Scrisoare de la Dacia.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu am facut nici o revizie... ma rog... stiu si singur cand sa ma duc la revizie.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #17
      Eu am depasit cu vreo 2000 de km, si nu a comentat nimeni nimic, ba mai mult, in foile care le-au dat scria ca masina avea cu 210 km in plus fata de numarul de km la care trebuia revizia, si asta am facut de 2 ori . Baieti buni aia din vaslui
      Don't touch! Never ever steal
      Unless you're in for the kill

      Comment


      • #18
        Eu dupa ce am cumparat-o, m-au tot sunat sa intrebe de gradul de satisfactie al clientului:
        Raspuns: nemultumit!
        Si le-am explicat, 1 nu am facut un test drive cu astfel de masina, nu ca nu sunt foarte incantat de ea, e o mare diferenta intre 1.6mpi si 1,6 16V
        2. pretul, eu vreau mai mult, o vopsea metalizata moka, un plin.

        Comment


        • #19
          pe mine mau sunat si mau invitat sa ma duc sa fac revizia la an dar din pacate nu am ajuns din probleme familiare si deja sa facut un an si jumate si skinbul lam facut acasa an garaj si sunt multumit momental de ea la14000 de km

          Comment


          • #20
            Ideea e ca daca depasesti,si ai probleme cu motorul ceva,e problema ta,pierzi garantia.
            sigpic

            Comment


            • #21
              garantie mai are cateva luni. adica a avut 1 an jumate, asa ca...si a facut si schimbul de oloi si filtru scuze stefane ca am vb in locul tau
              Last edited by bogdan_1984; 21 June 2009, 15:20.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Eu am un logan 1.4 mpi ,iar cei de la care am cumparat-o mi-au spus si au si notat in cartea de service ,prima revizie la 20000km sau in timp la un an de la achizitie! Voi cum gasiti asta?

                Comment


                • #23
                  Bun venit si tie pe forum. Scrie in cartea tehnica a masinii intervalul de revizii. Faptul ca ti-au si spus treaba asta, poate insemna ca au avut grija de masina (daca am inteles bine, este second-hand). Mai sunt si oameni cinstiti si pentru asta, tot respectul.
                  The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                  Comment


                  • #24
                    Eu am luat-o noua si tot 20 mii scrie in carnetul de service , au marit reviziile la 20 mii / 1 an

                    Comment


                    • #25
                      Am fost anuntat telefonic(Meridian Berceni) pt o revizie gratuita ,centura de siguranta.Stie cineva despre ce e vorba?(mi sa comunicat ,cica ar fi un lot cu probleme)
                      AC/DC- RIDE ON

                      Comment


                      • #26
                        o sa iti monteze a treia centura in spate, cu prindere in 3 puncte (tu o ai in 2 probabil, daca ai ambiance sau preferance). te duci si te rezolva repede, cineva zicea ca in 10 minute au terminat, si e gratis.

                        ca tot s-a scos de la naftalina, eu nu am primit nici o scriosare de cand am luat masina, si deja are 1 an si 4 luni...
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #27
                          Curios este faptul ,pe spate an 3 centuri de sigurata!(preferance,aprilie 2008)
                          Last edited by q_acdc; 19 August 2009, 21:18.
                          AC/DC- RIDE ON

                          Comment


                          • #28
                            Toate Loganurile au 3 centuri in spate dar unele au centura de la mijloc cu prindere doar in doua puncte.
                            Adica nu iese de sus din spatar ca celelalte doua.
                            De aceea sunteti chemati, ca sa o faca si pe cea din mijloc tot in 3 puncte de prindere.

                            Comment


                            • #29
                              Am fost in service si frectie la picior de lemn.(Am centuri cu prindere in trei puncte).
                              AC/DC- RIDE ON

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by alindrgn View Post
                                ca tot s-a scos de la naftalina, eu nu am primit nici o scrisoare de cand am luat masina, si deja are 1 an si 4 luni...
                                poate te-au uitat...eu si daca ma cheama nu ma duc...ca am boxe si pe spate...si nu am chef sa tai sa fac sa dreg din nou.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google