Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Solutie de spalat geamurile si carpa...Trebuie frecat tare...Eu am pus-o intr-un plic dinacela de la asigurarea obligatorie.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Originally posted by Cristi_LCD View Post
      Off topic: dar de pe parbriz cu ce naiba le sterg pe alea vechi ca am dezlipit una veche si a ramas lipici pe parbriz?
      Cel mai elegant...Cu aer cald (phoen) sau apa fierbinte sau vas cu apa (aburii sunt cei care isi fac mendrele...)

      Spor la treaba!
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #78
        Cand v-om avea strazi bune fara sa ne rupem masinile in ele, atunci o sa platesc si eu Rovigneta!E bine ca vor sa implementeze un sistem electronic de verificare dar sa astupe gropile in care ne rupem roti, pivoti, bai de ulei si altele, nu vor !N-au decat sa stea pe aproape!Unde se duc banii aia din fiecare litru de benzina platit care trebuiau sa ajunga la Transporturi?Ce facem?Dam aceeasi bani de doua ori????
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #79
          Ii dam...Ai uitat sa spui ca putem lovi pompa de benzina la logan...Care e sub bancheta din spate si nu are scut de protectie

          Comment


          • #80
            Rovigneta pentru 1 an Logan 1,6 MPI- 102,20 lei, platita la un oficiu postal, ca la nici o statie peco din Calarasi nu se mai gasea..
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • #81
              Ieri am zis ca-mi dau palme singur...

              Ma duc la posta, iau rovigneta, ma urc in masina (''bucuros'' ca m-am usurat de 1 mil) dau drumul la radio si ce aud??? Pe perioada de o luna (pana pe la sfarsitul lui August) Politia nu are voie (incepand de ieri!!!) sa dea amenda daca nu ai rovigneta.
              Cica ar fi una noua da' nu se gaseste sau ceva de genu.
              Deci mai puteam sa aman cu o luna rovigneta, chiar ca nu ma scoteau banii afara din casa

              Comment


              • #82
                Na......Asta e ...Dar eu ma bucur pe de o parte ca chir peste 1 ora am vrut sa caut si eu rovigneta ca nu mai am.Si acuma cand am citit postul tau (pe langa ce am cautat acu 2-3 zile mai prin toate benzinariile din timisoara) nu ma mai obosesc .

                Mersi pentru informatie.

                Comment


                • #83
                  Sigur pana la sfarsitul lui august?
                  valeriuciprian spunea cateva posturi mai sus de sfarsitul lui iulie.
                  care e adevarat?
                  Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                  Andreea Trifu

                  Comment


                  • #84
                    Uite ce am gasit eu





                    cica pana 1 august liber

                    Comment


                    • #85
                      Am auzit si eu mai demult ca vroiau sa o scoata de tot si am tot amanat sa o cumpar, acum am cumparat-o de la posta ca plecam in concediu. Dar vad ca nu renunta guvernu asta asa usor la niste bani pe seama noastra. Totusi, stiam de la altii ca pretul rovinietei mai variaza si in functie de capacitatea cilindrica.

                      Comment


                      • #86
                        Fratilor, cu rovigneta e ca si cu taxa aia de prima inmatriculare! Statul ne ia banii intr-o clipa, credeti, cum a zis mikebike 72ca renunta la niste bani veniti usor? Si la aia de prima inmatriculare, cine o sa ia banii inapoi?Functionari de pe la finante, politisti si alti pilosi!
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • #87
                          Atentie!

                          Stiri,,,fierbinti
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • #88
                            De retinut faptul ca politistul trebuie sa fie insotit de un angajat AND cand cere rovigneta.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #89
                              Daca nu e insotit de acel reprezentant nu are voie sa ceara rovigneta ? E bine de tinut minte.

                              Comment


                              • #90
                                Stie si cineva niste preturi??
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google