Roata Rezerva Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cauciucury Good Year pe cele 4 jante si rezerva Barum pe janta gri cu limitare de 80km, fara valva cu senzor.

    Comment


    • #32
      ce nu am inteles eu de regula limitarea de viteza se pune la cauciucuri sau jenti dinalea speciale de rezerva inguste nu vad care e treaba la o roata normala cum este a mea numai ca este de alta culoare adica argintie dar in rest aceasi dimensiune..pe mine ma interesa mai mult sa stiu daca pot folosi janta la un cauciuc de iarna

      Comment


      • #33
        Asta ma interesa si pe mine...Nu înțeleg ce e cu acea limitare la masinile 2015, in condițiile in care rezerva e de dimensiuni si specificații normale. Povestea cu limita de 80 km\h ar putea sa vina de la janta?

        Comment


        • #34
          La mine rezerva are janta de culoare neagra, este buna ideea sa cumpar trei jante de culoare neagra pt cauciuc de iarna (multumesc panselin). Stiu ca s-a discutat, de cine sunt facute? Este neaparat sa fie de aceeasi firma, oare merita ca pret?
          Gasesc la un pret bun sau sa apelez la baietii care "l-au rezolvat" cu butucul pe Aris, Panselin?
          Ne "combinam" intre noi.
          Last edited by Oti; 2 July 2015, 07:09.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • #35
            Gasesti destui baieti, dornici sa sparga butuci si sa fure rotile de rezerva de la masini. Am pus ledul mai la vedere, poate ii mai sperie. Am un vecin cu logan ph1 de firma, caruia i-a furat roata de rezerva de 2x si apoi a pus alarma de 1 an de zile si nu a mai avut probleme apoi.

            Comment


            • #36
              Si eu dupa ce mi au saltat roata de rezerva am pus alarma pe logan, sper sa ii descurajeze
              In orice caz, dupa ce voi lua roata de la asigurari( sper ca o voi primi in curand) voi incerca sa pun ceva sistem de blocare a rotii de rezerva in locasul ei, si peste butucul de la portbagaj si cel de la portiera soferului voi pune ceva, sa vad ce si cum
              Este nasol sentimentul de insecuritate in propia tara, daca i as prinde pe hoti le as rupe mainile
              Mai nasol de cei care s au trezit dimineata fara masina in parcare

              Comment


              • #37
                Butucul ti l-au inlocuit repede?

                Comment


                • #38
                  Nu,, am plecat la cateva zile de la eveniment din bucuresti, si sunt inca plecat,oricum dovada de la politie dureaza, o freaca politatii la greu, pt cateva semnaturi poate dura si 30 de zile
                  Este doar piesa de plastic de la butuc crapata, butucul functioneaza acum normal, dar acea bucata de plastic crapata poate ceda oricand,
                  Am fost in vitan sa vad daca gasesc piesa de plastic cu aceea limba de care puteai ridica portbagajul, precum aveau unele logan ph1, si am gasit doar cu butuc cu tot la 70 de lei, daca gaseam separat si mult mai ieftin o cumparam, ca din ce am vazut sigur se potriveste

                  Comment


                  • #39
                    Aham. La mine s-a stricat inchiderea centralizata, functioneaza doar din cheie, se mai blocheaza. Din pacate nu imi mai vede hayonul deschis in bord. Din fericire, alarma isi face treaba.

                    Comment


                    • #40
                      @aris : si la tine tot saiba de plastic este stricata, are o ureche de care se prinde tija actuatorului, urechea este rupta si actuatorul nu mai are de ce trage/impinge. Saiba se roteste la fel cand bagi cheia.....intelegi cred princip de funct.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • #41
                        Am inteles. Oare nu se poate inlocui doar saiba aceea de plastic. E cam aiurea sa inlocuiesti tot butucul. In urma loviturii, erau niste supape lipite cu banda adeziva si au sarit si a dat cu vaselina/ceara pe langa acel plastic care inchide hayonul.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by aris86 View Post
                          Am inteles. Oare nu se poate inlocui doar saiba aceea de plastic. E cam aiurea sa inlocuiesti tot butucul. In urma loviturii, erau niste supape lipite cu banda adeziva si au sarit si a dat cu vaselina/ceara pe langa acel plastic care inchide hayonul.
                          aris, ghinionul tau e de domeniul SF'ului, tie iti rugineste cel mai tare masina, tie ti-o sparg astia toata ziua ...

                          Comment


                          • #43
                            Din pacate, in Bucuresti incidenta la stricarea butucului portbagaj sau furtul rotii de rezerva este destul de mare. O ruda si-a luat suzuki SX4 si dupa 1 luna i-au spart masina si i-au furat navigatia.

                            Comment


                            • #44
                              Aris are dreptate, cred ca in bucuresti ai cele mai mari sanse sa iti sparga masina
                              Aris si tie ti a fost fortat butucul sau sparta masina,parca ziceai ceva de lovitura?

                              Comment


                              • #45
                                Razvan,(Aris)toate au venit pe capul tau!
                                Ai rezolvat ceva cu problema.........?
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google