Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am masina in leasing si apare ca "Autovehiculul avand numarul de inmatriculare xxxxxx nu este asigurat pentru data de 25/06/2012. Tare nu?

    Comment


    • Am probat si eu si merge verificat
      sigpic

      Comment


      • TM55PCA rovinieta valabila pana la 13-MAY-2013

        functioneste

        Comment


        • asa fac si politistii? stau cu internetul deschis pe iphone si verifica daca ai sau nu rovinieta?
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Cromatic View Post
            Eu am masina in leasing si apare ca "Autovehiculul avand numarul de inmatriculare xxxxxx nu este asigurat pentru data de 25/06/2012. Tare nu?
            Noi vorbim de rovinieta, nu de asigurari.

            IS99XXX rovinieta valabila pana la 03-IUN-2013
            Cam asa rebuie sa apara mesajul.

            La rovinieta vezi sa nu-ti fi gresit numarul de inmatriculare pe tichetul ala. De obicei se inverseaza intre ele 2 litere.
            Last edited by mr.K; 26 June 2012, 10:06.

            Comment


            • vs 03xxx nu detine rovinieta valabila
              adica eu

              Comment


              • vs 03xxx nu detine rovinieta valabila
                adica eu
                Ai luat rovinieta pe numarul asta?

                Comment


                • Conform unei ordonante aprobata de Parlament, cine nu detine rovinieta va primi doar cate o amenda la 30 de zile.

                  Comment


                  • Buna ziua ,

                    Dupa parerea voastra , cit timp trebuie pastrata chitanta de la rovineta ? Am auzit ca si dupa 2 ani , apar amenzi care trebuie dovedite ca s-a platit rovineta.

                    Comment


                    • 12 luni de la expirarea ei. Oricum bonul ala se decoloreaza dupa 2 luni de la cumparare, ca e pe hartie termosensibila.

                      Cel mai bine e sa faceti o copie xerox la bon, chiar dupa cumparare.

                      Comment


                      • va salut ! daca ai pierdut rovinieta si te opreste garcea se intampla ceva ? am fost la peco si mi-au zis ca ei nu pot sa fac nimic si ca sunt in baza de date si ca politia trebuie sa ma gaseasca

                        Comment


                        • In mod normal, pol o geaca la rece fără cnandr. Eu am păţit-o in austria şi in cehia, m-au verificat in baza de date. Si au văzut fă e plătită. La noi... noi suntem mai cu 3 perechi de cohones.

                          Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner

                          Comment


                          • Originally posted by cll View Post
                            va salut ! daca ai pierdut rovinieta si te opreste garcea se intampla ceva ? am fost la peco si mi-au zis ca ei nu pot sa fac nimic si ca sunt in baza de date si ca politia trebuie sa ma gaseasca
                            Agentii de la ISCTR precum si camere mobile verifica on line valabilitatea rovinietei.
                            Conform legii, rovinieta valabila inseamna fix rovinieta existenta in baza de date.
                            Acel bon e necesar cand te controleaza garcea, ca astia nu au pe ce sa verifice rovinieta, poate doar pe talpa pantofului.

                            Comment


                            • Hai sa mai inviem threadul asta.

                              Decat autostrazi cu taxe pe care sa mearga doar bogatanii cu Q7 si X5, mai bine 28 euros pe an rovinieta si putem folosi si bucatile de autostrada existente, in pretul asta.

                              De 28 de euro abia platesti taxele pe autostrada Salonic-Atena-550 km.

                              Comment


                              • Adevarat! Doar ca la cata sete de bani au guvernantii noastri o sa ajungem sa platim si gropile de pe marginea drumului. Ca vorba aia, daca au bani de rovinieta sigur au si se alte taxe, altfel sa o ia pe jos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google