Saab 9-5 Aero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bancheta spate nu e rabatabila?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #17
      Originally posted by aleXpeed View Post
      Interesante automobile. Mereu mi-a placut partea tehnica a acestora, atat Saab cat si Volvo.

      Sa te bucuri de ea si sa ii pui GPL ca sigur exista instalatie pentru motorul acela.
      Ti-au placut adevaratele Saab-uri, ca in ultima vreme s-au facut niste Opel-uri cu look de Saab.
      Acel 1.9CDTI de Opel era fix o mare rusine.

      Oricum, primul turism domestic turboalimentat a fost la Saab.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #18
        Habar n am ..banuiesc ca da. De unde se vede ca n ar fi?
        Asta e Saab de la mama lui , nu prea are treaba cu opel. Totusi e maare rau xam chin la parcari. Las ca poate ma dezobisnuiesc sa fatai toata ziua masina prin oras.
        Last edited by eugenmanea; 15 December 2015, 20:59.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • #19
          Felicitari de achizitie , sunt curios ce consum ai in oras ? banuiesc ca destul de mare de te-ai hotarat sa-i pui GPL.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • #20
            Nu pot sa iti spun o cifra pentru ca nu prea am mers prin oras . De la Moreni la B mi a luat 8 cu cateva reprize blana 100-180. Prefer sa nu o fatai prea mult prin oras cel putin pana ii schimb toate fluidele.
            De cand am luat o am zis ca ii pun gpl.Dupa 3 ani de gpl e cam greu sa revii la costuri de benzina
            Last edited by eugenmanea; 16 December 2015, 00:15.
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • #21
              Noroc ca a mai scăzut prețul la benzina. Felicitări pentru achizitie!

              Comment


              • #22
                Originally posted by eugenmanea View Post
                Habar n am ..banuiesc ca da. De unde se vede ca n ar fi?
                Centura de siguranta spate e fixa, daca s-ar rabate spatarul ara ramane intinsa centura prin masina.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #23
                  8 e un consum excelent.
                  Pana la urma daca nu te dai cu ea in oras, las-o pe benzina. Daca ai de gand sa o freci, desi nu prea este o masina de utilizat intens datorita motorului prea mare, pune-i gpl.
                  E o masina interesanta, nu-s fan si n-am inteles niciodata povestea cu Saab-ul.
                  Am mers cu una si efectul subvirator este spectaculos.

                  LE: ai luat-o bine la pret? Adica asa cum ti-ai dorit?
                  Last edited by Cezar; 16 December 2015, 13:01.

                  Comment


                  • #24
                    intr-adevar, f frumoasa masina si mare si eleganta , in ciuda varstei

                    This car was SO much fun to drive! The engine packed a punch and had a great sound!


                    pt colegi, sper sa nu te superi
                    Last edited by cristi....; 16 December 2015, 14:08.

                    Comment


                    • #25
                      Sa o stapanesti sanatos, mereu mi-au placut saab-urile, sunt tancuri.
                      Voiam sa te intreb, stii cum sunt la piese ca si pret? Din moment ce nu se mai fabrica, cred ca sunt cam piperate...

                      Comment


                      • #26
                        Am dat 6,000 pe ea plus mai trebuie sa dau 500 cand o inscriu.
                        Nu stiu cum e la piese...piese se fac. De ex placute Brembo 180 lei ; disc fata 236 lei.Vineri ii fac revizia dar nu schimb decat fluidele si eventual bujiile..sa vad ce zice mecanicul. Cobalcescu e reprezentant autorizat.
                        Multumesc tuturor pentru urari
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • #27
                          Mai arata-ne niste poze cand poti !!!

                          Comment


                          • #28
                            Frumos Saab da nu e Saab , e o Vectra C foarte scumpa . Daca o ridici pe elevator si te uiti sub ea , este Vectra 95% si de asta iti poti da seama foarte simplu subvireaza intr-un hal , in care iti da senzatia ca volanul nu este conectat la nici o alta componenta mecanica .

                            Personal am facut eforturi enorme timp de 3 luni de zile acum 2 ani sa cumpar un model indentic si am ajuns la perfomanta de a il vinde in aceasi zi in care l-am cumparat.

                            Comment


                            • #29
                              Bun pretul pt o masina asa simpatica.
                              Preturile par mici... Sa te bucuri de ea.

                              Comment


                              • #30
                                Confundati un pic lucrurile.Saab 2006 nu prea are treaba cu vectra. M as bucura dc ar fi asa ca as gasi piese usor . Motorul e pur saab iar varianta mea e aero care e mai jos decat celelalte modele- eu pana acum nu am avut probleme cu directia, ma deranjeaza un pic ca e cam moale la viteza fata de proceed dar e destul de exacta.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google