Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Parca 28 euro,adica putin peste milion...nici eu nu am platit-o vreo 2 ani,nu ma intrebat nimeni de ea,dar cand un prieten a primit o "prima" frumusica de la gabori,am platit-o si eu...
    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

    Comment


    • #32
      Daca vand masina,noul proprietar va trebui sa ia alta rovigneta sau merge cea actuala,cumparata de mine?
      Multumesc.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #33
        Merge cu a ta ca deja e inregistrata pe seria de la sasiu parca sau si numere
        eu o am pe seria de sasiu
        sigpic

        Comment


        • #34
          Referitor la rovigneta asta.. eu am achizitionat masina in leasing.. dealeru mi-a zis ca n-am nevoie de rovigneta o luna, cat am numerele rosii.. si daca ma opreste politia n-are ce sa-mi faca, etc. Mi-a zis el niste chestii, ce sa-i zic la militian, ce sa-mi arate.. dar n-am retinut. Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!

          Comment


          • #35
            Poi cat timp ai nr rosii nu se plateste. Pe rovigneta trebuia sa scrie numarul de inmatriculare al masinii si proprietarul si momentan nu ai facut certificatu.
            Cu alte cuvinte rovigneta se plateste pentru masinile inmatriculate in Romania.
            Last edited by laur_cos; 12 March 2008, 19:27.
            zoom-zoom

            Comment


            • #36
              Am inteles, mersi mult! Sa traiesti bine! ;-)

              Comment


              • #37
                hi;-)

                Originally posted by laur_cos View Post
                Poi cat timp ai nr rosii nu se plateste. Pe rovigneta trebuia sa scrie numarul de inmatriculare al masinii si proprietarul si momentan nu ai facut certificatu.
                Cu alte cuvinte rovigneta se plateste pentru masinile inmatriculate in Romania.
                tin sa te contrazic putin
                am achizitionat masinuta in martie 2007 si aveam 30 de zile numere rosi si vroiam sa im cumpar rovinieta, pt a iesi din judet nu am stiut imediat ca ma pot da 1 luna de zile cu nr`le rosi fara rovinieta asa ca miam achizitionat una din benzinaria mol parca si mia facut pe seria de la sasiu` parca deci nu era inca inmatriculat trocariciul

                acuma care sunt preturile ? Pt roviniete
                is de o zi 7 zile etc ?
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by laur_cos View Post
                  Cu alte cuvinte rovigneta se plateste pentru masinile inmatriculate in Romania.
                  Si masinile inmatriculate in alte tari platesc la intrarea in tara(daca vor proprietarii).

                  Comment


                  • #39
                    Am vazut la tv ca se va scoate rovigneta, va fi trasa din pretul benzinei.
                    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                    Comment


                    • #40
                      Eu nu am rovigneta si nici nu ma grabesc sa cumpar! Am fo anu trecut pana la Tg Jiu si nu am avut treaba cu ea! Plus ca acum nu te mai opresc militienii decat dak incalci vreo regula sai pt radar si atunci te poate umfla si pt rovigneta...dak mergi "cuminte" si nu au nici un motiv sa te traga pe dreapta nu-mi fac griji de rovigneta )) din cate stiu eu controlu de rutina nu mai exista si pt cat ies eu din orash adik 1-2 ori pe saptamana pana la metro2 sau la buzias nu dau banii pe ea....

                      Comment


                      • #41
                        Din cate stiu politia nu te poate umfla daca nu ai rovigneta , doar daca e insotit de la cineva care lucra la arr , asta mi-a spus-o unu care lucra la arr
                        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by dani p View Post
                          Am vazut la tv ca se va scoate rovigneta, va fi trasa din pretul benzinei.
                          Cam pe cand asta? Ca pe 10 aprilie imi expira (si in fiecare zi merg pe drum european, deci riscu de a lua amenda e chiar ridicat) si vreau sa stiu daca o mai platesc ori ba.
                          zoom-zoom

                          Comment


                          • #43
                            Laur_cos: eu zic sa nu te grabesti sa o mai platesti, ai putina rabdare e pacat sa pierzi 100 lei. Am auzit ca saptamana viitoare au sedinta ministrul trans. cu aia de la Asociatia Transportatorilor Rutieri [sau asa ceva] si se va stabili. Este foarte probabil sa o scoata...dar in Romania ce e azi, nu mai e maine, asa ca sa mai vedem ce mai zic la stiri...
                            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                            Comment


                            • #44
                              Or sa o bage in accizele la motorina pt cei care au firme de transport tiristi bla bla,vedeti in ziarele cancan sau click de azi
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by andrei View Post
                                Ieri mi-am luat rovigneta ca imi expirase si nu m-am uitat pe loc ce scrie pe factura. Acasa am vazut ca scrie Euro II, desi Loganul meu este Euro III. Uitati-va si voi pe factura sau pe chitanta sa vedeti ce scrie. Am eu impresia ca aia unde am facut eu rovigneta nu stiu ca Loganul este Euro III...
                                tot asa este trecut si la mine,desi i-am atentionat ca este euro 3,mi-a facut pe euro 2..
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google