Sa-i Ajutam Pe Cei Mai Tristi decat Noi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    gata PC-ul

    PC-ul este acasa la mine si ... merge brici! Il mai testez vreo cateva zile si apoi facem pasul.
    Multumiri administratorului SC NEOSOFT SRL Galati, dl. Ovidiu Crihana, pentru serviciile de specialitate oferite. Prompt, generos si profesionist. Respect!
    Ar mai trebui un mouse, de preferat optic si pe USB. Daca nu, macar optic sa fie. Stiu ca zicea cineva ca are unul in plus pe-acasa.

    Comment


    • #32
      Exact cum am promis, mouse-ul (optic si pe USB) este pregatit si l-am dus in masina alaturi celelalte lucrusoare destinate copiilor.
      Loganist far'de Logan

      Comment


      • #33
        Pai e perfect atunci...cand mergem ?Joi am sedinta cu parintii la scoala (da am inceput scoala) vineri nu stiu ce program am...daca e vineri mergeti doar voiMaine pot
        sigpic

        Comment


        • #34
          inca nu-i OK ... mergem fara PC

          Piano, piano, a picat placa grafica maine ma duc iar cu el ...
          Eu zic sa nu mai asteptam PC-ul si sa mergem fara el, deocamdata. Fiind un lucru vechi, nu vreau sa ne facem de kko cu el.
          Dupa reparatii il voi testa temeinic ... din nou!

          Comment


          • #35
            Mircea ia vezi ce e in pozele de mai jos si daca te ajuta cu ceva le pun la bataie.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • #36
              Poza a 2-a este placa video. S-ar putea sa rezolve problema.
              In prima poza este o placa de sunet.

              Comment


              • #37
                uraaa

                Gata! PC-ul mergeee! Noroc cu placa video de la Valeriu!

                Mai are (si nu se vad in poze):
                - HDD 80GB, placa video Ati Radeon 9200, placa de baza Gigabyte Socket A, GA-7NF-RZ, placa de retea Ethernet
                - Microsoft Office 2003, soft pentru filme, muzica, vizualizare fotografii
                - NFS Carbon instalat
                - cursuri gratuite si carti de/in limba engleza
                - ceva muzica romaneasca si straina

                Ce altceva credeti ca ar mai trebui sa punem pe el? Ca soft vreaua sa zic ...
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  Felicitari celor care au initiat si au fost sufletul acestei actiuni umanitare! Cei mici cred ca se vor bucura foarte mult.

                  Programul asta educativ credeti ca ar fi bun? http://www.upc.ro/divertisment/mijlo...magic-desktop/
                  Last edited by laureatu'; 15 September 2010, 19:53. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #39
                    E bun si programul ala Cristi...si mai era un program de invatat tastatura...aparea tastatura jos si o litera sus...si iti arata pe ce taste sa apesi...si un joc Mario cred ca ar merge.
                    Uitati un mesaj de la copii nostrii referitor la activitatile din septembrie 2010.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      In curand vesti concrete, am luat legatura cu o persoana din interiorul fundatiei, luni e imposibil, dar marti dupa-amiza voi fi la fata locului si voi fi in masura sa "raportez" detalii.
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • #41
                        actiune

                        Asteptam detaliile actiunii.
                        Elena, ca sa nu lungim prea mult subiectul, eu propun sa stabilesti TU cu persoana respectiva programul de actiune. Cum, cand, ce - chestiile astea. Personal prefer in timpul saptamanii, dupa ora 17!

                        Lista cu "responsabilii" acestui proiect, persoane care s-au implicat efectiv.
                        Se colecteaza diverse obiecte, jucarii, hainute, mancare, sucuri, bani, etc.
                        Asteptam in continuare si implicarea altor membri din club, si nu numai!

                        1. sand'dana
                        2. valeriuciprian
                        3. gl_mmm
                        4. DeWiL
                        5. aida
                        6. Gabi'
                        7. laureatu'
                        8. SC NEOSOFT SRL Galati, administrator Ovidiu Crihana
                        9. ...

                        Nu uitati! Se pot cumpara obiecte decorate de copiii acestei fundatii. Produsele sunt frumoase si puteti sa le oferiti si cadou.

                        Comment


                        • #42
                          Raprtul de dimineata

                          Dragi colegi forumisti,

                          Ieri am petrecut mai mult de o ora intr-una din locatiile Fundatiei “Inima de copil” unde am gasit persoane inimoase care se ocupa cu drag de copiii din familiile care chiar au nevoie de ajutor. In Micro 20 unde am fost eu, functioneaza un centru de zi unde copiii sunt ajutati la teme si sunt implicati in diferite activitati dar deasemenea mai exista cateva centre ale fundatiei in Pechea, Liesti, Cudalbi. In functie de necesitati, personalul fundatiei va decide incotro se va indrepta donatia principala, calculatorul, dar in principiu am inteles ca cel mai bineprimit ar fi in centrul din Pechea. Azi astept un telefon din care sa reiasa cand putem sa ne prezentam cu donatia.

                          Se spune ca meseria ajunge la un moment dat sa te plictiseasca, sa te caleasca sau sa te imunizeze fata de neajunsurile implicite ale acelei meserii dar am fost impresionata vazand-o pe dna/dra Anca Chiosea vorbind, uneori cu ochii in ape, despre anii petrecuti alaturi de copii mai necajiti (lipsiti uneori acasa de afectiune, de alimente, de bucuriile copilariei), despre satisfactiile eforturilor fundatiei, eforturi care se transpun ulterior in rezultate bune ale copiilor la scoala si in societate, sau dimpotriva, despre frustrarea de a nu putea face mai mult pentru ei, tocmai de aceea fiind foarte apreciate, ca o contrabalanta, gesturi ca ale noastre care sa aduca un plus acestor copii.

                          Avand in vedere ideea noastra de a lua cativa copii sub aripa noastra, de a le oferi cateva momente frumoase alaturi de noi cu diverse ocazii, am retinut ceva foarte important de la dumneaei si are dreptate: toti copiii merita ceva mai bun, nu numai 4-5 dintre ei; incercand sa le fie bine doar catorva dintre ei, fara sa vrem ii frustram pe ceilalti, o sa intrebati dar cum ..ca n-au de unde sa stie ceilalti, ba da...copiii sunt foarte sinceri si deschisi si cand li se intampla ceva bun tind sa-si exprima bucuria in fata tuturor, automat apar frustrarile si sentimentul de vina al celorlati “dar eu ce am facut gresit de nu am meritat asta?”

                          Veti afla mai multe atunci cand, la fata locului fiind, veti vedea incantarea personalului fundatiei de a fi aflat de intentia clubului nostru de a face gestul promis si de a sti ca mai exista oameni cu suflet bun ceea ce da speranta si increderea ca suntem impreuna pe drumul cel bun.

                          In cazul in care calculatorul va ajunge la Pechea, se formuleaza intrebarea : doriti sa-l ducem noi acolo sa vedem unde ajunge si cine il va folosi ? Oricum, daca ne punem de acord si ne vedem la centrul din Micro 20 ( in spatele restaurantului “2 cocosi”) vom stabili impreuna cu personalul fundatiei ce si cum.

                          Pana atunci pregatiti-va sufletelele
                          Loganist far'de Logan

                          Comment


                          • #43
                            Frumoasa scrisorica ta Elena...ieri la miniconferinta add hoc s-a decis sa ne deplasam la Pechea.Ne intalnim la "doi cocosi" la ora 17?Lucrusoarele mele(haine si jucarii)...pentru copii mici sunt de folos acolo?Poate s-a spus dar nu am retinut.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Toti cei care au ceva de donat, sau care pur si simplu vor sa sustina acest proiect, sunt asteptati astazi la ora 17 la restaurantul "Doi Cocosi" din micro 20. Acolo vom vedea exact ce donam, cine merge, cu cate masini mergem (pot merge si eu cu MRN-ul) si alte detalii.
                              Totul depinde insa de ceea ce va vorbi/stabili Elena astazi cu reprezentantul "Inima de copil".

                              Lista cu "responsabilii" acestui proiect, persoane care s-au implicat efectiv.
                              Se colecteaza diverse obiecte, jucarii, hainute, mancare, sucuri, bani, etc.
                              Asteptam in continuare si implicarea altor membri din club, si nu numai!

                              1. sand'dana
                              2. valeriuciprian
                              3. gl_mmm
                              4. DeWiL
                              5. aida
                              6. Gabi'
                              7. laureatu'
                              8. SC NEOSOFT SRL Galati, administrator Ovidiu Crihana
                              9. ...

                              Nu uitati! Se pot cumpara obiecte decorate de copiii acestei fundatii. Produsele sunt frumoase si puteti sa le oferiti si cadou.

                              PS Dupa finalizarea actiunii de astazi vom putea continua cu JTLS-ul nostru drag!
                              Last edited by gl_mmm; 23 September 2010, 07:26.

                              Comment


                              • #45
                                Buuuun...
                                Stat de vorba cu reprezentanta fundatiei, cu cat mai devreme vom fi acolo, la centrul din M20, cu atat mai bine, deoarece copiii din Pechea stau de obicei acolo doar pana la ora 16. In mod exceptional azi ne vor astepta pe noi, dar ar fi bine sa nu intarziem prea mult deoarece nu prea exista cai de comunicare cu parintii (unii dintre ei nu au telefoane) si sa nu-si faca griji ref. la intoarcerea copiilor lor acasa. E posibil sa decalam putin spre 16.30 prezentarea la fundatie? E loc pt. inca 2 doamne de la centru sa mearga cu noi ? Mircea, tu spuneai ca ai putea merge, mentii posibilitatea?
                                Valeriu, m-ai intrebat de varstele copiilor : copilasii sunt in majoritate de clasele I - IV, sunt unii si mai marisori dar mai putini.
                                Astept un feed-back de la voi. In ce masura putem devansa intalnirea la fundatie?
                                Loganist far'de Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google