după eveniment. Mă adresez celor care au parcurs această etapă.... la ce să fiu atent? și către ce să se îndrepte exigența mea. De ex. să cer să fiu prezent la execuția procedurilor, să cer produsele vechi... !?! etc. Astfel de sfaturi ar fi binevenite. Mulțumesc.

                      Comment


                      • In functie de service unii te lasa sa stai langa masina, altii nu, dar poti privi printr-o fereastra sau pe un ecran! Ar trebui macar sa-ti arate consumabilele schimbate si sa primesti uleiul ramas din bidonul desfacut!

                        Comment


                        • Are 1.2, prin urmare nu mai ramane ulei in bidonul de 4 litri desfacut.

                          Comment


                          • Mai raman 2-300 ml. Nu e recomandat sa pui 4 litri.

                            Comment


                            • ...daca mergi pe conceptul : "prezumtia de vinovatie" , din start vei avea o revizie care nu o sa te multumeasca
                              ...eu am parerea ca unele lucruri sau mai schimbat in bine , cel putin in service-urile agreate de producator.(macar in unele)
                              ...daca nu ai habar cat de cat , degeaba stai langa un meserias care vrea sa "te faca " , eventual poti asista pentru "luare aminte"
                              ...la 1,2 daca baga 4 l este la maxim pe joja (sau poate putin peste maxim ) si sunt de parere ca e mai bine sa ramana aprox.2-300 ml in bidon... eu asa am procedat la ultima revizie
                              ...interesant !...la cateva zile dupa ce am facut revizia am fost sunat de o persoana care s-a interesat daca sunt multumit de serviciile oferite in service...ati mai intalnit asta ?

                              Comment


                              • Da, suna de la Dacia pentru eun feed-back privind revizia. E o procedură standard!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google