Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce bine ca sunt doar 3...

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      panselin4 revizia de 3 ani...sau 60.000 km
      La mine in carnetul de garantie zice de revizia de 4 ani sau 60000 km, cam cati km voi avea eu la anu, atunci va costa revizia destul de mult, avand in vedere ca voi merge tot la ei-am 5 ani garantie
      Bujiile costa destul la 0.9, la 1.2 aveti idee cat costa la reprezentanta?
      Si daca tot intreb, chit accesorii si chit distributie la 1.2 la reprezentanta stiti vreun pret?
      Last edited by panselin4; 4 February 2017, 19:44.

      Comment


      • chit accesorii si chit distributie
        Kit.
        Chitul o sa ti-l puna pe tabla, dupa ce va rugini.

        Daca kit distributie in magazin e 200-250 lei-> 400 lei in reprezentanta
        kit accesorii in magazin 200 lei-> 400 lei in reprezentanta.
        Last edited by mr.K; 4 February 2017, 20:32. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Bujiile in reprezentanta costa cam 40 ron/buc. Anul acesta urmeaza la revizia de 4 ani sa schimb, bujiile, distributia, lichidele, o sa fie o cheltuiala destul de mare.

          Comment


          • Multumesc aris pt info, 40 lei pe bujie e ok, avand in vedere ca se schimba la 4 ani
            Daca la revizie, pe langa ulei si filtre, distributie si accesorii, bujii,sunt de schimbat si placutele, atunci chiar se aduna o suma frumusica

            Comment


            • Tre sa fac revizia de 4 ani (adica cu distributie) la un 1,5 dci. La Dacoserv militari mi-au zis ca ma ajunge 700 revizia + 460 kit distributie + 445 kit accesorii (piese + manopora)
              A schimbat cineva distributia la ei ? Eventual impresii sau recomandari pentru un alt service

              Comment


              • Revizii Logan II

                Cam atat ma costa revizia de 4 ani sau 200.000 km
                sigpic

                Comment


                • Ai sa-mi bag destul in gat...
                  Asta la ce reprezentanta?

                  Comment


                  • Pentru 200k este un pret decent pe revizie!
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • da...stiu...dar totusi...sunt banatean...cand vad cifre mai mari de 1 leu...deja ma ingrozesc

                      Comment


                      • E chiar bun prețul, cea de 4 ani atinge 2200ron.

                        Ce caută 10w40 acolo e altă poveste.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • chiar bun pret, face mai mult decit masina

                          Comment


                          • Spre deosebire de restul postacilor, neposesori de Logan II, eu știam costurile de revizie pe 10 ani, încă înainte de achiziție - așa că orice comentariu e pe lângă.
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Si eu am primit acest tabel cu costurile de intretinere (reviziile) de la dealer, inainte sa achizitionez masina.
                              Tin sa precizez, ca tabelul meu este pentru 1.2, ca sa nu se activeze rautaciosii

                              Comment


                              • Originally posted by prometheus View Post
                                Pentru 200k este un pret decent pe revizie!
                                Daca nu mai facea nicio revizie de la 0 la 200k, poate era bun pretul, dar asa, nici pe departe.
                                Vad acolo o revizie normala+ schimb antigel+ schimb lichid frana+ bujii+kit accesorii. Aceeasi revizie e si la 60k, si la 120k.
                                1000 de lei face.

                                Daca se mai verifica si lantul si trebuie iarasi schimbat, se dubleaza suma.

                                Ca sa inghititi hapul cu 500 de euro o revizie medie la Dacia, trebuie sa va antrenati mental cu tabelul inainte.
                                Last edited by mr.K; 6 February 2017, 22:19.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google