Sa Nu Faceti Niciodata RCA Sau CASCO La EUROINS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa Nu Faceti Niciodata RCA Sau CASCO La EUROINS

    din experienta proprie va spun ca sunt cei mai tepari existenti vreo data in tara asta.

    am un ursulet e30 care a fost lovit in spate de o duba ramasa fara frane. paguba totala la prima vedere era in jur de 50 70 milioane. numai stopurile si toba faceau 1000 euro. euroins (acolo avea duba asigurare), fiind masina mai veche de 5 ani a spus ca imi evalueaza daunele si imi fac masina unde vreau. daune evaluate = 1000 lei . nici daca mi o fac singur nu ma costa atat. imi este scarba la propriu.

    cei mai jegosi tepari !!!!

  • #2
    asa e peste tot ...nu doar euroins ...
    Daca masina are peste 5 ani , nu e obligatia sa iti inlocuiasca piesele ,ci sa le repare ...etc
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      am avut dauna si la BCR asig si nu au comentat absolut nimic a iesit masina mai bine decat era inainte. super ok sunt bcr . respect pentru ei





      ps: unele piese erai ireparabile: toba, haionul de laportbagaj, stopuri bara ...
      Last edited by alessandro; 6 January 2010, 19:25.

      Comment


      • #4
        Reclama-i la protectia consumatorului. Pe bune. Au mai fost societati de asigurare luate la puricat de agentia aia nationala de control. oricum cam alta sansa nu ai. La tribunal, poate...

        Comment


        • #5
          eu am avut la carpatica... si pentru o portiera am stat cu masina o luna pe dreapta.. mi-a fost reparata.. si o tzineau aia in service degeaba pentru ca astia de la carpatica nu vroiau sa semneze plata.. se tocmeau la pretz...
          in schimb la euroins a mers brici treaba... n-am avut nicio pb de fiecare data cand am avut nevoie.... probabil conteaza si orasul... si oamenii care lucreaza acolo...
          Masinile au devenit ca niste accesorii de imbracaminte, fara de care te simti nesigur, dezgolit si incomplet.
          ID: cipry263

          Comment


          • #6
            fa o sesizare la csa comisia supraveghere asigurarilor sau ceva de genu
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ce m-ai ....euroins..ardaf..carpatica..firme fantome nu alta. Mai stiu eu 2 patiti, care Euroins, nu au vrut a face plata daunelor....Traisca CASCO, dar cei care nu au?!......
              poti sa ii dai in judecata.....dar dureaza fff mult, si nu stiu daca rezolvi mare lucru.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • #8
                ca de obicei o voi face pe casco. o sa le fac reclamatie la csa. de tribunal si de injustitia romana chiar nu am chef acum.

                Comment


                • #9
                  Ai casco la bmw e30?
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • #10
                    ai ales sa repari masina in service sau ai cerut regie proprie ?
                    pai daca o repari pe casco ... isi recupereaza ei toti banii
                    cat te costa casco la o masina asa veche ? si unde e facut ?
                    Last edited by Cristi_Xp; 6 January 2010, 20:26.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      am facut la bcr. am masina de 10 ani. e asigurata la 600 euro. si ma costa 370 pe an. da cat la un logan pt ca e foarte scumpa la reparat.
                      m am dus la ei si mi au zis ca asta e suma maxima pe care mi o pot da. in orice service m as duce. nu am cerut eu numic.

                      Comment


                      • #12
                        pai daca e asigurata la 600 euro ,si reparatia face 100 mil ... o sa iti dea aia 600 euro si masina ti-o face dauna totala... deci 600 euro + masina...
                        de 10 ani ai tu masina ? ca e30 ultimele s-au fabricat in 1994 )
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          am fost la casco si da imi da dauna totala. de 10 ani o am eu, tata a cumparat o primu acum 10 ani. adusa din germania. adica de 10 ani e in posesia mea. masina e fabricatie 90

                          Comment


                          • #14
                            eu am avut la euro ins....dar sincer pe mine nu ma intereseaza prea mult asigurarea rca...ca nu depind eu de ea....doar cel pe care il lovesc...in 3 ani de cand am permisu ...nu am lovit pe nimeni nici macar un accident usor...asa ca nu imi fac grij... bafta

                            Comment


                            • #15
                              si este corect sa stii ca doamne fereste daca il troznesti pe unu ala sta si plange ca nu i se repara masina. poate si a strans omul toti banutii din casa si s a si imprumutat sa isi ia un 1.4 chel de logan. eu nu as dormi noaptea sa stiu ca am facut asa ceva. dau de 2 ori mai mult da stiu ca nu imi aprinde lumea lumanari la biserica.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google