Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si totusi care e pretul corect?

    Comment


    • #62
      E un mister pretul adevarat al rovinietei !

      Comment


      • #63
        Ultima data cand am luat rovineta , baiatu de la statia de benzina de unde am luat-o mia zis ca nu se mai tine cont de euro si ca toti platesc la fel , si cea mai mica este pe 7 zile , care costa 11 lei , daca mai tin bine minte
        Mereu superiori unui sat cu caini si oi

        Comment


        • #64
          Nu stiu daca exista undeva scrisa chestia asta spusa de cei de la statia de benzina

          Comment


          • #65
            Originally posted by Lucianitos View Post
            Ultima data cand am luat rovineta , baiatu de la statia de benzina de unde am luat-o mia zis ca nu se mai tine cont de euro si ca toti platesc la fel , si cea mai mica este pe 7 zile , care costa 11 lei , daca mai tin bine minte
            eu mi-am luat rovinieta pe 28 martie,si am inteles ca se mai gasesc acu numa de o zi,o luna,un an.mi-am luat pe o luna a fost cam 25 lei,pe un an in jur de 1 mil,si pe o zi 10lei parca...

            Comment


            • #66
              Ce se intampla de nu se mai gasesc roviniete?De trei zile de cand caut sa cumpar o rovinieta cred ca nu mi-a scapat nici o benzinarie din Constanta.

              Comment


              • #67
                Poti merge o luna asa si nu te amendeaza nimeni. S-a trecut la tipul nou de rovignete si de aia nu se gasesc.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #68
                  Ah ce bine, mi-ai luat o piatra de pe inima, trebuie sa fac niste drumuri in afara localitatii si-mi faceam griji.

                  Comment


                  • #69
                    Dubluri?

                    Uite ce nu imi place mie...
                    Sa gasesc acelasi subiect de discutii fractionat, in doua trheaduri...
                    Mai e unul aici
                    Se face unul si...BUN? Sau...Mergem pe doua carari?

                    Multam fain!
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • #70
                      Eu am platit rovigneta pe un an DAR mi s-a sters bonul fiscal de nu se mai vede nimic pe el.
                      Ce pot face?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #71
                        Fa ca mine...Nu am platit-o niciodata

                        Comment


                        • #72
                          Asa TWeetY indeamna lumea la ilegalitati

                          Cristi_LCD te duci al statia peco sau la posta sau de unde ai luat rovigneta si le ceri o copie a bonului fiscal...Eventual sa puna pe acea copie o stampila si sa scrie conform cu originalul.E bine daca stii luna la care ai luat-o (si eventual ziua).Pe urma fa-ti si tu o alta copie ca sa fie ...Uite acum imi fac si eu o copie dupa chitanta
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Eu am gasit rovinieta sambata 19 iulie ( la rompetrol pe malul Cibinului in spate la Scandia, in Sibiu), si a costat ( pentru logan 1,5 dci) 102,37 ron., pe 1 an . Acum 1 an a costat 72,16, deci o scumpire semnificativa cam de 50%.
                            Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                            Comment


                            • #74
                              Acum am auzit la radio...Pana pe 31 iulie nu va amendeaza nimeni daca nu aveti rovigneta...
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Valeriuriuciprian multumesc. Exact asta era sensul intrebarii.
                                Off topic: dar de pe parbriz cu ce naiba le sterg pe alea vechi ca am dezlipit una veche si a ramas lipici pe parbriz?
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google