Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gasesti o pozitie in care inelul se aseaza perfect pe tabla; vezi aici: http://www.loganclub.ro/forum/b_52_pzt-t54247p3.html
    Fara inele nu vei reusi sa montezi si vei deforma difuzorul
    My Ride sigpic

    Comment


    • Șters postat aiurea.

      Comment


      • Salutare.

        Stiu ca pe spate boxele sunt de 13 cm, in cazul in care doresc sa pun 16.5 cm . Mai sunt bune acele inele adaptoare de plastic (se potrivesc la gauri) cu cele de 13 ? Sau cum e mai convenabil sa achizitionez direct adaptoare de 13 si sa nu ma complic cu 16.5 pe usile spate ? Tin sa mentionez ca nu doresc sa achizitionez pdf sau sa fac alte combinatii, doresc acele adaptoare de plastic de origine. Dar nu stiu cum e sub usa ... ca nu am desfacut si nici nu pot sa-mi fac o idee din pozele postate pe internet datorita dimensiunilor .
        Si inca o problema, o schema a culorilor pentru fire, care e "+" si care e "-" (usi fata + usi spate ) boxele dupa usile fata le-am dat si nu mai pot face testul cu bateria .

        O zi bună .

        Comment


        • Din ciclul... s-a mai discutat, vezi postul 7
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Ms t0rq, se pare ca pana la urma o sa optez pentru boxe de 13 .

            Comment


            • nu exista adaptoare de plastic pe 13.
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • In alta ordine de idei, am schimbat si eu difuzoarele originale cu unele MAC Audio si pe fata si pe spate plus izolat fetele de usi cu fonomin, Diferenta e radicala.
                Attached Files
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • am schimbat si eu difuzoarele cu altele focal de 60 rms amplificate. Am bagat si un fel de panza pentru a incerca sa insonorizez putin portiera. Mare porcarie combinatia de plastice care au aleso pentru portiere. se aud tot felul de scartaieturi..

                  Comment


                  • Originally posted by ten View Post
                    In alta ordine de idei, am schimbat si eu difuzoarele originale cu unele MAC Audio si pe fata si pe spate plus izolat fetele de usi cu fonomin, Diferenta e radicala.
                    ten, sunt cumva astea? Cat te-a costat toata treaba?

                    Comment


                    • update, am schimbat boxele fata spate cu niste focaluri auditor cu inalte separate + crossover, pe fata 16.5 , iar pe spate 13 + insonorizat usile cu STP Gold, pot spune ca sunetul s-a schimbat radical si sunt multumit de ce a iesit Toata afacerea a costat aproximativ 800 Lei, iar mana de lucru a fost facuta in totalitate de catre mine ..

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        ten, sunt cumva astea? Cat te-a costat toata treaba?

                        crs nu sunt alea, sunt mac MPE 16.5 cm pe fata si mac performance x pe spate de 13 c,. Pai cele pe fata au fost 180 de lei, cele pe spate 210, pasla parca vreo 100 de lei dar nu mai stiu cati metri, mufele conectoare( ca sa nu tai fire) 40 lei patru bucati, iar inelele adaptoare 60 lei cele pe fata si vreo 40 cele pe spate. Finalul este destul de radical, sincer nu ma asteptam nici eu ca se poate auzi atat de bine. Manopera a fost facuta de mine.
                        Last edited by ten; 21 April 2017, 20:27.
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • M-am tot uitat la mai multe comentarii si nu reusesc sa ma hotarasc intre boxe coaxiale si cele sistem cu inalte separate. M-am tot uitat si dupa ceva material de insonorizat insa STP-ul mi se pare cam scump. Am vazut la Dedeman niste role de banda de burete cu adeziv de 10 cm latime si 30 m rola - par destul de ok insa nu stiu cat de bine isi fac treaba. Am vazut si ceva Aluband insa nu stiu ce efect o sa aiba si cum o sa reziste in timp la variatile de temperatura. Astept niste sfaturi de la cei care si-au modificat deja.

                          Comment


                          • Am eu aluband de 8-9 ani in uși, nu sa lipit inca de geamuri
                            A fost pus în mijlocul verii și presat cu o rola de trafalet la care i-am scos puful.
                            La masina actuală vreau sa pun ceva insonorizant doar punctual, nu cum am făcut la cea veche pe care am capitonato

                            Comment


                            • @mircionesb
                              Daca diferenta de pret nu e foarte mare pune-le pe cele sistem.
                              "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                              Comment


                              • Am cautat pe net si ceva de genul Fonomin dar nu prea am gasit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google