Roata Rezerva Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roata Rezerva Logan Mcv

    va salut stie cineva la livrare masina a venit echipata cu roti continental...dar rezerva este firma barum asa vin din fabrica sau e posibil ca dealerul de unde am cumparat sami fi schimbat roata de rezerva ..va multumesc

  • #2
    salutare, eu stiu ca se livreaza cu acelasi tip de cauciuc, chiar si pentru roata de rezerva. sa nu fie vre-o incurcatura, ceva. vorbeste cu dealer-ul si vezi ce zic astia.
    eventual te poti uita in showrooooom la ei sa vezi daca masinile de acolo au la fel

    Comment


    • #3
      Salut, Barum e marca Continental deci nu ar fi vreo problema, de-asemenea verifica daca cea de rezerva este all season, asta ar putea explica diferenta.

      Comment


      • #4
        Nu e nicio incurcatura. Si eu am primit rezerva Barum. Pe janta apare un stiker cu "max 80km/h".

        Se pare ca de anul acesta, masinile vin cu rezerva de acest gen, deci nu are dealerul nicio treaba.
        Last edited by fallax; 5 June 2015, 15:30.

        Comment


        • #5
          Originally posted by fallax View Post
          Se pare ca de anul acesta, masinile vin cu rezerva de acest gen, deci nu are dealerul nicio treaba.
          Povestea aceasta este desprinsă din serialul de mare succes pentru Renault: "Hai să vedem ce mai tăiem de pe ele!"

          Comment


          • #6
            aoleo deci nu am mai auzit asa ceva si eu mam mirat cu atentionarea aia dupa janta 80 km pe ora...deci inseamna ca acel cauciuc dupa ce ca nu e ca cele dupa masina nu e nici bun sa mearga cu viteza mai mare...nu stiu ce sa mai zic va multumesc pentru sprijin.poate mai vin cu pareri cei care au cumparat ca si mine luna aceasta masina..va multumesc

            Comment


            • #7
              Vă minunați degeaba, în Europa se livrează fără roată de rezervă, vrei rezervă scoți încă 120euro din buzunar, la noi o primeșți moca(își scot banii din altele)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                Cauciucul e ok, Barum e o marca destul de ok. Tabla e problema pt care apare limitarea de 80 km/h.

                Oricum, eu cred ca pentru rezerva e buna si varianta asta.

                Comment


                • #9
                  limitarea de obicei apare pentru ca acel cauciuc imbatraneste(altfel nu ar avea de ce sa fie limitare pentru ca e roata normala).... iti recomanda se mergi cu viteza redusa ca poate faci prima pana dupa 5 ani...

                  Comment


                  • #10
                    Limitare e impusă la roți cu lătime redusă, nu din cauza vârstei anvelopei sau calității jantei.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      Si eu am primit acelasi tip de cauciuc....ba chiar si janta este diferita....si are culoarea argintie....

                      Comment


                      • #12
                        Cei care aveți roată de rezervă diferită puteți posta aici ce scrie pe anvelopă și jantă?
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          pe stepway am rezerva Barum si rotile sunt echipate cu Continental. Nu ma deranjeaza rezerva - sper sa nu o folosesc niciodata, sunt multumit ca s-au pus niste cauciucuri calitative din fabrica... nici eu nu as pune o rezerva foarte scumpa sa imbatraneasca nefolosita, sau putin folosita... tineti cont ca roata de rezerva normala e tot mai rara la majoritatea producatorilor...
                          RTFM

                          Comment


                          • #14
                            Eu am rezerva michelin pe stepway iar din fabrica masina a venit cu goodyear.(masina cumparata in apr 2013,livrata in iulie)
                            Pe logan am primit acelasi cauciuc,continental.
                            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                            Comment


                            • #15
                              eu inainte sa mi fure rezerva , aveam goodyear toate rotile, rezerva si cele 4 ale masinii, acum sa vad cei de la asigurari ce roata de rezerva imi vor da
                              adevarul ca cel mai mult conteaza rotile masinii, care sunt calitative , fie goodyear fie continental
                              pe loganul anterior am avut continental, inclusiv rezerva,pe care nu am folosit o niciodata in 5 ani cat am avut masina

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google