Rovinieta pe 7 Zile...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rovinieta pe 7 Zile...

    Azi mi-am luat si eu Loganul si mi-a dat un cupon Autorizatie de circul pe 30 de zile si o factura pe numerele rosii... Dupa ce i`am facut primii 7 km in oras, am zis sa o scot un pik si la drum lung pe europeana... Am facut Roman - Bacau dus/intors oprinduma pe la toate bensinariile sa caut o rovinieta pe 7 zile si nu am gasit... Chestia e ca maine trebuie sa ma duc pe la tzara(merg si pe drum national) si nuj ce sa fac... Sa caut pe la posta? Imi trebuie? ( ca doar nu am certificat de inm si ca sa iau pe 2 luni nu-mi trebuie ca sapt viitoare o inmatriculez...) Voi ce ziceti?
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

  • #2
    cred ca merge facuta online , dar trebuie facuta cu ceva timp inainte , cel putin 2 zile .
    Nu inteleg treaba asta cu nu am gasit roviniete ... pentru ca se fac pe loc si se printeaza nu sunt formulare specifice si alte porcarii doar clic clic clic . Eu tot timpul am gasit sa imi fac , fie Petrom fie MOL si OMV .
    Nu mai scrie te rog mirc ca trebuie sa inteleaga si altii ce ai scris tu acolo , nu doar prescurtari destinate celor care nu stiu sa scrie .
    Last edited by Cristi_Xp; 25 November 2011, 01:46.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      mi-au zis k n`au... atat... si nu am mai stat la discutie... tot mi`am zis:"poate la urmatoarea"... si dai mai departe...
      sigpic
      Show your car off in public, ride her hard in private...
      http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

      Comment


      • #4
        Cat timp ai numerele rosii valabile nu iti trebuie rovinieta, asa e legea...
        P.S. Intelege ji nu mai skrie k un kokalar!
        Last edited by vasile78; 25 November 2011, 01:55.

        Comment


        • #5
          Cu numere rosii din cate stiam eu nu terbuie sa platesti rovinieta... Nu stiu sigur dar asa am impresia. Sper sa nu dezinformez.

          Comment


          • #6
            Eu stiam ca nu iti trebuie rovineta pentru masini cu autorizatie provizorie de circulatie.

            LE: uite ca stiam mai multi )

            Comment


            • #7
              in 2009 nu trebuia, nu stiu sa se fi schimbat legea.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Pentru rovigneta iti trebuie talon(certificat de inmatriculare). Nu ai talon nu ai nici rovigneta. Da' poti sa circuli.
                @Cristi_Xp: fiecare peco are atribuit un numar de rovignete de la seria xxx la seria yyyy. Cand le termina nu mai au voie sa tipareasca.
                P.S. daca la noi e rovigneta, in Kurdistan cum se numeste?
                Last edited by Cristi_LCD; 25 November 2011, 09:51.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #9
                  Am facut Roman - Bacau dus/intors oprinduma pe la toate bensinariile sa caut o rovinieta pe 7 zile si nu am gasit...
                  In Roman ai asa: OMV, ROMPETROL, PETROM, MOL si Posta de unde poti cumpara rovinieta,
                  deci nu prea te-ai obosit cu cautatul (se vede ca n-ai cautat nici pe forum informatia dorita).
                  Rovinietele se elibereaza pe un sistem on line, nu sunt ceva ca stoc fizic, efectiv se listeaza, poti sa cumperi si 15.000 de roviniete pe loc de doresti.
                  Cu numere provizorii nu ai nevoie de rovinieta.

                  Exista topic dedicat, http://www.loganclub.ro/forum/rovinieta-t472p44.html.

                  @phanes, in viitor da o cautare, gasesti mult mai rapid ce ai nevoie. Cred ca se poate inchide.
                  Last edited by mr.K; 25 November 2011, 10:45.

                  Comment


                  • #10
                    pai cand te duci la ghiseu iti cere talonu, si eu cand am luat masina de noua am mers vreo 2 luni fara si nu s-a intamplat nimic.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google