Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Old Driver View Post
    La Meridian Sud nu mi-a dat voie sa asist pe motiv de siguranta.
    Incearca si la Serus! Eu acolo am facut anul trecut si nu a fost nici o problema sa stau langa mecanic.

    Comment


    • Cand am cumparat masina de la Adras Drumul Taberei, (Bucuresti) dealerul mi-a spus ca tot la el fac revizia.
      E obligatoriu sa fac revizia de unde am luat masina sau la orice reprezentanta Dacia din Bucuresti?
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • La orice reprezentanta din tara. Am luat masina de la Meridian sud, reviziile le-am făcut doar în Alexandria fiind mult mai ieftin ca în București. Problemele la garanție le-am rezolvat la Meridian și Autocobalcescu.

        Comment


        • Am inteles.Ms ptr raspuns.
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            ... reviziile le-am fcut doar în Alexandria....
            Si eu ma gandeam sa merg acolo. Te referi la reprezentanta de la intrare? (Pe dreapta dupa pod.?)
            Se pricep baietii, sau te-ai dus doar ca e mai ieftin? Eventual ceva preturi daca vrei sa ne zici... mersi.
            Last edited by Fanez; 27 January 2017, 21:55.

            Comment


            • Da, se pricep, mulțumiți de ei. De fiecare data am achitat sub 400 ron la revizie, cu toate piesele de la ei.

              La 2 ani mi-au igienizat instalația de ac gratis, în București mi-au cerut 250 ron.
              Last edited by aris86; 27 January 2017, 22:22. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by Old Driver View Post
                E obligatoriu sa fac revizia de unde am luat masina sau la orice reprezentanta Dacia din Bucuresti?
                Nu e obligatoriu decat sa fie o reprezentanta Dacia! Nici macar nu trebuie sa fie din Bucuresti.

                Comment


                • Multumesc pentru informatie.E bine de stiut
                  Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by DannyMC View Post
                    Nu e obligatoriu decat sa fie o reprezentanta Dacia!
                    Nu merge si la un service agreat Dacia?

                    Comment


                    • Ba da, nu trebuie neaparat sa vanda si masini!
                      E o lista pe site-ul Dacia unde poti vedea exacta care sunt!
                      https://www.dacia.ro/reteaua-dacia.html
                      Last edited by DannyMC; 28 January 2017, 08:22.

                      Comment


                      • Poți merge la ultimul service agreat dacia (motor service) din lista, din titan, posibil sa fie mai ieftin, doar cam atât, sunt cam praf băieții, ai nostrii merg ca au contract cu ei, și le mai dau cate o firimitura , pe post de reducere.

                        Comment


                        • Mai bine ma duc la Alexandria. [emoji1]

                          Comment


                          • Când te hotărăști, trebuie sa suni la ei și sa ceri programare la nea Emil. Super profi, de fiecare data mi-au controlat antigelul, umflat rotile, articulațiile mașinii, plăcute, faruri, ștergătoare, calculatoare, explicații și sfaturi, mi-a recomandat prietenos sa schimb uleiul la 10000 km, dacă țin la masina, ca după ce iese din garanție eu o sa rămân cu junghiul.

                            Comment


                            • da are dreptate colegul, in alexandria revizia a fost mai ieftina simtitor decat la bucuresti, plus ca au bagat uleiul 5w40 din start, la alte reprezentante iti baga dacia oil, sau daca vrei elf am patit sa nu aiba decat 10w40
                              in rest exact cum a zis aris, au verificat anvelope, placute, etc

                              aveti idee este oare uleiul din hipermarketuri gen auchan sau cora de origine?
                              ma gandesc ca nu cumpara ei de la distribuitori dubiosi

                              Comment


                              • 3 - lantul inca este in parametri nu are zgomotul acela care da semne de oboseala( dac stiam ca acel zgomot vine de la lant as fi putut sa il schimb in garantie)
                                Recomand posesorilor de 0.9tce ca la apropiere de implinire a 100.000 km sa acorde mai multa atentie acestui aspect
                                Corectie:
                                Al 2-lea lant este inca parametri, ca primul a decedat saracu' demult.
                                Lant garantat pe viata, care se schimba la fiecare suta de mii de km, gargara daciota din partea uzinei.

                                Cine nu stie povestea masinii tale, e tentat sa spuna ca lantul de distributie a ajuns fara probleme la 196.000 km.
                                Last edited by mr.K; 28 January 2017, 19:41.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google