Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In caz ca ai fost depistat, nu cred ca ai vre-o sansa de castig; azi am reinoit si eu rovinieta, tot la Petrom; mi s-a dat sa o hartie unde mi s-a spus sa verific daca corespunde numarul masinii; am verificat si semnat, deci ai semnat, esti bun de plata pentru greseala. Parerea mea.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu-i mai simplu sa-ti faci rovigneta pe un an?Eu asa imi fac si scap de stres.Stiu ca in iunie expira si....iau alta.Daca e s-o iau pe perioade....sigur ma ajunge dublu.

      Comment


      • @Dany
        Ghinionul tau a fost si faptul ca acea masina pe a carei numar ai platit, sa nu aiba rovinieta valabila, altfel ma gandesc la faptul ca acel casier ar fi putut observa si nu cred ca se putea emite doua roviniete pa aceiasi masina; mie mi-a cerut numarul masinii, nici un alt act, dupa care mi-a spus ca expira pe 31.12; de aia zic.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by Dany_DNY View Post
          Am si eu o problema ! Acum o saptamana am facut un drum pana la Giurgiu si prin Jilava am oprit la un petrom sa fac rovineta . Am facut pe 1 saptamana, am platit 14 lei i-am dat talonul doamnei de la casa si eu grabindu-ma nu am mai verificat datele daca sunt coorecte si in loc de B 194 DNY (numarul meu) mi-a gresit numarul si a scris B 194 TNY ... eu intre timp am mai fost plecat din Bucuresti si nu am mai facut alta rovineta stiind ca o am pe aceea valabila pana ieri . Acuma ce am de facut ca mai mult ca sigur o sa imi vina amenda acasa . Daca contest am sanse sa castig ? Stiu ca intr-o luna nu poate sa iti vina decat o amenda pt rovineta
          Un singur PVCC pe o perioada de 30 de zile ti se va emite.
          Sansele de a-l contesta cu succes tind spre zero.

          Comment


          • are idee cineva de amplasarea camerelor care depisteaza daca ai sau nu rovigneta? Tineam minte ca mea expira pe 01.01 dar de fapt expira pe 31.12. am tot cautat da nu am gasit nimic pe net, decat lista aia veche de acum 3 ani.
            sigpic

            Comment


            • Cele 10 camere fixe amplasate initial prin 2010 s-au tot inmultit dar nu s-a comunicat amplasarea lor.
              Trebuie sa iei in calcul si posibilitatea ca pe traseu sa fi existat si camere mobile.

              Comment


              • am pus-o atunci ... asta e. Poate am un pic de noroc si scap. Nu se opune ca era zi nelucratoare? :P
                sigpic

                Comment


                • Sunt niste Fiaturi Doblo galbene de la CNADNR si niste Ford Transit inscriptionate cu ISCTR, dotate cu camere video.
                  Pe 30 decembrie erau la munca, pe traseul meu.

                  Comment


                  • Pe podul de la Agigea e o cutie de seamana cu o camera fixa. De aia imi e frica mie ...
                    sigpic

                    Comment


                    • e foarte probabil sa fie aia de acolo. in general se vede ca e lucratura noua...
                      in general sunt puse pe unde nu te astepti.
                      pe DN6 e una la draganesti-vlasca in dreptul unei benzinarii mititele la intrarea dinspre bucuresti. localnicii o sunteaza prin benzinarie
                      din cand in cand, la intoarcere uita sa o ocoleasca si vin amenzile pe banda rulanta pentru ca evident ca nu isi face nimeni rovigneta.

                      Comment


                      • CALL CENTER - Informatii generale rovinieta
                        021.264.33.44
                        CALL CENTER - Informatii privind achitarea rovinietei prin SMS 1788 (apelabil din reteaua Orange - tarif normal)
                        Interval orar de functionare CALL CENTER
                        Luni - Joi 08:30 - 16:30
                        Vineri 08:30 - 14:00

                        Comment


                        • eu o cumpar pe un an, cand plec de la revizie. Si am pace...
                          MY CLA

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Un singur PVCC pe o perioada de 30 de zile ti se va emite.
                            Sansele de a-l contesta cu succes tind spre zero.
                            Poate contesta pentru că poate dovedi că a plătit taxa şi poate demonstra că nu are nicio legătură cu B xxx TNY, respectiv e de bună credinţă. Dar preţul amenzii, adică 125 lei plătibilă în două locuri distincte , nu merită efortul de a contesta în instanţă PV. Părerea mea ....hâc...
                            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                            sigpic

                            Comment


                            • Poate, dar sansele de reusita sunt mici. Chiar ca nu merita, mai dai bani si pe recomandata cu care trimiti contestatia la judecatorie.

                              Comment


                              • am citit cam 10 pagini din acest topic dar nu am gasit exact ceea ce cautam, si anume: eu locuiesc in Voluntari (masina e inmatriculata pe numele si adresa mea) si vreau sa stiu daca am nevoie de rovigneta cand circul in interiorul localitatii, avand in vedere ca pe aici trece DN2? Mi-a expirat rovigneta acum cateva zile si am zis sa o reinnoiesc cu prima iesire care va fi luna viitoare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google