Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scurt Tutorial Ddt2000

    Tutorial DDT2000
    !!! Atenţie nu sunt responsabil pentru eventualele pagube produse asupra calculatoarelor autoturismelor. Orice modificare pe care o realizaţi pe autoturisme o realizaţi pe propria răspundere !!!
    Eu sunt la inceput in ale diagnozei şi s-ar putea sa descoperiţi greşeli sau detalii importante pe care le-am omis la scriere !

    I. Deschideţi cu dublu clic shortcut-ul de pe desktop al programului DDT 2000 şi ar trebui să vă apară o fereastră de genul ăsta la care dumneavoastră sunteţi nevoit sa daţi clic pe acea bară de sus şi să bifaţi Allow Blocked Content.

    II. Aceasta este fereastra completă de start (meniul principal) a programului DDT2000
    Am numerotat cu cifre de la 1-4 in mai multe butoane pentru a vă putea explica mai bine ce face acel buton.
    1. Putem selecta ca in ferestrele următoare sa ne fie afisat meniul programului in lateral stângă.
    2. Nu ne va apărea nici un meniu in ferestrele următoare
    3. Meniul care va apărea in ferestrele următoare va fi situate in partea de jos a browser-ului.
    4. Dacă dam clic pe butonul care conţine cuvântul Player ne va apărea o fereastra ca mai jos din care putem accesa toate utilităţile acestui program (spre exemplu putem selecta să scriem injectoare).
    Notă: Este necesar sa daţi clic pe unul din butoanele numerotate cu 1,2,3 pentru a putea selecta marca si modelul masini pe care vreţi sa o diagnosticaţi !

    III. Eu am dat clic pe butonul cu numărul 1 (de mai sus) şi mi-a aparut ferestra următoare cu meniul in partea stângă. Şi aici la fel ca la punctual anterior am notat cu cifre de la 1 la 13 mai multe butoane pentru a incerca sa va explic rolul fiecaruia atât cât ştiu si eu !
    1. Butonul pentru a reveni la homepage (meniul principal)
    2. Telefonul de asistenţă
    3. Opţiuni interfaţă
    4. Scanarea calculatoarelor maşinii
    5. Indentifică si oferă informaţii despre calculatoare
    6. Verifica calculatoarele daca nu prenzintă erori
    7. Cu ajutorul acestui program putem viziona paramentrii live ai motorului, putem modifica temporizatorul plafonierei şi multe altele …
    8. Inregistrează parametrii
    9. Verifcarea senzorilor, ventilatoarelor …
    10. Reprogramare ECU
    11. Dând clic pe acest buton ne va apărea aceeasi fereastră ca la butonul Player
    12. Script-uri (dar zice ca Logan-ul nu are aşa ceva)
    13. Foarte important după ce terminăm de scanat şi modificat parametrii … să dăm click pe STOP inainte de a deconecta interfaţa de la mufa autoturismului !
    Notă: Meniul din partea stangă v-a aparea in toate ferestrele de acum in continuare!

    De ce m-am apucat să realizez acest tutorial?
    Am realizat acest tutorial pentru cei interesaţi şi din cauza faptului ca atunci când am avut nevoie de informaţii legate despre diagnoză nu am găsit !
    P.S Mulţumesc celor care apreciază conţinutul acestui tutorial dar si celorlalţi deoarece datorită lor pe viitor voi reuşi sa mă perfecţionez.
    Orice informaţie suplimentară, completare, critică este binevenită !!!


    Pozele sunt ataşate in ordinea descrierii!
    Attached Files
    fara linkuri externe

  • #2
    descrierea meniurilor din poza 2 e facuta cam degeaba , ca putine le folosesti de acolo .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      poate ne arata cineva cum se crackuieste UCH u

      Comment


      • #4
        Ce intelegi prin "crackuire" la UCH?
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #5
          click dreapta crack
          ce n-ai inteles ?
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Eu vreau sa realizez cateva tutoriale esentiale pana la crack-uirea uch-ului ) ;)
            fara linkuri externe

            Comment


            • #7
              Originally posted by Fane View Post
              Ce intelegi prin "crackuire" la UCH?
              repet intrebarea lui Fane
              ce intelegi prin crackuire??lumineaza-ma

              Comment


              • #8
                dezmembrare ?))

                Comment


                • #9
                  La crackuire probabil el se referza la modificarea parametrilor de functionare a motorului. Eu am vazut un tutorial care iti arata cum sa faci usile sa se inchida la o anumita viteza si a mers faza. Sper ca topicul sa continue si lumea sa posteze ce se poate face cu dtt2000.

                  Comment


                  • #10
                    v a spus colegul fuel4hatred ce inseamna cracuire. scuzati mi va rog exprimarea de maidan pantelimonar dupa blocuri.

                    am frecat DDT ul de i au venit spumele si nu am reusit sa modific parametrii UCH ului. nu mi da voie pur si simplu

                    Comment


                    • #11
                      Am si eu o intrebare.DDt2000 functioneaza pe orice sistem de operare?
                      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Da, am avut si pe Vista si W7 si a mers, nu stiu pe 64 daca merge.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • #13
                          Voi mai realiza cateva tutoriale simple (ca nu sunt asa avansat in utilizarea prorgamului) daca sunteti interesati! Numai sa imi spuneti sa nu le realizez degeaba si sa pierd timpul !
                          fara linkuri externe

                          Comment


                          • #14
                            Eu asfi interesat,ni cred ca ai pierde timplul degeaba.
                            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Hai cu tutoriale, si eu sunt interesat.
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google