schimbare becuri pozitie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • schimbare becuri pozitie logan

    salut.
    mi-am pus xenon azi si am vazut ca e mare dif de culoare intre pozitie si faze.
    mi-am luat leduri albe de pozitie.
    nu stiu cum sa le schimb pe cele de pozitie. adik stiu cum....doar ca nu am acces la ele.


    cine ma ajuta cu un sfat?

  • #2
    Asa se inlocuieste:
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      nu e fosrte greu ....doar trebuie sa te chinui sa iti incapa mana .....suportul becului il rotesti jumatate de tura si il scoti afara...si de bagat invers
      sigpic

      Comment


      • #4
        Am si eu o intrebare te arde rau politia daca ai leduri albastre pe pozitie? ce ma sfatuiti sa imi las.. sau sa imi cumpar albe..? arata super.. asa albastre
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #5
          Keanu: depinde pe cine te prinde pe drum. de ars nu te arde rau. atata doar ca poate daca are chef sa iti ia talonul
          exact ca si pentru multe alte chestii (ex. xenoane, "papuci" cu alte caracteristici decat cele scrise in talon, sistem franare modificat sau cu probleme, etc.)
          o intrebare am si eu la tine: cum le vezi cum arata ? Te dai jos din masina si te uiti la ele ? Ca altfel alea albastre nici macar nu lumineaza. sau ma insel eu ?

          gangstar: ai reusit cu pozitiile alea ? hai ca nu e asa de greu. trebuie doar sa ai mana mica.
          PS da, poti sa atingi becul cu mana. e diferit fata de cele halogene sau xenoane (asta daca cumva aveai dubii)
          Last edited by bubu_vasile; 17 March 2008, 17:27. Reason: am uitat sa raspund la problema principala
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #6
            Sincer.. Se vede.. si chiar se vede mai tare decat cu cele din fabrica... nu stiu ce sa fac.. dar cred ca pana la urma o sa m aduc sa le schimb sa vad daca mi le schimba
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #7
              fratilor am schimbat azi becul de pozitie din partea dreapta( mai bine iti bagi un copac in cur) este nevoie sa dai bateria jos ca sa ai acces la bec,si nu am mana foarte mare ...dacia are un minus de la mine pt treaba asta f prost gandita.! cred ca sa luat dupa renault-ul acela care dureaza vreo ora sa schimbi un bec!

              Comment


              • #8
                pai cum asa, dar tu ce fel de masina ai?
                bateria e in stanga cum te vad si cum ma vezi
                plus ca e foarte usor sa schimbi becurile, eu le-am schimbat si la mine si la o groaza de cunostinte, si nu doar la logan
                inca la logan e destul de usor fata de altele

                Comment


                • #9
                  ai dreptate am gresit eu.....(s-a schimbat becul din stanga unde este bateria) marius nu confunda becul de pozitie cel mic si incomod pozitionat cu becul din far sau semanlizare...pt becul de pozitie trebuie data jos bateria pt ca nu ai loc sa bagi mana pur si simplu masina este logan din 2007 laureat! becul din dreapta l-am schimbat in 10 secunde pt ca am loc sa bag mana! cel din stanga are tabloul acela de sigurante,un manunchi mare de cabluri,bateria toate puse cumva deasupra becului ..
                  Last edited by slim_daddy40; 22 July 2011, 00:13.

                  Comment


                  • #10
                    stiu, man, e logan Ph1 cu pozitia separat, in lateral, nu?
                    nu e ca la Ph2 in far, langa becul principal
                    nu stiu, poate am reusit eu mai usor.....
                    oricum cu siguranta atunci cand te grabesti nu iti iese....am patit la un passat atunci cand ma grabeam, numai nu puteam pune la loc capacul din spatele farului si gata, cred ca m-am chinuit cateva minute bune pentu un lucru care iti iese normal in cateva secunde si fara sa te uiti la el

                    Comment


                    • #11
                      era sa patesc si eu asa cv la ITP nu ma primit cu masina pana ce nu miam dat pleoapele jos.. X(
                      http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                      Comment


                      • #12
                        )doamne cu sa dai bateria jos pt o pozitie) eu am 1.6 16v (cel mai putin loc la motor) si le schim in 5 min ambele mai greu este la ph2 dar se rezolva si acolo daca ai putina rabdare bafta
                        MY CLA

                        Comment


                        • #13
                          Eu am schimbat ambele becuri de pozitie pe la ora 11 seara in intuneric bezna doar pe pipaite si nu mi se pare asa greu fata de alte masini (clio se ex.).

                          Comment


                          • #14
                            cum se schimba la ph2 becul de pozitie ?
                            trebuie rotit sau il trag asa pur si simplu afara ?

                            Comment


                            • #15
                              la fel ca si la celelalte...rotesti si tragi afara, cand il pui la loc invers....
                              MY CLA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google