Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • În Iași, posibil. E un preț bun, dar nu include și filtrul de polen.

    Comment


    • Mai, oamenii au incercat sa se comporte "by the book", profesional.
      Au incercat sa imi explice ca Dacia Oil e uleiul recomandat de producator si ca mai importanta e "norma" uleiului si nu neaparat marca.
      Am replicat ca sunt de acord cu ei cam 90%, cam cat apartine producatorului Dacia dar ca partea de 10% despre care vorbim, adica motorul, e by Renault si la vecini recomanda ELF, deci nu as iesi din recomandarile producatorului.
      Apoi, eu zic ca tot ca niste profesionisti, au aplicat dictonul, inept din punctul meu de vedere, "clientul nostru, stapanul nostru" si au zis: da-l draqu, fa-i damblaua !


      Filtrul de polen mi se pare exagerat de scump: 120 lei + manopera.
      Sant curios cat ar fi costat daca schimbam placutele de frana.
      Last edited by Bazilman; 9 September 2016, 09:38.
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • Daca schimbai placutele de frana , factura sarea lejer de 600 lei.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Legat de filtru de polen
          Daca este cel cu Carbon activ cam asta e pretul



          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Atât este prețul în reprezentanta și nu este cu carbon activ. În iunie am plătit în jur de 90 ron, după ce au aplicat o reducere de 20% din partea reprezentantei.

            Comment


            • Apropo, exista useri la care pot apela/comanda un filtru de polen/habitaclu original ?
              Sper ca nu e off-topic.
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • Exista @planetara si
                Originally posted by axscu View Post
                ...
                Fitru polen original...25 lei
                Filtru aer original dci...25 lei
                Filtru ulei original dci...25 lei
                Fitru polen original Logan2...35 lei
                Set garnituri cutie filtru aer dci-39 lei...
                Uite si aici: http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?t=41984
                Last edited by Fanez; 9 September 2016, 14:59. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by Bazilman View Post
                  Sant curios cat ar fi costat daca schimbam placutele de frana.
                  Acum vreo dou luni eu am pltit cam 220 lei schimbul de plcute cu plcuele lor plus manopera.

                  Comment


                  • @ bazilman, este neecsar sa schimbi plăcuțele la 19800 km?

                    Comment


                    • Am facut prima revizie la Stepway , 1.5 DCI , 18600 km , 778 ron la dealerul Dacia din Sibiu. Mi se pare cam piperat pretul. Sunt curios a doua rezizie ce inseamna la ei si cam cat costa. Le-am aratat ca discurile si placutele de frana au uzura destul de mare pentru km astia (mai si scartaie cateaodata) si au zis ca sunt garantate 20000 km - cam bataie de joc. La Mondeo , fabricatie 2009 le-am schimbat la 80000 km.

                      Comment


                      • au zis ca sunt garantate 20000 km
                        Sa le schimbe pe garantie.

                        Pe unde va faceti reviziile si sunteti multumiti?
                        Last edited by Fanez; 14 September 2016, 18:09. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Au zis ca atat timp cat e masina in garantie trebuie montate piese de origine Dacia. Le-am spus ca imi iau eu discuri si placute de frana dar nu se pune problema. o sa ma gandesc bine referitor la garantie mai ales ca vreau sa-mi pun incalzire in scaune ( mi-am pus si la Logan-ul care l-am avut inainte si a fost super ok)

                          Comment


                          • Originally posted by mircionesb View Post
                            Am facut prima revizie la Stepway , 1.5 DCI , 18600 km , 778 ron la dealerul Dacia din Sibiu. Mi se pare cam piperat pretul. Sunt curios a doua rezizie ce inseamna la ei si cam cat costa. Le-am aratat ca discurile si placutele de frana au uzura destul de mare pentru km astia (mai si scartaie cateaodata) si au zis ca sunt garantate 20000 km - cam bataie de joc. La Mondeo , fabricatie 2009 le-am schimbat la 80000 km.

                            Salut,
                            Am facut si eu a 2-a revizie la logan 2 10 ani 1,5 dci,a fost cam 800 lei,dar sa stii ca am 37000 km si placutele sunt cam la jumatate si nu am avut cel mai mic scartait sau neplaceri

                            Dar sunt convins ca este important si cum se merge cu o masina.
                            Last edited by Mike959; 15 September 2016, 11:23. Reason: completare info

                            Comment


                            • La 37000 km, la a treia revizie, mi-au zis ca mai țin plăcuțele. Mai tine și de stilul de mers al fiecăruia. La 41600 km, pare sa se audă un mic scârțâit, dar probabil doar mi se pare. În schimb la un dokker la 11500 km se aude acel scârțâit și devine enervant la un moment dat.

                              Comment


                              • Scartaitul inseamna material prost. Nu cred ca imi bat joc de masina fiindca nu am nici un interes sa fiu tot in frane cu ea, folosesc destul de mult frana de motor iar la Mondeo-ul care l-am cumparat nou in decembrie 2009 i-am schimbat placutele si discurile la 80000 km. Hai ca uzura nu ma deranjeaza , ma deranjeaza scartaitul , parca ajunge trenul in gara. Prapaditii astia de la Dacia zic ca placutele sunt garantate 20000 km. Si daca aveau o problema tot nu le schimbau pe garantie ca asa e stilul lor. La Mondeo, 1.8 TDCI am platit in jur de 600 ron revizia si oricum ma intrat mai mult ulei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google