Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diferenta intre 5w30 si 5w40 este doar la cald.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Revizii la Ford ulei ai filtru de ulei 230 ron
      Restul se platea in plus.
      sigpic

      Comment


      • Shi eu am revizia luna viitoare ! sper sa obtin si eu un pret decent ... am putin peste 8000 km

        Comment


        • Poate luna viitoare, mai lanseaza dacia promotia cu 15%, 25% reducere la piese si manopera dacia.

          Comment


          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
            Revizie efectuata azi la Dacoserv Salaj, Bucuresti: ulei si filtrul de ulei.Filtrul de aer era curat.Initial imi zise sub 300 lei; s-a depasit aceasta suma, ajungand la 320,72 lei.

            un pret foarte bun pt revizie, imi pare ca scrie ca ai 3500 de km efectuati, sunt facuti intr un an? probabil asta este motivul pt care nu a trebuit schimbat filtrul de aer, si nici de polen
            eu am aproape 8000 in 4 luni jumate, ma gandesc sa schimb uleiul la 10000 de km , am inteles ca ar fi benefic motorului
            Last edited by panselin4; 17 September 2014, 21:13.

            Comment


            • Promoția e până pe 30.09.2014.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                un pret foarte bun pt revizie, imi pare ca scrie ca ai 3500 de km efectuati, sunt facuti intr un an?
                Mersi!
                Azi am trecut de 3500 kilometri.Sunt facuti intr-un an.

                (Sandero nu e singurul mijloc de deplasare al meu. Cand mai plec cu colegii, cu rudele sau cu prietenii, nu mergem cu aceeasi masina, o data mergem cu a mea, alta data cu o alta masina si de aici rezulta numarul mai mic de kilometri)
                Last edited by Crs. Sandel; 17 September 2014, 21:32.

                Comment


                • Una calda revizia la un 0.9 tce
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • scump, foarte scump
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Las ca te vad eu si pe tine la revizie.
                      Apropo cati km ai in bord acum?
                      sigpic

                      Comment


                      • Sa recunoastem ca este mai ieftin decat la Cristi, care pentru ulei si filtru de ulei a platit 320 ron. Eu cred ca o fac in Alexandria: ulei+filtru ulei+filtru aer si polen si manopera 450 ron. Si apoi merg si acasa la ai mei.

                        Comment


                        • @aris86 Pretul acela de 450 poate fi orientativ, cum la mine a zis ca e pana in 300 de lei si a fost mai mult la fata locului, la fel e posibil sa fie si in Alexandria.
                          Recomand sa iti cumperi tu filtrul de aer(20-25 lei) si filtrul de polen(40 lei), piese de origine Dacia-Renault.

                          Filtrul de aer am vazut cum se schimba si nu e greu; dupa filtrul de polen nu m-am uitat, dar din ce am inteles se schimba si acela usor.

                          Comment


                          • O sa le cer un deviz, o sa cumpar atunci cele doua filtre. La Orastie am mobtat filtru de polen la mvc cu 75 ron (55 ron filtru si 20 ron manopera). In schimb la X52 cer pe filtru enorm de mult.

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Las ca te vad eu si pe tine la revizie.
                              Apropo cati km ai in bord acum?
                              vreo 3000 de km
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by pilifida View Post
                                in afara de hyundai si kia nu exista revizii mai ieftine. Poate vrei sa dai o tura in ograda vw, ford sau opel. Sau sa vi cu un pret concret pentru o alta marca decat sa tot dai cu presupusu' ca reviziile sunt scumpe. Acum cateva luni ti-am dat o revizie de golf 6 si am zis sa imi dai un contraexemplu cu o ieftinitura de revizie. Nu ai fost in stare. Eu inca astept. Da pretul unei revizieila polo, la fabia sau la un astra. Sau la un peugeot 301. Evident pret DE REPREZENTANTA. Pana atunci, estimarile astea facute pe tavan sunt degeaba

                                Uite aici.
                                Estimati-va devizul de Service SEAT! Tarifele practicate sunt per operatiune si nu depind de timpul de stationare al autoturismului in hala Service Metrotehnica Bucuresti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google