Rulmenti Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rulmenti Fata

    Stie cineva cam cat costa rulmentii fata pentru un Logan cu ABS? cica ar veni cu tot cu butuc?
    asa e?

  • #2
    Cam asa e, vin impreuna cu butucul (asa mi s-a spus si mie la service). Destul de scump, oricum iti pot da maine un pret ca acum e cam tarziu.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      Multumesc...Astept

      Comment


      • #4
        Revin... Rulment fata la cele cu ABS: vine doar rulmentul, cu o siguranta pentru abs, (fara butuc) si costa aproximativ 200 ron.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          Se gaseste si colectie rulment-butuc roata si costa in jur de 150 lei.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Eu am schimbat acum aproape un an. Colectie rulment butuc roata fata 2 buc pret 237lei. Si manopera 82lei

            Comment


            • #7
              Inseamna ca preturile in Tulcea sunt cam maricele.... Dar asta se stie deja.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #8
                Multumesc de raspunsuri....Chestia era ca cineva...Care comercializeaza rulmenti...Mi-a dat un pret de vreo 3 ori mai mare...Adica vreao 500 ron. Si voiam sa ma asigur ca nu am Mercedes, ci Logan.

                Comment


                • #9
                  Pretul care l-am zis eu e de la dealerul din Gorj insa cred ca e aprox la fel si in alte parti.

                  Comment


                  • #10
                    Pot fi mici diferente intre preturi, dar nesemnificative, de 20-30 lei.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Da si posibil sa fie si ceva diferente deoarece pretul spus de mine era de vreo 9 luni

                      Comment


                      • #12
                        Cum se cunoaste ca e dus rulmentul ?? Eu in mers imi scartaie ceva la roata din dreapta fata, dar de batut nu bate nimic, parca trage dreapta putin...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Sau unghiul de alunecare...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Da am schimbat placutele acum o luna, adica vreo 7000km... O sa merg sa vad unghiul de fuga.

                            @andrei: unghiul de alunecare ce e ?? Ms
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by gogoasha69 View Post
                              Cum se cunoaste ca e dus rulmentul ?? Eu in mers imi scartaie ceva la roata din dreapta fata, dar de batut nu bate nimic, parca trage dreapta putin...
                              Eu am dat intr-o groapa enorma cu masina,si imediat dupa a inceput sa se auda un huruit de la rotile fata incepand cu 60km/h si apoi mai intens cu cat crestea viteza.
                              Sa dovedit intr-un final ca ar fi rulmenti,i-am schimbat si totul sa rezolvat.
                              Rulmenti am gasit cu 30 ron/bucata noi in tipla si originali.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google