Scartait Scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    WD-40 nu e pentru rugina, ci pentru contacte in general.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #92
      Andrei poate voiai sa zici pentru metale in general. Pentru contacte am chiar langa mine Kontakt 61
      turbo makes torque and torque makes fun

      LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

      Comment


      • #93
        Si asta, dar e mai mult pentru a scadea uzura dintre 2 suprafete care se freaca unul de altul.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #94
          Cam pe la cati km apar problemele cu scartaitul scaunelor?

          Comment


          • #95
            Depinde pe ce drumuri se merge cu masina,in general apar scartaieli de la scaune daca se merge pe drumuri proaste cu multe denivelari,gropi.
            La mine au aparut pe la 30000km dar din cauza suspensiei sport care nu amortizeaza asa bine ca suspensia moale de fabrica.

            Comment


            • #96
              Eu am in jur de 5.000 km, si mie imi scartie ceva in scaun, am constatat ca e de la centura (daca pun mana pe chestia aia unde introduc centura (imi cer scuze pentru termenii astia "tehnici" dah chiar nu ma pricep la mecania) nu mai scartaie). Un alt sunet relativ nou vine de la ornamentul de la gura de aerisire din partea dreapta (din nou daca nu se cheama asa imi cer scuze de greseala). Si cel mai enervant sunet (un fel de bataie, ca si cum s-ar lovi doua bucati de plastic) care inca nu imi dau seama exact din ce cauza se aude, e de la usa din partea stanga spate, banuiesc ca e de la manivela de ridicat geamul ... Dah nu sunt foarte sigur. Toate sunetele se aud daca merg pe drum rau.

              Comment


              • #97
                Da cu niste WD-40 in cupla centurii si pe boltul usii spate.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Red_Alin View Post
                  Cam pe la cati km apar problemele cu scartaitul scaunelor?
                  Am mers 10000 de km fara nici un scartait doar vre-o 2 greierasi "micuti" dupa care am facut 60 de km pe un drum de piatra si a inceput sa zdrangane si sa scartaie toate prin ea inclusiv scaunele.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #99
                    Probeleme astea pot aparea oricand, si la 100 km si la 100.000 km, nu sunt influentate de nimic.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Aceeasi problema o am si eu la scunul de la sofer,probabil ca are reglaz pe inaltime...Cat o mai tine apoi altu:PP

                      Comment


                      • La mine a inceput sa scartaie doar scaunul din dreapta.
                        O sa caut si eu solutie dinaia.

                        Comment


                        • Rezolvare scaun

                          Mie i-mi pacanea scaunul exact la imbinarea sezutului cu spatarul. Dupa ce i-am disperat pe aia de la Auto Europa (masina era in garantie) au descoperit ca se misca o bucsa de plastic prin care vine surubul articulatiei. Au rezolvat problema cu un distantier (saiba mai groasa sau ceva de genul). A trecut un an si scaunul nu mai face nici un zgomot.

                          Comment


                          • De o vreme incepe sa scartie scaunu sincer nu stiu ce are dar nu am fost la garantie de unde poate sa fie buba ?

                            Comment


                            • si mie imi scartie scaunul din dreapta fata, dar si fara sa stea nimeni in el nu-mi dau seama de unde,e ca un fel de scartait de torsiune

                              Comment


                              • mie imi scartie scaunul din stanga. parca da cineva cu ceva ascutit pe plastic. ce am observat ca sunt unele poziti in care se aude sunetul. pana la urma ceva solutii ?
                                From Miami 2 Ibiza
                                Voucher
                                http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google