Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu View Post
    Ce însemna revzii gratuite?
    Faci reviziile gratis fara sa platesti nimic?
    Si cate revizii poti face in 100.000 km ?
    Da.
    Depinde in cat timp faci 100k.km. Eu zic ca maxim 5 revizii (una/an sau la fiecare 20k.km). E vorba de revizii gratuite in cei 5 ani de garantie.
    Last edited by Fanez; 9 May 2017, 10:31.

    Comment


    • Si eu zic ca tot maxim 5 sunt
      Indiferent ca faci 100.000 km sau trec 5 ani
      Dar daca vrei sa ii faci revizia la 15.000 sau 10.000 km ?
      sigpic

      Comment


      • Ai 5 revizii gratuite in acea perioada de 5 ani. A sasea, a saptea etc le platesti.

        Comment


        • Originally posted by stoicanu View Post
          ...
          Dar daca vrei sa ii faci revizia la 15.000 sau 10.000 km ?
          Daca ai un an, nu conteaza cati km ai, 20.000 sa nu depasesti.

          Comment


          • Sa ma fac inteles
            Ex.Eu vreau sa fac revizia la 10.000.
            In decursul unui an eu fac 50.000 km si am nevoie 5 revizii.
            Toate sunt gratuite ?
            sigpic

            Comment


            • In mod normal, asa ar trebui. Ai atins pragul de 5 revizii gratuite, chiar daca intr-un an. Din al doilea an, incepi sa platesti revizia.

              Comment


              • Reviziile se fac la 20k/1 an. Cum ar fi daca eu as vrea sa fac revizia la fiecare 3k, ca tot sunt gratuite; sau sa le fac la 50k, pentru ca fac multi km/an si vreau sa ma intind pe 5 ani cu garantia.

                Dupa un calcul simplu: garantie de 100k = 5 revizii la intervale de 20k, sau garantie 5 ani = 5 revizii (o revizie pe an).
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Conform manual si conform mediului de exploatare a masinii eu trebuie sa le fac la maxim 15.000k
                  Dar eu cred ca ai numai 5 revizii gratuite
                  Suna mai frumos cum o spun ei ca ai revizii gratuite 5 ani decat daca spun ca ai 5 revizii gratuite
                  sigpic

                  Comment


                  • Toti producatorii anunta scris mare x ani revizii gratuite, ca asa functioneaza marketingul, iar majoritatea cumparatorilor fac km/an cat e intervalul intre revizii sau mai putin.
                    Numai ca ar mai trebui niste precizari cu litere mici, ca sa lamureasca ce inseamna anii astia de revizii gratuite, pentru cei care parcurg intr-un an dublul sau triplul km fata de un interval de revizie normala.

                    Comment


                    • Fiecare intelege ce vrea....

                      ** Ofertă destinată persoanelor fizice, valabilă până la 31 mai 2017, pentru versiunea Plus, 1.0 12V 75CP, în limita stocului disponibil, prin PSIPAN, derulat de Administraţia Fondului pentru Mediu şi finanţat din Fondul pentru mediu. Oferta este valabilă sub rezerva acceptării Renault Commercial Roumanie ca producător validat în PSIPAN şi exclusiv din momentul înscrierii Renault Commercial Roumanie pe site-ul www.afm.ro.
                      Preţul este obţinut prin scăderea din preţul standard a contravalorii primei de casare, calculate în Euro (1 € = 4,4827 lei) şi nu include valoarea oricăror echipamente, accesorii sau dotări opţionale.

                      Perioada de garanţie acoperă 3 ani garanţie valabilă conform documentelor de întreţinere şi garanţie şi 2 ani prestări servicii conform contractului Dacia Extenso.
                      Perioada de întreținere cuprinde 5 ani sau 100.000 km de întreținere gratuită conform contractulului de întreținere Easy Service.
                      Contractul de întreținere Easy Service include operațiunile de întreținere (revizii periodice) menționate în carnetul de întreținere al autovehiculului.

                      Comment


                      • Deci e clara treaba
                        Faci revizia la 1 an sau 20.000 km
                        Maxim 5 revizii
                        sigpic

                        Comment


                        • nu stiu cum mai e acuma, dar cand am luat eu masina ( in 2014 ) mi s-a spus clar: reviziile se fac la 1an sau la 20mii km ( care se indeplineste prima ) in limita a 100mii km.
                          Daca eu fac 100mii km intr-un an, trebuie sa ma duc la 5 revizii in anul respectiv si gata, m-am lins pe bot de garantie pentru masina respectiva c-am depasit cei 100mii km...
                          In prezent au introdus cu 5 revizii gratuite sau cum ?! Nu inteleg ...
                          Last edited by GuGu21; 9 May 2017, 16:07.

                          Comment


                          • Revizii Logan II

                            Ideea este ca ei dau 5 ani sau 100.000 km garantie si revizii gratuite
                            Întrebarea mea era daca eu pot sa fac 10 revizii in cei 100.000 km
                            Sunt multi colegi de forum care fac revizia la 10-15.000 km
                            Nu are nimeni un contract legat de extinderea garantiei?
                            sigpic

                            Comment


                            • Ei zic ca revizia se face la un an sau 20.000 km. Punct. faptu lca tu vrei sa faci mai repede...din 100 in 100 km...te priveste, este problema ta. Reviziile sunt ca ei sa-ti garanteze ca masina functioneaza corect.
                              Producatorul stabileste intervalul necesar pentru revizie (el stie ce a proiectat). Nu utilizatorul. Utilizatorul are doar niste conditii de utilizare ca masina sa functioneze corect.

                              Comment


                              • Și după garanție ramai cu junghiul , faci motorul varza din 20000 in 20000 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google