Schimbare capete de bară

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    habar n-am
    nici nu stiu despre ce e vorba :P
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #32
      salut, cum se schimba capete de bara si bucsile bascula fata, astept pareri ms

      Comment


      • #33
        pentru schimbarea capetelor de bara vezi aici.
        pentru bucse nu e topicul corect. nu cred ca este un topic pentru respectivele bucse.
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #34
          Nu faci unul? ..

          Comment


          • #35
            da chiar si la mine nush ce ii dus, unii zic ca ii rotula axiala, ca simptoma: simt in volan batai dar foarte finut de la o vreme. bataie nu se aude ce sa fie oare???
            si babeste rotula axiala ce e de fapt?capu de bara?
            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

            Comment


            • #36
              apar 2 probleme
              1.capat de bara
              2 bieleta directie
              amandoua duc la batai suparatoare si mic joc in volan eu iti recomand cand le schimbi pe cele defecte sa le schimbi pe toate,apoi la unghi de fuga
              nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

              Comment


              • #37
                Ma supara ca nu imi dau seama daca bate capatul de bara sau bate partea din caseta, ma gandesc ca nu poate sa bata in caseta inainte de partea exterioara!
                La bielete iar nu stiu cum sa imi dau seama dar is 50 de ron perechea parca nu ar fi mult
                MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                Comment


                • #38
                  ridici o roata de pe fata pe cric, misti de roata stanga dreapta si pui pe cineva sa puna mana pe partile mobile, ar trebui sa simta bine de tot unde e jocul. verifici la ambele roti fata, daca totul e ok, caseta de directia ramane.
                  sper ca asiguri masina cu frana de mana inainte de a te apuca...
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by JOHANN View Post
                    Cand ti-oi schimba si masina.... ai reusit!!!
                    ai putea sa incepi si tu sa respecti colegii de forum... sau macar sa le castigi respectul... Nu vad nimic rau in faptul ca dan.gutu este capabil sa isi schimbe de unul singur tot ce are nevoie.

                    Eu am 50.000 de km si mi-au schimbat deja capele de bara. Plus inca 2 randuri de bascule... asa prost facute sa fie sau dau eu in gropi? ( nu de prost ci cu masina )
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      intreb si eu ceva capetele de bara daca le incerc sa le invart au un mic joc din partea care sunt prinse(caseta), asa trebuie sa fie? in mers nu se simte nimica

                      Comment


                      • #41
                        da, e normal acel joc. daca nu simti bataie in volan in timpul mersului e ok. se simte la viteza mica si pe mici denivelari daca ai bataie din capetele de bara
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #42
                          Si cam pe la cati km se duc capetii de bara?
                          Sunt care au 100 de mii si nu i-au schimbat?

                          Comment


                          • #43
                            cat or fii de bune capetele de bara la 30 lei bucata ? un taximetrist zicea ca l-a tinut 35000km . :> se poate oare ?
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #44
                              eu am 105000 si imi bate rau capatul de bara stang. o sa le schimb pe amandoua, dar cum aflu si eu dacqa bieletele de directie sunt bune ?
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Super util si acest tutorial.
                                Am schimbat azi capetele de bara la un Logan. A mers usor la primul, dar in partea dreapta n-a vrut sa iasa piulita aia. Si cum flex nu aveam, am trecut la versiunea 2 - panza de bonfaier. E suficient daca se taie doar partea de sus a piulitei, cea cu plasticul de blocare. Dupa aceea iese usor. In plus, n-am reusit sa rup nici un torx, dar in schimb s-a stricat capul de pe surub .
                                Ulterior - geometrie roti la un service bun - pret 87 lei, rezolvat in 10 min si reglat cum trebuie. Avea abatere maricica la fiecare roata .
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google