schimbare becuri pozitie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cazul meu s-a rezolvat. Scuzati de devierea de la subiect.
    "nu a fost asezat bine becul" acum sunt ambele la fel .

    Comment


    • #32
      E legal ca becurile de pozitie sa aiba culoarea galben in loc de alb ?

      Comment


      • #33
        E legal...,ce zice legea.Pe fata -alb,,pe spate -rosu.

        Comment


        • #34
          Originally posted by lenush64 View Post
          E legal...,ce zice legea.Pe fata -alb,,pe spate -rosu.
          Pai asta e nu stiu exact legislatia. Mai ales ca am vazut masini cu galben in pozitii.

          Comment


          • #35
            Eu cand am schimbat becul de pozitie de pe dreapta-fata am constatat ca garnitura (oringul) care etanseaza mufa era coapta, imbatranita (masina are 7 ani). Ba chiar s-a rupt la manevrare. N-am avut de lucru si am verificat si becul din stanga...aceeasi problema. Am improvizat garnituri la ambele becuri si urmeaza sa iau unele noi.

            Comment


            • #36
              Dupa 5 ani s-au ars ambele becuri de pozitie la un interval de 1-2 zile. Am schimbat pe cel din stanga fara probleme. Pe cel din dreapta nu am reusit. Mi-am invinetit mainile si tot nu am reusit. Tevaraia de la AC si alte cacaturi de pe acolo permit un spatiu de manevra foarte mic. Nu am reusit nici azi dim sa-l schimb. E foarte intepenit, probabil, si nu pot invarti acel soclu. Stie cineva o alta metoda? Sa scot farul sa dau spoilerul jos.......?

              Comment


              • #37
                Renunta la ideea cu demontatul farului; asta implica demontare bara, iar cand vei monta cablul pentru reglaj o sa regereti decizia.
                Si eu m-am chinuit de imi venea sa-mi tai venele , dar pana la urma am reusit; o mana mai finuta, ar fi poate o solutie.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #38
                  Nici eu nu am reusit din prima, a fost nevoie de colegul SAM827 sa-mi arate ca nu e chirurgie pe creier, asa ca primul set mi l-a schimbat el. Cand s-au ars a doua oara (peste 4 luni) am reusit fara ajutorul nimanui. Daca am reusit eu, reuseste oricine.

                  Pune becuri de pozitie Osram, daca vrei sa nu faci operatiunea asta o data la 3-4 luni.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #39
                    La logan 1 cred ca e ceva mai facil accesul ca la facelift.
                    Eu le schimb rapid, pe pipaite, desi la prima schimbare am dat de m-am julit cu mana pe acolo.

                    Comment


                    • #40
                      Eu la a mea Ph2 n-am reusit sa schimb becurile pentru pozitii.
                      Sa vad cum fac cand o sa se arda unul din ele
                      Cred ca cea mai eleganta solutie si cea mai rapida e sa dau jos carenajele de la roti si in acest fel am access foarte usor la aceste becuri.
                      Last edited by prometheus; 22 August 2016, 13:20.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #41
                        veniti la mine cu o bere si in 2 minute maxim (cronometat)le schimb pe amandoua ,indiferent de model,ph1 sau ph2.la mcv diesel e un pic mai greu,dar tot reusesc

                        Comment


                        • #42
                          Am reusit. M-am oprit dim pe faleza superioara sa imi beau cafeaua si sa-mi mananc croissantul, iar cand sa plec mi-am zis sa mai fac o incercare. Am reusit si chiar a fost usor.

                          Comment


                          • #43
                            Vezi ce-nseamna sa ai maini reci dimineata.

                            Comment


                            • #44
                              Sunt pareri conform carora, se schimba mai usor de dedesubt,dupa ce dai jos niste carenaje.Adevarat?

                              Comment


                              • #45
                                Daca ti se pare ca e mai usor sa stai in genunchi langa masina, da, poti demonta carenajele. Sau vrei sa vezi ce simte un posesor de Megane 2 atunci cand schimba un bec? Vrei sa vezi de ce injuraturi esti in stare?
                                Last edited by vitriol; 19 April 2017, 16:37.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google