Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa zicem ca fac pana noaptea sau sunt la cateva sute de km de granita, nu cunosc zona, limba etc

    Comment


    • Nu vad de ce nu ai putea sa mergi cu ea, atata vreme cat nu depasesti 80 km/h.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Unul a venit de la mare ~400km cu o ragalie din asta...tre' sa fii atent la curbe in rest merge ~ok...
        Oricum ai nevoie sa tina pina la prima vulcanizare...iar in Ro cam greu sa faci 100km si sa nu gasesti asa ceva...
        In strainataturi tre' sa cauti bine un cui, o tabla, o groapa pe strada
        La no treaba e mai grava...
        Last edited by moog; 17 March 2014, 18:16.
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Nici eu nu am roata de rezerva. Este a doua masina la care nu am roata de rezerva. Am kit de pana.

          Comment


          • Aloo, tu sa taci ca esti in Anglia
            In Romania e alta poveste ...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • eu am mers cu rezerva in masina 2 ani si nu am stiut ca nu intra roata pe butuc pana intro zi cand am umblat pe la roata si am incercat si rezerva, apoi mam dus la strungar si a rezolvato, dupa o saptamana am luat un burghiu de 8 cu cap widia intreg in roata pe spate.

              Comment


              • Originally posted by moog View Post
                Aloo, tu sa taci ca esti in Anglia
                In Romania e alta poveste ...
                Si aici nu strica sa ai roata de rezerva
                Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users.

                Comment


                • stie cineva daca este neregulamentar sa mergi cu roata de rezerva ingusta?(montata)
                  poti sa-ti iei amenda?
                  ms

                  Comment


                  • Adicatelea ? Vrei sa-ti pui numai din astea inguste pe masina ?

                    Cum dreacu sa fie neregulamentar sa faci pana, sa-ti pui roata de rezerva (normala sau slim) si sa-ti iei amenda ?
                    Poate nu am inteles intrebarea
                    Roata e omologata nu e de trotineta...
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • Daca dai peste un politist "fara mama, fara tata" care aplica legea la sange pentru ca este batut in cap, poti ramane fara talon pentru ca folosesti o dimensiune care nu este trecuta in talon. Asa scrie in lege...

                      Pe de alta parte, legea mai spune ca nu iei amenda/nu ti se retine talonul daca defectiunea se remediaza pe loc. Asadar, daca dai peste ala despre care am vorbit mai sus, iei roata normala, pe pana asa cum e ea, si o pui pe masina, iar politistul nu prea are ce sa-ti mai faca.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Originally posted by cornel-adrian View Post
                        stie cineva daca este neregulamentar sa mergi cu roata de rezerva ingusta?(montata)
                        poti sa-ti iei amenda?
                        ms
                        Daca tu imi arati o amenda pentru asa ceva, eu o mananc ! Sunt destui "singuri la parinti" dar asa ceva nu cred ca ar face vreunul !

                        Comment


                        • Daca dai peste un politist blond ai parte si de asa ceva...
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Salut si eu am rezerva slim de wv golf 3 si modificata gaura de centrare la ea si e ok nu am folosit-o pana acum dar sa fie acolo la nevoie. In fond de aia e limitata viteza de deplasare la 80 km si nu o folosesti dacat pana la prima vulcanizare. Daca cei de la dacia scoteau si roti slim de rezerva ne mai taxau de 200-300 E .

                            Comment


                            • buna ziua, pana la urma roata subtire pe 14 se poate monta pe fata si pe spate? Sau din cauza etrierilor nu poate fi montata pe fata si ar trebui pe 15?

                              Comment


                              • cea de golf3 merge inclusiv pe etrierii de van, am avut eu. se recomanda totusi cele de 15", care se mai gasesc si la opel, suzuki..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google