A Schimbat Cineva Scaunele La Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Schimbat Cineva Scaunele La Logan II?

    Am un Stepway 2 si as vrea sa-i schimb scaunele fiindca nu imi plac deloc. Sunt mici, cam moi, sunt lucrate sub orice critica am bagat mana pe dedesubt si au niste arcuri cum aveau paturile pliante de camping. Tot timpul am impresia ca perna de la sezut s-a deformat, parca e inclinate spre stanga.
    As vrea sa stiu daca a schimbat cineva scaunele si cam ce scaune se potrivesc cat de cat.

  • #2
    Icearca sa schimbi cu cele de la renault laguna 3,se potrivesc si sunt si reglabile.

    Comment


    • #3
      Eu mi as fi dorit reglaj pentru zona lombara, chiar si optional era bun daca era
      Ar fi ajutat mult mai ales la persoanele cu probleme cu spatele
      Dar am vazut ca nici audi nu are standard reglaj lombar la noul a 4, nici macar in versiunea de top care este foarte scumpa, este optional
      Macar la loganul 2 scaunele sunt ceva mai confortabile decat la loganul 1
      Daca reusesti sa montezi scaune mai confortabile sa ne dai si noua de veste
      Last edited by panselin4; 13 February 2017, 01:03.

      Comment


      • #4
        Schimba masina mai bine.
        Trebuia sa te informezi/testezi despre ce cumperi...

        Comment


        • #5
          Originally posted by panselin4 View Post
          Eu mi as fi dorit reglaj pentru zona lombara, chiar si optional era bun daca era
          Ar fi ajutat mult mai ales la persoanele cu probleme cu spatele
          Eu mi-am cumparat un suport lombar din plasa, de la supermarket. Nu arata asa de rau, fiind negru aproape ca nu se vede. Nu ma doare spatele (fara el, cand am cumparat masina, ma durea). Si a fost 16 lei. Nu deranjeaza airbag-ul, pt ca vine sub el.

          Comment


          • #6
            Nu am de ce sa schimb masina findca e ok. Mai bine schimb la ea ce nu imi place adica scaunele si eventual difuzoarele. Am vorbit cu baietii de la R.D.A. Group si platforma e la fel cu Logan 1 deci se potrivesc chiturile de adaptare scaune de Audi A4B6/B7 si BMW E46.
            In consecinta am cumparat niste scaune sport de Audi A4B6 foarte faine, le-am curatat si arata foarte bine. Astept sa-mi vina chitul si ma apuc de treaba. Trebuie sa mai vorbesc cu un electrician ca sa modifice si sa adapteze legaturile de la mufe (pentru ca ambele scaune sunt cu airbag-uri)

            Comment


            • #7
              Super bine arata scaunele. cat au costat, daca nu sunt prea indiscret?

              Comment


              • #8
                Foarte misto scaunele dar ai tu 100% incredere ca airbagurile din scaune chiar vor functiona la o adica, dupa interventia meseriasului? Poate chiar in acele airbaguri ar putea sta viata ta! Poate acea interventie dezactiveaza complet sistemul airbag de pe masina... Cum incerci sa te convingi ca functioneaza?

                Comment


                • #9
                  Am dat 600 lei pe scaune si pe bancheta cu spatar. Am mai avut Dacie 1300 pe vremuri si dupa cate stiu eu nu avea airbag-uri. Vreau sa stau comod la volan, asta e singura mea problema. O sa ma documentez cum trebuie si sper sa nu fie nici-o problema.

                  Comment


                  • #10
                    E ok ca si pret, la fel in care arata!!! Asta cu airbagurile, astia cu ph1 2004-2009 numai am airbaguri in scaune si nu e mare drama. Daca e de Doamne fereste, poti sa ai masina toata facuta din airbaguri si tot numai scapi.

                    Comment


                    • #11
                      Chiar vreau sa vad niste poze cu proiectul finit m-ai pus pe ganduri....Cand termini te rog spune-ne si noua mai multe detalii.

                      Comment


                      • #12
                        Am reusit aseara sa montez scaunele, a facut meseriasul legaturile, a luat mufele de airbag de pe scaunele originale si le-a pus pe cele de Audi. Airbag-urile sunt functionale, nu dau nici un fel de eroare. Scaunele de Audi nu aveau senzor de centura asa ca am anulat chestia respectiva.
                        In privinta scaunelor - s-au potrivit la marele fix (cu chit de adaptare de la R.D.A. Grup de la Timisoara) si trebuie sa spun ca e diferenta enorm de mare fata de cele originale. E drept ca astea de Audi sunt sport dar pozitia la volan e mult mai joasa, scaunele au sustinere laterala muuult mai buna si reglaje mai multe, te simti de parca ai fi intr-o masina de raliu. Scaunele au fost de la un Audi A4B6 (cred ca a fost cu volan pe dreapta fiindca scaunul din dreapta are uzura mai mare decat cel din stanga.
                        Una peste alta a iesit treaba buna si sunt foarte multumit de rezultat.

                        Last edited by mircionesb; 22 March 2017, 13:15.

                        Comment


                        • #13
                          Arata bine A fost complicata legarea mufei pentru airbagurile din scaune?

                          Comment


                          • #14
                            N-am cuvinte, arată senzațional! Cu airbag-urile Doamne-ajută să nu afli niciodată dacă merg sau nu... Îți vine să mergi în seara asta direct la dezmembrări...

                            Comment


                            • #15
                              Felicitarile mele! Si multe multumiri petru ca ai postat si ne-ai tinut la curent. Sincer, te apreciez pentru asta! Multumesc inca o data! Sa le folosesti sanatos!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google