Sa Schimb Cauciucurile?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    "Sa nu iei Barum Brilantis", dar Kormoran poti sa pui linistit.

    Mai puteti?
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #17

      ba important e sa fie nou cauciucul )
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #18
        Eu am michelin din fabrica si am 80.000 km in 4 ani si mai merg inca 10.000.
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #19
          Lejer 10.000...
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #20
            5 ani si 60.000 de km....nu ti se pare cam mult? pt siguranta ta si a celor din trafic mai bine le schimbi pe toate 4 si gata

            eu pe al doilea logan aveam kormoranuri din 2007(asa am luat-o anu trecut) si mi se pareau naspa. le-am schimbat in secunda 2 cu barum briliants care le aveam de pe masina mea si parca era alta masina la condus

            fiecare face ce vrea cu masina si viata lui

            sanatate
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • #21
              Originally posted by vitriol View Post
              "Sa nu iei Barum Brilantis", dar Kormoran poti sa pui linistit.

              Mai puteti?
              iti garantez ca, Kormoranele sunt mai bune decat Barum ... Le-am avut din Fabrica barum si la 140 batea volanu, toate, tot ce e posibil, de iti era si frica sa mai mergi. Acum am pus Viking(da si astea-s ieftine) dar merge foarte lin la 150km/h , nu bate absolut deloc.
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #22
                @kubala

                eu am avut barumurile din 2009 pana in 2011 pe masina si mergeam linistit cu ele la 150-160 nu bateau sau nebuneli. Singura chestie care am observat-o dupa ce le-am schimbat cu michelin ca erau cam galagioase atata.
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • #23
                  Poate ale mele aveau defect din fabrica , de noi bateau , le-am dus asa 6 ani 45.000km , dar in ultima vreme nu se mai putea merge cu ele, la orice plecare de pe loc patinau, da, intr-adevar erau galagioase. Pe spate am kormorane all-season deocamdata, foarte multimit de ele, am mers cu ele vara-iarna, din 2009 incoace.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • #24
                    Barum sunt peste Kormoran.

                    Komoran sunt cam 220 lei/bucata, in banii astia te poti uita dupa KLEBER 185/65 R 15 88T DYNAXER HP3 ~230 lei/bucata, MATADOR 185/65R15 88T MP44 ~210 lei bucata, BF GOODRICH 185/65 R15 88T G-GRIP GO~ 235 lei/bucata.


                    Asta, daca nu esti indragostit de Kormoran.

                    Comment


                    • #25
                      Eu am bf goodrich g force de iarna si curios sunt mai silentioase decat michelin de vara,mi se par niste anvelope super bune
                      "light up the darkness" Bob Marley

                      Comment


                      • #26
                        @CeDeBe-L: perfect de acord, mersi de sfat!
                        @vyalli: ce ma tot innebuniti atata cu siguranta?? Eu am invatat sa conduc pe o Dacie 1310 care daca se oprea din 3 pedale ma bucuram, n-aveam servo si nici aer conditionat si totusi n-am omorat pe nimeni. Asa si cu masina asta, m-am adaptat la limitarile ei date de constructie si de cauciucuri.

                        Mi-am luat: "VREDESTEIN T-Trac Si" noi 240 RON bucata, acum ca sa dormiti linistiti ar trebui sa schimb si masina, la ce frane are, degeaba am cauciucuri ). Apropo, n-am ABS la ea.

                        Recomandati vreun service prin Bucuresti unde sa schimb o distributie? Eu de obicei ma duc la simpotrans si sunt multumit, dar mai intreb ca poate gasesc ceva mai bun.
                        Last edited by misupriest; 12 July 2012, 21:13.

                        Comment


                        • #27
                          am avut kormorane cu care am mers apropape 60.000 in 6 ani. pot sa spun ca sunt cele mai proaste cauciucuri pe care le-am intalnit.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by kubala7 View Post
                            iti garantez ca, Kormoranele sunt mai bune decat Barum ....
                            din pacate, testele releva contrariul garantiilor tale. viking sunt tot gume conti, acelasi concern ca si barum. probabil, tot la timisoara facute, tot categoria low-cost.
                            eu nu inteleg de ce se agata unii de tot soiul de gume, cand e clar ca vaca, daca vrei siguranta, iti iei conti. nu michelin, nu goodyear. in ultimele teste, la testul de oprire de la 100km/h, gumele conti au oprit cu 3 m mai devreme decat guma de pe locul 2 din test. despre ce mai vorbim?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29
                              pe cauciucurile Viking pe care le-am cumparat scrie destul de mare Made in Germany , apai nu stiu daca o fi chiar asa, altfel nu cred ca ar avea voie sa scrie asa aiurea Made in Germany pe ele ... nu stiu ce sa zic.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • #30
                                daca kormoranurile sunt asa petarde, cum draq de au ajuns sa castige licitatia pt logan? nu ar trebui impuscati cei de la Dacia care si-au dat acordul....???
                                fara

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google