Schimbare bord cu calculator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare bord cu calculator

    Am si eu o intrebare pentru cine a mai montat bord
    Am un Logan 1,4 din 2005 cel mai simplu
    Am facut rost de un bord ,adica ceasurile cu calculator
    Daca il schimb si inlocuiesc si maneta de la stergator cu una cu buton de calculator,va merge?
    Adica are trase fire pentru comanda la maneta?

  • #2
    dupa ce vei trage toate firele necesare functionarii CB-ului o sa iti mearga spor la treaba
    daca nu stii cum sa faci,vezi ca a facut Streulea tutorial cu montarea cb-ului pe orice motorizare
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

    Comment


    • #3
      @kosty40 : bani aruncati pe "ceasurile" cu CB, tu n-ai citit pe aici sau pe alte forumuri ca e nevoie decit de schimbat softul in prom-ul 93c56 ca sa ai CB ???
      Schimbi din softul tau cu 1 in coada in soft cu 2 in coada ca sa ai CB, celelate modificari ( maneta stergator de parbriz cu butonel in capat si fir din pin 11 ecu injectie in bord ) oricum le faci...Si oricum trebuie sa rescrii softul si in tabloul asta nou pentru mentinerea kilometrajului actual al masinii ...
      Treaba care cineva care a mai facut si site cum merg lucrurile ti le face la bani de nimic...

      Comment


      • #4
        Originally posted by alfabit View Post
        @kosty40 : bani aruncati pe "ceasurile" cu CB, tu n-ai citit pe aici sau pe alte forumuri ca e nevoie decit de schimbat softul in prom-ul 93c56 ca sa ai CB ???
        Schimbi din softul tau cu 1 in coada in soft cu 2 in coada ca sa ai CB, celelate modificari ( maneta stergator de parbriz cu butonel in capat si fir din pin 11 ecu injectie in bord ) oricum le faci...Si oricum trebuie sa rescrii softul si in tabloul asta nou pentru mentinerea kilometrajului actual al masinii ...
        Treaba care cineva care a mai facut si site cum merg lucrurile ti le face la bani de nimic...
        adica eu daca nu am cb instalez decat softul fara a mai adauga acel cip?

        Comment


        • #5
          practic se scrie acel cip cu soft-ul respectiv,e acelasi lucru cu cel p care il comanzi de pe net,doar ca la ala tre sa stai sa lipesti
          Logan Forum consiliaza nu si repara!
          [/SIGPIC]

          Comment


          • #6
            @biancamarius5 : la bord e treaba de juma` de ora cu rescrierea softului in chip-ul existent ( care a-propos nici nu trebuie dat jos, se rescrie pe loc ), plus maneta si un fir din injectie, total 2 ore cu 1 pauza de tigare.
            Asta e tot.

            Comment


            • #7
              super deci chitul ala de schimbai cip era o teapa

              Comment


              • #8
                nu e o teapa,dar baietii de unde il iei tu au scule sa il faca,dar noi? nu avem,sau poate mai sunt unii,sincer sa fiu nu stiu cum se efectueaza scrierea softului pe acel cip,asa ca ptr 70 de lei cat costa un cip cu de toate pe el eu zic ca nu e teapa si ca merita
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • #9
                  da dar sincer ce pune fabrica e bun pus.mai bn rescriu softul decat sa fac niste carcaluri la bord schimband cipul.

                  Comment


                  • #10
                    daca mergi la cineva care stie sa iti schimbe acel cip nu o sa ai probleme
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • #11
                      ar fi bine daca ai avea garantia ca este ca si cel de origine ca hai sa fim seriosi se observa diferenta intre piese de origine si cele srl

                      Comment


                      • #12
                        Daca tu imi dau un exemplu de srl care face eepromuri...
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google