Romania la CE de Handbal 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Toate partidele echipei noastre la Euro 2016 au fost frumoase; nici cu Norvegia n-au jucat rau.
    Imi place spiritul de echipa si mentalitatea.
    Norvegia invinge Ungaria la un singur gol diferenta; 24-23. Repriza adoua a fost castigata de unguroaice; 14-13.
    Last edited by IancuMIC; 13 December 2016, 22:05.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Cum Rusia a facut egal cu Danemarca, Romania are ca alternative cu Danemarca victoria si egalul.
      Infrangerea inseamna biletele de avion spre casa.

      Comment


      • #18
        Asadar urmeaza "finala" cu Danemarca.
        Remiza dintre Rusia si Danemarca nu prea ne ajuta. Spre deosebire de fotbal, in handbal e greu sa mergi la un egal; prin urmare se va juca doar cu gandul la victorie. Egalul ramane o varianta limita, fara indoiala.
        Din ce am vazut aseara, va fi extrem de greu meciul si sper sa nu faca greseala rusoaicelor sa intre la bataie, care pe care, intr-un meci de uzura. Am incredere deplina ca M.Ambros stie sa "aseze" fiecare meci functie de adversar.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #19
          Iata ce spun handbalistele Romaniei dupa victoria de la Campionatul European: Cel mai dificil meci, am tremurat pe final.
          N-am vazut meciul cu Cehia, dar se pare ca a intervenit relaxarea. E bine ca s-au speriat putin, asta le va motiva cu Danemarca.

          Comment


          • #20
            un pic de oboseala s-a vazut cu cehia ... sper sa fi dormit bine asi noapte

            Comment


            • #21
              Chiar daca ar fi castigat Rusia aseara, datele problemei nu s-ar fi modificat radical, deoarece tot victoria ii este necesara Romaniei.

              Comment


              • #22
                Dimpotriva.
                Daca Rusia castiga, noi putea pierde, evident nu la scor; avem golaveraj mai bun, iar departajarea tinea cont in primul rand de acest aspect.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #23
                  Credeam ca departajarea se face la meciul direct si apoi la golaveraj.

                  Comment


                  • #24
                    Nu prea merge jocul, ne-am culcat pe o ureche dupa niste meciuri bune.
                    Last edited by mr.K; 14 December 2016, 21:28.

                    Comment


                    • #25
                      12-10.. pacat! FaraNeagu suntem în forma suntem slabuti ru.

                      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • #26
                        Nasol e ca danezele si cu un om in minus joaca mai bine ca noi.
                        5 goluri. Deja medaliile nu prea se mai vad.
                        Last edited by mr.K; 14 December 2016, 21:32.

                        Comment


                        • #27
                          Se pare ca atunci cand C. Neagu nu merge, nici echipa nu merge.
                          Asta a fost.
                          Danemarca va juca in semifinale cu Olanda.
                          Multumesc fetelor pentru ce ne-au oferit pana acum.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #28
                            Dupa cum ziceam dupa victoria cu Ungaria.

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Niciun meci nu seamana cu altul.
                            .............l.
                            Multumim fetelor ca au batut Ungaria si ...cam atat.
                            In rest, au aratat ca sunt romance veritabile, s-au inecat la mal.

                            De aia iubesc eu poporul asta atat de mult, orice ar face, nu termina.

                            Sa ia exemplu de atitudine de la Danermaca.
                            Last edited by mr.K; 14 December 2016, 21:56. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Castigurile echipei de numesc Dedu, Buceschi, Laslo, Szucs, Florica, Zamfir, Pintea, Udristoiu; adica o noua echipa nationala.

                              Avem un antrenor nou, caruia i s-a dat pe mana construirea unei noi echipe nationale. Doua luni, este un timp mult prea scurt pentru a reusi sa omogenizezi un lot si mai cu seama sa schimbi mentalitatea care ne-a ingropat in multe meciuri. Rezultatele vor veni cu siguranta.
                              Ma asteptam ca echipa sa aiba o cadere; mi-a placut sa cred ca s-a intamplat in meciul cu Cehia. N-a fost asa; ramanem in Suedia, sa ne batem pentru locul 5.
                              Urmeaza semifinalele; Norvegia-Franta si Olanda-Danemarca.
                              Last edited by IancuMIC; 15 December 2016, 00:52.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Avem si echipa de U 20 medaliata cu bronz la CM, nu de jucatoare bune ducem lipsa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google