Schimbare Siguranta Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare Siguranta Inchidere Centralizata

    Salut,

    As avea nevoie de ajutorul vostru, de ceva vreme nu mai merge inchiderea centralizata nici de la telecomanda si nici din habitaclu. Cand apas pe butonul de inchidere se aude un zgomot si nu se intampla nimic. Problema mare este ca nu am nici cea mai vaga idee care e siguranta pt inchidere ca sa o schimb. M-am uitat la sigurantele din partea stanga jos a volanului insa nu prea pare sa fie acolo, poate nu o vad eu, nu prea am experienta deci nu prea stiu. Daca maputeti ajuta sau ghida pe unde se afla siguranta respectiva v-as fi recunoscator

  • #2
    Verifica siguranta F30 din cutia de sigurante habitaclu(partea stanga jos a volanului).
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Mersi, am schimbat si merge acum doar ca merg doar 3/4 usi una nu reactioneaza in nici un fel,oare o fi vreun scurt?

      Comment


      • #4
        nu e nici un scurt.s-a dus actuatorul

        Comment


        • #5
          Mai degraba mecanism broasca sau actuator ce este blocat/imbacsit/uzat astfel incat motorasul din actuator a "consumat" mai mult decat ii permitea siguranta.

          Nu scapi de demontare pe usa respectiva.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            Mersi mult, e bn ca stiu ce e de facut acum. Multumesc mult inca odata.

            Comment


            • #7
              mie nu imi mai functiona actatorul dupa usa stanga spate.A trebuit sa il dau jos si l-am curatit cu niste diluant,iar acum nu mai am probleme cu el.
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • #8
                Salutare si sarbatori fericite!

                Aveam o problema de ceva timp cu actuatorul de la portbagaj, in sensul ca el actiona dupa ce actionau usile la inchidere/deschidere. De o saptamana nu a murit de tot () am luat unul nou de la axcsu si tot nu functioneaza. Usile se incuie/descuie normal ca deobicei. A mai patit cineva asa ceva?
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google