Scartait Directie Logan 1.5 DCI - 2007

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait Directie Logan 1.5 DCI - 2007

    Salut.

    Am o masina de munca, Logan 1.5 dci din 2007 cu 195.000 km. Problema consta in felul urmator: dupa ce se incalzeste bine masina, apare un sunet gros, ca si cum ai freca un cauciuc de un metal sau invers. Acest sunet apare cand rotesc de volan (in mers sau stationand), cand calc peste denivelari mici si cand franez la viteze reduse.
    Daca ma dau jos din ea si apas pe partea stanga fata se aude scartaitul din nou.
    Problema nu ar fi de service, doar ca la serviceul de la munca cu care avem contract are liber pana in ianuarie. Iar eu as fi vrut sa plec la Valcea cu masina de sarbatori, insa parca mi-e frica sa plec cu ea in aceasta stare, dar nici nu vreau sa platesc eu vreo eventuala constatare fiindca e masina de munca pana la urma.
    Eu banuiesc amortizorul si/sau flansele ori pivotul stanga.
    Oare sa ma ingrijorez, pot sa plec la drum sau mai bine sa stau in banca mea?

    Thanks anticipat!
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Cel mai simplu dai roata jos, dai amortizotul jos si gata, vezi care.i treaba, dar cred ca e ma mult ca sigur, flansa cu tot cu rulment. Care nu sunt foarte scumpe 50de lei flansa+rulment.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google