Roata Rezerva Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am conti din fabrica si nu mi-a venit cu roata de rezerva. Folosesc ca rezerva una din rotile de iarna, eu personal mi-am luat 4 Barum'uri pentru iarna dintre care una o tin tot timpul in portbagaj ca rezerva.
    Nici eu nu mai vad rostul rotii de rezerva, cei mai multi nu ajungem sa folosim nicidoata roata de rezerva - e corect gandita treaba dpmdv. Cauciucul "imbatraneste" si n-are rost sa-l tii cu anii dupa tine. Tu folosesti 4 roti identice pe masina si peste 3-4 ani aprox. cand le schimbi iei rezerva deja veche si o imperechezi cu 3 nou noute ?! Total nerecomandat... Rezerva a ramas in mintea noastra de pe vremea cand rotile erau cu camere si la un incident faceau bum. Acuma iei cuiul si ramane acolo ...
    Last edited by GuGu21; 8 June 2015, 11:47.

    Comment


    • #17
      sal, dar janta este normala, sau este ca rezerva de la masinile straine ( janta si cauciuc de dimensiuni mai mici).
      sigpic
      Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

      Comment


      • #18
        Originally posted by GuGu21 View Post
        eu am conti din fabrica si nu mi-a venit cu roata de rezerva. Folosesc ca rezerva una din rotile de iarna, eu personal mi-am luat 4 Barum'uri pentru iarna dintre care una o tin tot timpul in portbagaj ca rezerva.
        Nici eu nu mai vad rostul rotii de rezerva, cei mai multi nu ajungem sa folosim nicidoata roata de rezerva - e corect gandita treaba dpmdv. Cauciucul "imbatraneste" si n-are rost sa-l tii cu anii dupa tine. Tu folosesti 4 roti identice pe masina si peste 3-4 ani aprox. cand le schimbi iei rezerva deja veche si o imperechezi cu 3 nou noute ?! Total nerecomandat... Rezerva a ramas in mintea noastra de pe vremea cand rotile erau cu camere si la un incident faceau bum. Acuma iei cuiul si ramane acolo ...
        Ai logan 10 ani?

        Comment


        • #19
          La mine masina (MCV II fabricatie iulie 2014) a venit cu roti continental din fabrica si rezerva este tot continental cu janta normala, ca cele de pe masina.

          Comment


          • #20
            Originally posted by GuGu21 View Post
            Nici eu nu mai vad rostul rotii de rezerva, cei mai multi nu ajungem sa folosim nicidoata roata de rezerva - e corect gandita treaba dpmdv.
            Corect ar fi fost dacă diferenţa dintre preţul unei roţi de rezervă normale şi una cu dimensiuni reduse, s-ar fi regăsit şi în preţul final al maşinii, redus exact cu această valoare.

            Comment


            • #21
              Originally posted by panselin4 View Post
              Ai logan 10 ani?
              da, in schimb mi-au dat kitul ala de reparatii... Folositoare este pompa electrica ca nu mai stau sa dau la pompa Cat despre substanta aia, nu stiu daca voi ajunge s-o folosesc vreodata

              Comment


              • #22
                Substanța aia are un termen de valabilitate la fel ca stingătorul și trusa medicală
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #23
                  Logan MCV am si eu. Fabricatie februarie 2014.Cauciucuri continental, la fel si rezerva,tot continental.

                  Comment


                  • #24
                    La mine, Sandero 2015, asa arata rezerva!

                    E un Barum pe o janta argintie ce are un sticker cu "max 80 km/h". Ma intreb de unde vine limitarea, din anvelopa sau janta?
                    Attached Files
                    Last edited by fallax; 19 June 2015, 22:33.

                    Comment


                    • #25
                      MCV am si eu. Fabricatie Iunie 2014.Cauciucuri Goodyear dura grip, la fel si rezerva,tot Goodyear janta neagra fara limita de Km.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by bobbyred View Post
                        ... si rezerva,tot Goodyear janta neagra fara limita de Km.
                        Ce bine ar fi fost ..., de fapt ai vrut să scrii, fără limitarea vitezei la maxim 80 km/h.

                        Comment


                        • #27
                          Sandero 2013, rezerva goodyear duragrip, janta neagra, neutilizata inca.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Ampt View Post
                            Ce bine ar fi fost ..., de fapt ai vrut să scrii, fără limitarea vitezei la maxim 80 km/h.
                            Exact!)
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • #29
                              SL10 noiembrie 2014, roti Continental fara nicio roata de rezerva

                              Comment


                              • #30
                                exact cum zicea un coleg de forum, imi pare foarte ok sa pui in locul rotii de rezerva un cauciuc de iarna-ar fi bine sa fie pe janta ei,- iar iarna, cand pe masina ai rotile de iarna, ca rezerva poti pune o roata de vara
                                rezerva de regula cam imbatraneste stand acolo in masina, si peste ani buni-zic eu maxim 10 ani-deja nu mai prezinta siguranta in exploatare, si vom arunca un cauciuc nefolosit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google