rezervare numar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • rezervare numar

    am si eu o intrebare daca stie cineva sa imi raspunda... nu am avut timp sa ajung la udriste sa intreb dar se poate rezerva un nr preferential si daca da cat costa si pe cat timp?

  • #2
    Adica sa il rezervi dar sa nu-l pui pe masina? Daca e asa nu cred ca se poate. Oricum si pe mine ma intereseaza chestia asta, poate ne zice cineva care a intrebat.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Din cate stiu se poate rezerva numarul...si la Galati costa cam 30 lei pe an.
      sigpic

      Comment


      • #4
        poti sa iti rezervi cate numere vrei.Mergi la udriste la primul ghiseu din stanga , intrebi daca nr respectiv nu este dat si il rezervi.Rezervarea este valabila 1 an. Nu stiu cat mai costa acum dar cred ca 2-300 de mii.Nu iti da numerele ci o chitanta cu care timp de 1 an iti poti inmatricula ulterior masina

        Comment


        • #5
          aha mersi mult cred ca ma duc zilele astea eu cam in 2 luni imi iau masina

          Comment


          • #6
            Si daca vreau sa-l tin mai mult? Sa zicem 2-3 ani.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              inainte sa se implineasca un an mergi si-l prelungesti.Platesti aceeasi suma
              DA-TI PE B1 SA-L VEDETI PE GGD LA TUNING SHOW

              Comment


              • #8
                Am intrebat eu in luna iulie 2007 si mi s-a spus ca nu se mai fac rezervari. Decat doar la inmatriculare iti poti alege numarul. Dati si voi un telefon Brigada poliţiei rutiere Str. Logofăt Udrişte, nr. 9-15 021/323.30.30
                Marca Masina: Dacia
                Model masina: Logan MCV
                Motorizare: 1.5 DCI
                Culoarea / Color: Albastru Mineral

                Comment


                • #9
                  numar preferential=85 ron in plus la inmatriculare

                  Comment


                  • #10
                    oare cei de la politia romana de ce nu dau voie sa avem si noi acces la o baza de date unde sa vedem ce numere sunt libere sau nu??? daca ma duc la ghiseu ``cu mainile in buzunar`` sa intreb daca un numar este liber sau nu, imi zice sau tre sa completez forumulare sa achit taxe?

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by sonykel
                      oare cei de la politia romana de ce nu dau voie sa avem si noi acces la o baza de date unde sa vedem ce numere sunt libere sau nu???
                      nu cred

                      Comment


                      • #12
                        nu se mai poate rezerva numar preferential decat daca inmatriculezi o masina

                        Comment


                        • #13
                          Dar daca vand o masina si vreau sa pastrez nr. pt. urmatoarea care o s-o iau , oare se poate?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by mihai.gigi
                            Dar daca vand o masina si vreau sa pastrez nr. pt. urmatoarea care o s-o iau , oare se poate?
                            DA. Stiu ca era posibil. Eu am facut asta in 2000.

                            Comment


                            • #15
                              va inselati amarnic daca spuneti ca nu se poate.
                              in constanta se poate asa ceva .. ca si in toata tara...
                              o rezervare de numar costa 35 ron/an si poti sa o duci asa pana la batranete dar trebuie sa ai masina in leasing sau ... sa ai masina ... )

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google