Romanian Tuning Show 13-15 Mai 2011 Romexpo, Bucuresti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Romanian Tuning Show 13-15 Mai 2011 Romexpo, Bucuresti

    Prima Editie a Romanian Tuning Show va avea loc in 13-15 mai 2011, in complexul expozitional Romexpo Bucuresti si este rezultatul unui proiect amplu si foarte ambitios care a atras la un loc mai multi pasionati ai miscarii tuning si motorsport din Romania in vederea organizarii unui eveniment de mare amploare si foarte reprezentativ pentru tuningul romanesc.
    Romanian Tuning Show isi propune promovarea pietei de tuning din Romania si trendului acestei industrii printr-un program bine pus la punct care contine atractii din toate categoriile auto.

    - Pavilionul central din cadrul Romexpo Bucuresti va gazdui un salon expozitional in care vor fi prezentate masini modificate pe partea de styling exterior, tehnica sau styling interior, de asemenea si masini demo car-audio. Salonul se bucura de prezenta internationala, masini modificate din Ungaria si Bugaria vor fi dezvaluite in premiera in Romania.
    Din gama invitatilor speciali, salonul expozitional va gazdui mai multe arii dedicate diverselor ramuri ale motorsportului: arie special dedicata masinilor retro, arie special dedicata masinilor de raliu cu participarea mai multor echipe de raliuri din cadrul campionatului national de raliuri, arie special dedicata sectiunii offroad, cu participarea echipei oficiale Team Dakar Romania, arie special dedicata motocicletelor cu cateva proiecte prezentate in premiera pentru Romania, arie dedicata Federatiei Romana de Drag Racing, unde vor fi prezentate cele mai puternice masini de Drag din Romania.Firmele de profil auto din Romania, vor fi prezente cu standuri expozitionale unde vor dezvalui ultimele noutati pentru anul 2011. Vor fi prezenti impoartatori de piese aftermarket, piese de schimb, consumabile si accesorii, firme de tuning custom, importatori car-audio si companii de tuning tehnic.Cluburile de pasionati vor fi prezente cu standuri expozitionale, standuri care vor pune in valoare masinile si vor incanta publicul prin ingeniozitatea de prezentare a acestora.n cadrul expozitiei de Tuning nu vor lipsi concursurile care vor fi jurizate de Invitati Internationali, categoriile acestora fiind: Best Exterior, Best
    Iterior, Best Custom, Best Engine, Best Paint, Best Wheels, Best Car of Show, Best Club
    - Peste 30 de drifteri profesionisti se vor intrece in Etapa Speciala din cadrul Campionatului National de Drift organizat de FRD in asociatie cu GTT Racing. Vom avea parte de 2 zile impanzite de fum, derapaje controlate si mii de cai putere. Taxi Drift si demonstratiile vor incanta si mai tare publicul prezent la aceasta etapa. Vor fi prezentate de asemenea in premiera, cateva masini special pregatite pentru Drift si campionatul din 2011 din Romania.

    - Romanian Tuning Show aduce in fata pasionatilor de Car-Audio, prima etapa pe anul 2011 a campionatului Emma Romania. In cadrul acestei etape va avea loc un concurs de ESPL in care concurentii din toate colturile tarii vor testa presiunea acustica exercitata de sistemul audio. Demonstratiile Audio pentru public si Expozitia de car audio, alaturi de masinile demo surpriza aduse de oficialii EMMA Romania, vor garanta deliciul publicului larg.

    - O alta premiera in cadrul acestui eveniment este Competitia Nationala de RC DRIFT & RC CRAWLING care se afla la a doua editie pe anul 2011. Campionatul organizat de HPI RACING ROMANIA pentru automodele profesionale, va atrade pasionati si concurenti din intreaga tara pentru a se intrece la drifting si trial offroad, doar ca la scara redusa.

    - Cursa de indemanare care se va desfasura in Parcarea B exterioara va atrage piloti amatori si profesionisti din toata tara, pentru a se intrece pe un traseu tip circuit, pe asfalt si cronometrat cu sistem profesional pe baza de fotocelule. Spectatorii vor avea ocazia sa admire masinile special pregatite de raliuri si curse de indemanare in cadrul parcului tehnic. Pilotii profesionisti din campionatul national de raliuri vor incanta publicul cu ture demonstrative in cadrul acestui concurs.

    Invitati: Angyal Zoltan
    - Invitat special din UNGARIA
    - Campion Mondial Bike Stunt 2007
    - 4 motociclete preparate
    - Show cu fum, foc si sunet
    - Demonstratii maiestrie moto
    - Live show-uri in fiecare zi a evenimentului


    Am deschis eu acest thread pentru ca noi, cei din VSS Racing Club si bineinteles din Logan Club vom organiza si vom "juriza" sectiunea de indemanare din cadrul acestei expozitii.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

  • #2
    mama cate sectiuni sunt ) am obosit sa citesc doar! super fain! voi fi prezenta! promit sa nu mai ies in decor prea mult ))
    fara linkuri externe

    Comment


    • #3
      si eu, mai ales ca nu o sa fie prea multe locuri de "degajare" chiar daca spatiul este generos pentru o parcare. dar am incredere in tine, asa cum am avut si pe Vik. Dupa cum iti aduci aminte ti-am zis sa mergi si mansa 2. In primul rand tine de distractie ...
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • #4
        imi retrag cuvintele )) am citit arad )) in loc de bucuresti ))
        fara linkuri externe

        Comment


        • #5

          dar bucurestiul ce are ? )
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #6
            ehh ... hai sa nu ne intindem ))
            fara linkuri externe

            Comment


            • #7
              sa inteleg ca participati la acest eveniment?

              Comment


              • #8
                Da. Ca organizatori concurs de indemanare.
                fara linkuri externe

                Comment


                • #9
                  poate si participam, depinde de fonduri si de nevasta
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Aici ai mare dreptate.
                    fara linkuri externe

                    Comment


                    • #11
                      hahahahahhahaa...am inteles! gatiti si voi ceva, impresionati sotiile si poate reusiti sa va eschivati ))

                      Comment


                      • #12
                        deci ne vedem la bucale ...la mitici

                        Comment


                        • #13
                          pai ce sa facem cu voi ? daca nu vine muntele la .... stiti zicala ...

                          deci pana la urma tot va fi intalnire nationala LC la bucuresti
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • #14
                            afisul competitiei:

                            traseul competitiei:

                            regulamentul si cererea de inscriere in atasament.
                            plata in contul : RO20 BTRL 0360 1205 R474 05XX Banca Transilvania
                            Attached Files
                            Last edited by bubu_vasile; 28 April 2011, 10:40.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • #15
                              hmmm ... nu pot sa cred ca nu vad pe lista de inscriere nici un loganist bucurestean
                              trist, trist ...
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google