Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    dar alea nu sunt placutele de van ?

    Comment


    • #32
      Nu cred.
      Am asteptat 2 saptamani dupa ele.
      Pu cutie scrie Clio 4 si Logan 2.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Totusi ai papat repede placutele mergi un pic mai normal decat sa ii faci pe astia cu bani.

        Comment


        • #34
          Ce preturi au astia, zici ca ai merdeces...150lei un filtru de polen ??maiculita..mi-e si frica sa ma duc cu a mea in service si sa cer o revizie, (fara placute de frana care costau 190lei- ph1). S-au smecherit romano-frantujii astia la piese..
          Totusi placutele alea nu-mi par a fi uzate 80%. poti sa le faci o poza cu "carnea ramasa" ?
          My turbo lag, give your MPI, a chance

          Comment


          • #35
            Nici eu nu cred ca sunt la 80% , mai ales ca am mai facut 2000km de cand au constat ei si pana cand le-am schimbat.
            Dar nici inca 20.000 km nu cred ca mai rezistau.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • #36
              Mai mergeau un timp. Imi par a avea cam 50% uzura, poate nici atat.

              Comment


              • #37
                Asta zic si eu, mai mergeau uzate o perioada. Practic sunt la jumatate din uzura materialului. Hoti mari aia de la dacia
                My turbo lag, give your MPI, a chance

                Comment


                • #38
                  Referitor la antigel (ATENTIE MARE) ai pierderi pe undeva (asa am patit si eu cand o luasem noua) . Pierdea pe la un T care nu era metalic (au facut economie de 1$) si a trebuit sa-mi schimbe toata tubulatura de 2x pana s-au prins (antigelul era din partea DACIA) antigelul nu se considera consumabil decat dupa 60000 km (asa scria prin carte pe undeva) . Costurile sunt fenomenal de mari ,de-aia nu mai fac reviziile la ei . Un LII daca iau nu trec o secunda in service-urile lor decat sa-mi rezolve problemele . Un filtru bun de polen cu carbon costa cam ~80-90 ron in magazine , aer - maxim 100 , de ulei 30 . Iar manopera o poti face si singur ca nu e mare balarie (ca si idee) dar oricum nici pe aproape de 120 ron / ora , ca nu am Audi (atat e acolo)
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • #39
                    Cat este in garantie nu ai ce ii face, mai ales ca acum nu mai are carte sevice , totul este oline si daca am depasit o revizie mai mult de 20.000 km sa dus . Abia asteapta aia se te scoata din garantie.
                    Acum nu o fi bai inca 4 revizii.
                    Nu am pierderi de antigel, nu a mai scazut de la ultima revizie.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Nu iti mai da carnet de intretinere in care iti trec reviziile?

                      Comment


                      • #41
                        Nu se mai trec reviziile in carnet.
                        Sunt online in reteaua Dacia
                        Last edited by stoicanu; 27 May 2013, 09:08.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Nu mi se pare ok. Hartia scrisa si stampila sunt sfinte. Eu lucrez intr-un domeniu in care orice decizie se ia in baza unei hartii stampilate asumate. Softul prezinta foarte multe neajunsuri, si credeti-ma ca nu-s comunist, insa stiu ce vorbesc.

                          Comment


                          • #43
                            Cel putin la Mercedes fabricat in 2006 nu a avut carnet de revizii.
                            Mie mi se pare mai ok, poti afla istoricul real al masini( macar cat a fost in garantie).
                            Au zis ca daca ai nevoie de o dovada scrisa a reviziilor nu trebuie decat sa te duci cu masina la ei si scot pe hartie toate lucrarile care s-au efectuat la ea in reteaua Dacia.
                            Cat despre hartie si stampila cu 100€ faci ce carte service vrei la o masina
                            Last edited by stoicanu; 27 May 2013, 10:25.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              cum sa nu se treaca reviziile?in manualul de utilizare exista pagini speciale pentru asta cel putin la mine exista...
                              low....&.....slow

                              Comment


                              • #45
                                E vorba de noile modele cum ies. Nu de acum 6-7 ani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google