Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bai, nu va mirati ca nici mie nu mi-au dat absolut nimic. Si nici in carnetul de garantie nu au trecut nimic. Ce trebuia sa fac, sa li-l bag pe gat sa-l completeze?
    sigpic

    Comment


    • Da.
      Eu cand am rezolvat, pe garantie, punctele de rugina luneta, ei mi l-au cerut.

      Comment


      • Şi mie mi l-au cerut când am schimbat volanul pe garanţie. La fel şi ieri când mi-au conectat pe maşină tester-ul pentru diagnoză (aveam doi martori aprinşi în bord).
        Aşa că există şi la Dacia Carnet de Garanţie!

        Comment


        • Exista pentru ca reparatiile in garantie le suporta fabrica si trebuie sa aiba ceva la mana cand plateste reparatiile catre dealer.

          Cand am avut masina in sevice tot Dacia a suportat si costul inchirieri unei masini care mi sa pus la dispozitie de catre dealer.
          Last edited by stoicanu; 6 May 2014, 17:23. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • La frigidere s-or fi trecand in carnet reparatiile pe garantie...
            La aragazu' Arctic au facut doar poze pentru un fel de dosar de decontare catre producator. Nu au scris nimic in carnetu de garantie.
            A....si nici la masina nu au trecut ceva in carnet la interventiile pe garantie.
            Deci sa nu mai faceti Loganu "frigider" ca el intra in categoria aragazurilor!
            Facem vreo 10-15 pagini despre ce CREDEM NOI ca ar trebui trecut in acel carnet de garantie?

            Comment


            • Daca tot am spalat azi masina am decis sa fac si niste poze cu rugina "vizibila".
              Asadar in ordine:
              - usa sofer
              - usa stanga spate
              - aripa dreapta spate
              - incuietoare usa dreapta
              - usa dreapta spate, se vede cum iese de sub cheder rugina
              - usa sofer, rugina sub mastic
              - usa dreapta fata, interior si exterior.
              Attached Files
              Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
              "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

              Comment


              • N ai multa rugina. Sunt altele mult mai mult. Spor la reparat

                Comment


                • d'-aia mi-e sila in ultima vreme sa spal masina, cu ea jegoasa, ma fac ca nu le vad.

                  Comment


                  • Da, intr-un fel ma consider norocos, mai ales ca masina e productie iulie 2005.
                    Poate as mai gasi rugina si in alte locuri daca as lua la puricat masina.

                    @Kojak: buna asta, cam asa fac si eu. Fiind si gri, se vede orice punctulet de rugina. Dar macar tine la jeg culoarea.
                    Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                    "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Da, pe alb de exemplu se observa mai bine, pe bleumarin si negru, mai greu.

                      Zice lumea ca pe nuantele metalizate, stratul de lac e mai gros, iar rugina apare mai greu, teoretic. La mine a fost myth busted.
                      avea dreptate mr.K. eu nu vad sa fi aparut rugina. o sa-mi dau seama ca a ruginit cand o sa trec cu scaunul prin podea.

                      Comment


                      • Originally posted by tyger88 View Post
                        N ai multa rugina. Sunt altele mult mai mult.
                        ...asta nu-i o consolare, din pacate.

                        Apropos, are cineva habar cat mai costa kitu' ala de retus de la dacia?
                        Last edited by Kojak; 10 May 2014, 17:31.

                        Comment


                        • oricum, cred ca va fi mai ieftin un vopsit total decat sa cumpar alta.
                          asa ca trebuie sa ne obisnuim cu ideea. daca ar fi s-o vand, n-as vea ce sa mai iau cu banii aia.
                          @kojak
                          parca era vreo 70 de lei, acum 2 ani.

                          Comment


                          • Kojak acum ceva timp am aratat si eu un logan alb plin de rugina peste tot chiar pe anumite portiuni mancata tabla. Am si eu rugina la usa sofer , prag stanga stai linistit. La kossak este bine. Ma scuzi daca ai luat-o ca pe o rautate

                            Comment


                            • nu domnu', stai lisnistit, nu s-a ofensat nimeni

                              atat ca, kosssak mi-a reamintit ca trebuie sa duc si io masina la spalat cat mai curand...si ma ia groaza cu gandu' la "inspectia de dupa".

                              @NDL, in halu' ala s-a scumpit?...parca dadusem in jur de 30-40lei acum 4 ani, daca nu ma-nsala memoria.

                              Comment


                              • Ok. Maine iti arat si eu rugina dupa tractoru meu alb... masina de care iti ziceam este la postul 2196 . Uitate la meteo sa nu inceapa ploaia si sa platesti degeaba la spalatorie. Salut

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google