Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    domnilor ... tot respectul fata de parerile voastre dar va inselati ! am sters cu carpa de mai multe ori ... ce se vede acolo este rugina ! cei de la service au sters si ei .. si au zis acelasi lucru !

    dorutz ... unde nu este vina lor .. nu este ! intradevar pe ocolire a ruginit unde a sarit vopseaua ... dar in primele 2 poze ... am o infloritura de un cm patrat ... care nu a rezultat de la nici un sarit de pietricele ... asa ca ...
    LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
    LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
    LOCUL1 143.9dB (nCID)

    Comment


    • #17
      Originally posted by golanu View Post
      @ andrei, mai exact ce inseamna garantie anticoroziune? mersi.
      Corodarea tablei dinspre interior spre exterior sau invers, nu un punct de 2mm de rugina care apare la exterior.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        garantie

        eu nu sunt ink lamurita cu ceva...astia de al adras ziceau cand am luat masina ca garantia se pierde daca s-au facut interventii neautorizate in caroserie.....oare in capitolul asta intra si taiatul in tabla din spate ...?? ca mi-am montat boxe pe spate si erau ..ceva mai mari decat gaurelele care le acea loganul prevazute pt boxe spate...:P Stie cineva?

        Comment


        • #19
          Din ce am inteles eu, nu iti vor face schimbari pe garantie, numai daca in zona in care ai taiat tabla a aparut rugina.
          Asta e parerea mea. Dar nu are cum sa nu iti ia in considerare rugina aparuta pe capota, sa zicem, din cauza ca ti-ai pus boxe mai mari.

          Comment


          • #20
            acolo sigur a sarit o piatra si dupaia a inceput sa rugineasca
            Mereu superiori unui sat cu caini si oi

            Comment


            • #21
              @andreea13: Sa fim seriosi, treaba e sa nu se dea gauri in tabla de la exterior, n-au nici o treaba gaurile de la boxe.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Azi am purecat cu un baiat un logan din 2004 cu 90 mii km.Am dat tot portbagajul afara,uitat pe sub roti/masina/incheieturi/chedere...din fericire nu am gasit nimica..nici o urma de rugina.
                Masina nu sta in garaj, si unde sta baiatul la casa are 1.5 km de drum de tara ff prost(cand ploua apa este la jumatea rotii)..poate a fost mai norocos

                Comment


                • #23
                  rugina apare daca a fost lovita si pe urma reparata sau daca iti sare vopseaua in locu respectiv.Pe usa din spate mi-au sarit niste pietre din drum cand era noua si am rugina in vreo 5 locuri, nu am facut-o pana acum ca n-are rost sa o vopsesc. Eu zic ca totusi sta bine loganu la capitolul rugina fata de ce erau vechiile dacii. Nu putem cere sa fie totu perfect din prima
                  Putin off-topic mi-am luat rosu ca sa nu se mai vada rugina, ca nova dinainte era alba si se vedea al naibii de rau rugina
                  zoom-zoom

                  Comment


                  • #24
                    rugina

                    Am cumparat masina in iunie 2007 si acum am descoperit un punct de rugina pe aripa de la roata din spate. Ce ma sfatuiti sa fac?

                    Comment


                    • #25
                      No sa te sfatuiasca nimeni nimic ...
                      am deschis topicul asta pentru a ne aduna cat mai multi ... sa facem putin tam tam ... vocea clientului ... apoi sai dam in judecata pentru ca nu siau respectat clauzele contractuale ! Vad ca nimeni nu zice nik ... romani suntem ... ramanem asa cu ele pana ne cheama ei in serviceuri ... le mai lasam cateva luni sa rugineasca !
                      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                      LOCUL1 143.9dB (nCID)

                      Comment


                      • #26
                        @ropa: Mergi in service si zi-le despre problema. Daca rugina este doar la suprafata, nu o sa o rezolve pe garantie.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Ba rezolva, testat de mine si rezolvat pe garantie! Nu au comentat absolut nimic! Am avut pe un punct de rugina la coltul unei portiere (stanga fata, in coltul din sus) si mi-au refacut cordonul de mastic de acolo, deci se rezolva. masina tot din iunie 2007!
                          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                          Comment


                          • #28
                            Garantia la tabla nu e 10 ani?

                            Comment


                            • #29
                              La dacia nu, poate la bmw sau mercedes...7 ani ai garantie anticoroziune din interior spre exterior. scrie si-n cartea de garantie a masinii. a citit-o careva?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #30
                                Se pare ca dacia isi mentine blazonul...ofera ca dotare standard RUGINA...urat....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google