Ridicarea Geamurilor La Inchiderea Masinii Fara Alarma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    eu nu am inteles un lucru: daca dau un impuls(+) la butonul de ridicare geamuri la pinul A1, se ridica geamul? mentionez ca am butoane cu impuls! daca e asa, este usor! cum a zis flo, cu o dioda de la firul actuatorului pe care este+ ,tras pana la A1 al butonului! dar bineinteles dupa ce am pus pe + permanent butoanele ridicare geamuri de la +permanent casetofon!
    sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

    Comment


    • #32
      Inainte sa legi +12V la pinul 1 al butonului sa scoti extinctorul din portbagaj sa-l ai la indemana!

      Comment


      • #33
        ))bun sfat.
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • #34
          Buna idee cu o dioda sincer la ridicarea geamurilor ii trebuie un impuls scurt daca ii da inchiderea acel impuls nu vad de ce sa nu mearga.
          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

          Comment


          • #35
            pada...ca actuatorul primeste + o secunda...ceea ce e un timp destul de mare.butonul va actiona geamul normal..cat timp e tensiune pe fire dupaia opreste.Iti trebuie un impuls foarte scurt.
            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
            sigpic

            Comment


            • #36
              Salutare,
              as dori sa incerc eu treaba cu dioda dar imi trebuie schema electrica de la logan,daca o are cineva va rog frumos sa mi-o timiteti si mie.

              Comment


              • #37
                eu am dat 100 ron si mi lau montet cei de la alarma,,,oricum merita obtiunea mai ales ca nu am aer,,,conditionat

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Niki B View Post
                  eu am alarma...cum pot face ca atunci cand inchid masina din telecomanda alarmei sa se inchida si geamurile? adica...se poate face asta?
                  Simplu,prin montarea unui modul de ridicare a geamurilor (daca alarma este prevazuta cu mufa pt conectarea modulului)

                  Comment


                  • #39
                    cum gandesc eu problema. iei un buton cu temporizare. in locul contactului de ridicare, pui doua fire pe care le legi la un releu normal deschis.
                    culegi din comanda inchiderii, plusul din firul ce comanda inchiderea. si minusul.
                    Cand vei apasa telecomanda pe inchidere, ea da tensiune la modul inchidere cat si la releu. releul inchide contactul temporizarii si cam asta este. dar temporizatorul (buton ridicare geamuri) sa il pui direct la baterie, printr-o siguranta. nu te lega de butonul de pe masina pt ca se dezactiveaza la inchiderea usilor din telecomanda.

                    Comment


                    • #40
                      este releu cu temporizare? sau ori ce care sa se poate regla (timp)?
                      Un modul de inchiderea geamurilor, de unde stie cand e geamul coborat?
                      Last edited by bbszilveszter; 19 April 2011, 22:50.

                      Comment


                      • #41
                        stie cineva,daca montez modul de ridicare geamuri 4 la nr.cum voi lega firele modului,la comenzile butoanelor,avind in vedere faptul ca am alarma fara aceasta functie
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          eu am alta intrebare , pot monta modulul de inchidere al geamurilor, daca nu am alarma si nici inchidere din cheie ? inchid prin introducerea cheii in butuc

                          imi poate zice cineva? sau daca exista o schema pentru asa ceva

                          Comment


                          • #43
                            unde ma trimiteti sa imi montez ridicarea geamurilor din inchiderea centralizata a masini?? mentionez ca sunt din jud. hunedoara

                            Comment


                            • #44
                              Salut pana la urma care este pinul de ridicare giamuri? la buton ca trebui sa prind modulul de firul de ridicare A1 sau A5 am si schema de la modul o atasez mai jos ca pe pinul a5 nu face nimic am facut totul ca in schema.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #45
                                sal
                                momentan am o alarma pe masina cu iesire ptr ridicare geamuri(30sec.matt861) si butoane cu impuls unde ar trebui sa leg firul de la alarma?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google