Scartait Scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait Scaune

    De curand am observat ca imi scartaie scaunele si e foarte enervant. Stie careva ce as putea sa fac? De ex scaunul din stanga scartaie undeva de unde se uneste scaunu cu sina spre stalpul usii..


    imi cer scuze daca mai era cumva vreun thread deschis dar eu am cautat ceva si nu am gasit.
    turbo makes torque and torque makes fun

    LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

  • #2
    Nu stiu sincer dar poate ne raspunde cineva.
    Si eu am o problema cu scaunul din stanga: a inceput sa "joace" spatarul.
    Poate e de vina masa corpului meu.

    Comment


    • #3
      Si la mine joaca spatarul.Nu prea cred ca mai este ceva de facut la el pentru ca nu este slabit din ceva, ci doar a prin joc mecanismul in sine.Il mai tin pana cand se duce de tot si porma incep sa caut pe la anunturi scaune de logan.
      EX : + =

      Comment


      • #4
        Si la mine scartaie scaunul din dreapta si usa sofer chiar enervante
        sigpic

        Comment


        • #5
          Am inteles de la un prieten care lucreaza la scaune ca se pot face pe comanda (asta inainte sa fie scoasa masina la vanzare) scaune cu intaritura dubla mult mai rezistente.
          Am aflat si eu dupa ce am ridicat masina.

          Comment


          • #6
            Oircum daca ajung sa trebuiasca sa schimb scaunele pe masina dracu' isi mai ia de logan.Am facut eu destule improvizatii pe masina asta ca sa nu pot sa pun alte scaune si ca m-au enervat imi iau si incalzite si cu ocazia asta mai fac o improvizatie.Dupa ce am terminat cu masina ma duc dirct la OSIM
            EX : + =

            Comment


            • #7
              Chiar te asteptai la mai mult?

              Comment


              • #8
                In curand o sa o iau razna.Orice ai face ceva trebuie sa scartaie la masina asta.La voi scartaie daca impingi geamul din interior spre exterior usor?Nu mai conteaza oricum as putea sa scriu o carte despre scataiturile din logan.Mai nou o alta problema pe care o am cu scaul din dreapta este ca s-a desurubat unul din suruburile la culisa si parca este din piatra , nu se mai strange.Am incercat cu torxul de i-am tocit capul si nimic
                Last edited by b45gao; 15 March 2008, 12:45.
                EX : + =

                Comment


                • #9
                  Sincer nu am incercat dar ma faci curios si o sa verific.
                  Ce anume scartaie chederul sau periile?

                  Comment


                  • #10
                    Vezi sa nu ai pietricele intrate la perii pe acolo. eu am geamurile de pe fata zgariate de la pietricele
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Cred ca ceva din macara , o prindere...
                      EX : + =

                      Comment


                      • #12
                        Ai geamuri electrice?
                        Ce ar putea sa fie acolo?

                        Comment


                        • #13
                          Nu.Am geamuri normale cu manivela.Trebuie sa imi cumpar niste dynamat pentru usi si porma dau iar fetele de usi jos sa vad ce se petrece pe acolo.
                          EX : + =

                          Comment


                          • #14
                            Avand in vedere ca periile sunt foarte apropiate de geam nu vad ce ar putea sa intre acolo!

                            Comment


                            • #15
                              Dar eu zic ca am plecat de la scaune si am ajuns la geamuri.
                              Nu e bine, ar trebui postat separat pentru asta ca iar ne penalizeaza moderatorii.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google